Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg a napi...

Hogyan oldjátok meg a napi teendőket?

Figyelt kérdés

A kislányom nemrég lett 1 éves. Lassan azt érzem, hogy összeroppanok.

A holnapi ebéddel most készültem el. Már rendszeresen előre főzök, hogy biztos kész legyek. Rendelni is szoktunk, de az ritkább.

A házimunka is össze vissza áll. Reggeli után elkezdem, de kb csak az esti fürdetés előtt jutok a végére.

A kislányom max fél órát van el egyedül. Fürdeni is együtt szoktunk, vagy kipakolom teljesen a helyet, így teszem bababiztossá és gyors zuhany van.

Párom 3 műszakban dolgozik, ha itthon van akkor sokkal jobb a helyzet, de sokat van távol.

Kisebb korában jó volt a csatos hordozó pl főzés közben, de már azt sem szereti. Mostanában igyekszem bevonni mindenbe, amibe tudom, de ez kb 10 percig érdekes aztán helyzetváltás kell.

Ő azt szeretné, ha többet játszanék vele, amit igyekszem is teljesíteni, de akkor az itthoni teendők nem állnak sehogy.

Nagyon lelkiismeret furdalásom van, hogy nem tudok mindenben helytállni.


2022. jan. 16. 18:06
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
74%
Na itt kezdődik. A speciális nem minden esetben egyenlő a "fogyatékossal" hogy a szavaiddal éljek.
2022. jan. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ugyan, kérlek idezd már, hol írtam olyat, hogy egyenlo vele.
2022. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
En is "mindent" meg tudtam csinálni, de nem jutott volna eszembe minden nap főzni, inkább 2 naponta, akkor is egyszerűbbeket szoktam. Nem is porszívóznek, meg torolgetnek portminden nap (minek?) , csak hétvégente, egyébként a morzsat meg ilyeneket felseprem minden nap, de az csak par perc. Ezen kívül mosogatás, mosás, rendrakas ami napi dolog a hazimunkaban, de ezek simán belefernek. Így is en elég rendszereto vagyok, de ennél többnek nem érzem szükségét még gyerek nélkül sem.
2022. jan. 17. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
46%
Engedd el. Nálunk őskáosz szokott lenni, de nem érdekel.
2022. jan. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Hat nem tudom. Az en kisfiam 13 honapos, allandoan jon-megy, belefog a jatszasba, otthagyja, pakolaszik, jon hozzam, hogy jatszunk, majd gondol egyet es elmegy kulon jatszani.. Mikor milyen napja van. Persze minden nap jatszunk egyutt, de szoktattam arra is, hogy azert legyen el egyedul is minden nap egy kicsit delelott es delutan is, amit en kihasznalok a dolgom elvegzesere. A jatszo sarok az etkezoben van, a konyhabol pont ralatok. Ha olyat csinalok, amibe nem fer bele, hogy bujik a fenekembe vagy nem tudok ra huzamosabb ideig nezni pl rantas, habaras, hus szeleteles, akkor berakom a jarokajaba a jatekaival a nappaliba. Eleinte hisztizett benne, mikor "bezartam", de mindig mondtam neki, hogy anya rogton jon, most megy pisilni/kakilni...mar megszokta, kibirja, s persze ez sincs minden nap, minden nap mast csinalok, hogy kello idot tudjak a gyerkocre is forditanani. Kb 2-3 naponta fozok, porszivozok, gyors kad, mosdo es wc mosas ha epp alszik, tukrok pucolasa szintugy heti 2 alkalommal villamgyorsba. Hetvegente csinalja a ferjem a portorlest, en vizkotelenitek, felmosok. Ferjemtol robotporszivol fogok kapno, amo fel is mos szulinapomra, mar varom :D

A tobbi munka: reggelizunk, o az etetoszekeben van, eszik, ha mindent szepen megevett kap babakekszet, piskotat, szolot, elnyammogja, kozben en bepakolok a mosogatogepbe, rendberakom a konyhat, elmosogatok, felseprem a morzsakat, kapcsolok radiot, fozok kavet, kozben beszelek hozza, okorkodok, siman elvan, mig vegzek. Ezutan van a kedvenc gyerek musora, nepi hangszerekkel jatszik 2 fazon es egy csapat gyerkoc enekel, tancol, ezt imadja, lekoti, en megkavezom, szelloztetek, agyazok, pakolok kb 15 perc. Ezutan kozos fogmosas, oltozes, jatszunk, elkeszitem elore a tizorait, foglalkozom vele, olvasunk, tizoraizunk. Ha van mosnivalom egyutt bedobjuk a gepbe, jon velem, mondom neki csukd be, nezzuk ahogy forog a dobja a mosogepnek. Ha megszaradtak delutan kiszedjuk, egyutt elpakolunk, belemaszik a lavorba, jatszunk, "segit", ha epp torlom az asztalt adok neki is torlokendot es torli a padlot :D Porszivozast imadja, szalad a led lampa fenye utan es brümm-özik. Mi 4 szobas lakasban lakunk, s eleg szep rend van mindig. Nem kell mindent egyszerre csinalni, s akkor jut mindenre ido. Eddig 2 nappali alvasa volt, az elsonel altalaban megfoztem, ebed utan seta, majd jatek,s ujra alvas. Ekkor van idom pihenni vagy amihez kedvem van. 18:00 mire a ferjem hazaer jatszik vele, egyutt eszunk, beszelgetunk, jatszunk, felvaltva furdetjuk,s ekkor a masik rendbeteszi a konyhat, elpakolunk,felvaltva lezuhizunk es altalaban en altatok, hogy a ferjem egy kicsit tudjon PC-n gamezni a haverjaival lazulaskepp. Ha idoben elalszik megferjemmel filmezunk kicsit :)

2022. jan. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!