Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg a napi...

Hogyan oldjátok meg a napi teendőket?

Figyelt kérdés

A kislányom nemrég lett 1 éves. Lassan azt érzem, hogy összeroppanok.

A holnapi ebéddel most készültem el. Már rendszeresen előre főzök, hogy biztos kész legyek. Rendelni is szoktunk, de az ritkább.

A házimunka is össze vissza áll. Reggeli után elkezdem, de kb csak az esti fürdetés előtt jutok a végére.

A kislányom max fél órát van el egyedül. Fürdeni is együtt szoktunk, vagy kipakolom teljesen a helyet, így teszem bababiztossá és gyors zuhany van.

Párom 3 műszakban dolgozik, ha itthon van akkor sokkal jobb a helyzet, de sokat van távol.

Kisebb korában jó volt a csatos hordozó pl főzés közben, de már azt sem szereti. Mostanában igyekszem bevonni mindenbe, amibe tudom, de ez kb 10 percig érdekes aztán helyzetváltás kell.

Ő azt szeretné, ha többet játszanék vele, amit igyekszem is teljesíteni, de akkor az itthoni teendők nem állnak sehogy.

Nagyon lelkiismeret furdalásom van, hogy nem tudok mindenben helytállni.


2022. jan. 16. 18:06
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
28%
En megertem a posztolot. Nekem is tobbemberes a gyerekem. Fiu,mondtak hogy rossz lesz,de arra amit muvel,nincsenek szavak. Fozni? Haha,max hetvegen ha valaki lefoglalja,addig tonkrevagja a lakast,amig a rendelt kajat elosztom es megmikrozom. Hatat fordítok neki es mar elrontotta a mosogatogepet. Evoeszkozt dobott bele az ajtonyilasba alul . Az osszes tavkaocsolot tonkretette,xbox,mosógép is neha magatol indul mar. A falrol a vakolatig lekaparja a festeket,felrantja a kuszobot,szegelylecet. 2 eves,de sokszor sirva varom az estet,hogy elaludjon. Es melle egesz nap visit sikit. A ruhat is lerantja tolam ha nem ra figyelek es a fejemhez vag dolgokat. En lassan kiszallok ugy erzem,itt hagyom apjának es hazamegyek anyamhoz. Napi 2-3 orat takaritok,es nem vagyok meg. Amint megcsinalok valamit,a kov.szoba szetramolva,rosszabb mint elotte volt. Anyam azt mondja adjam bolcsibe,kinlodjanam vele ott,de igy be se veszik,ha nem megnyugtathato,idegen hozza sem erhet,covid alatt szuletett,nem járt hozzank senki masfel evig . Katasztrofa az egesz. Munka mellett nem tudom nekem sem mi lesz. Fizetek takaritonot valoszinu,kajat meg mindenki eszik kozossegben. Ennyi . :(
2022. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
56%
Az én babám addig, amíg nem tanult meg járni, szó szerint letehetetlen volt. Folyton cipelni kellett, vagy ott kellett ülni mellette, ha felkeltem üvöltött. Így is megoldottam mindent, ha aludt vagy az apja itthon volt. Nehéz, fárasztó, de meg lehet csinálni.
2022. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak, akik a kérdésre válaszoltak.

A feladatok itt is el vannak végezve. Engem az érdekelt ki, hogyan osztja be a teendőit, mit csinál addig a gyereke (konkrét tevékenység).

Nálunk napi 1 alvás van ebéd után. Nagyjából 30-60 perc.

2022. jan. 16. 21:05
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
Ez erősen függ attól, h kinek mit jelent a rend és a tisztaság. Mekkora a ház, a kert. Mit jelent az ebédfőzés. Ez mindenkinek mást jelent.
2022. jan. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
55%
Bébiszitterkedtem egy 3 gyerekes családnál, mikor kezdtem, a gyerekek 1, 2,5 és 4 évesek voltak. Minden nap voltunk az udvaron, főztem nekik, rendbe tettem a konyhát, felsöpörtem és felmostam az egész házban, beraktam egy mosást, és néha még porszívóztam is. Ehhez képest egy 1 évessel nyaralás lenne otthon. Emelett várt haza a saját családom, háztartásom, ahol még szintén volt dolgom.
2022. jan. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen időszak,mikor nem tudtam semmit csinálni tőle.Akkor volt kb.8 hónapos.Most két éves,jobb a helyzet,de nem sokkal.Emeletes házban lakunk,ha játszik,mesézik fent lehet hagyni,de rohangálok fel,hogy mit csinál.Meg van,hogy ő kiabál.Ha rá bírom venni,hogy jöjjön le vele,akkor kb.fél órát van el és jönni akar vissza fel.Szoval elegem van sokszor.Kapkodás az életem.Mosogatni este azoktam mikor a férjem haza jön.A főzés ami katadztrófa.
2022. jan. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

#2 én lepontoztalak,azért a mondatodért,hogy "el van egyedül,csak rá kell szoktatni".

Aki gyereket nevel tudja hogy ilyen nincs.Valaki szerencsés és el van egyedül a gyereke,valaki nem.Ez nem rászoktatás kérdése.És az sem mindegy,hogy milyen korban hagyod egyedül.Tudnak élet veszélyes dolgokat művelni!

2022. jan. 17. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
17%

17!


Neveltem gyereket. De, van ilyen. Sőt, csak ilyen van. A gyereket bármire rá lehet szoktatni, amire csak akarod.

Olyat még egyetlen szóval nem írtam, hogy felügyelet nélkül hagynám. El van egyedül- nem szorakoztatom folyamatosan, hanem végzem a dolgom. Kortól függően a gyerek lehet pihenoszekben, baba agyban, jarokaban, kisasztalnal a székben, vagy simán mellettem.

2022. jan. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%

17#


Nagyon buta és korlátolt gondolkodás, hogy "csak ilyen gyerek van". Nem, egyáltalán nem csak ilyen gyerek van.

Te még életedben nem láttál speciális igényű kis gyereket..

2022. jan. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
21%

19!


Nyilvánvalóan a speciális igényű, fogyatékos, sérült stb gyerek más kérdés. Átlag gyereket bármire rá lehet szoktatni

2022. jan. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!