Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg a napi...

Hogyan oldjátok meg a napi teendőket?

Figyelt kérdés

A kislányom nemrég lett 1 éves. Lassan azt érzem, hogy összeroppanok.

A holnapi ebéddel most készültem el. Már rendszeresen előre főzök, hogy biztos kész legyek. Rendelni is szoktunk, de az ritkább.

A házimunka is össze vissza áll. Reggeli után elkezdem, de kb csak az esti fürdetés előtt jutok a végére.

A kislányom max fél órát van el egyedül. Fürdeni is együtt szoktunk, vagy kipakolom teljesen a helyet, így teszem bababiztossá és gyors zuhany van.

Párom 3 műszakban dolgozik, ha itthon van akkor sokkal jobb a helyzet, de sokat van távol.

Kisebb korában jó volt a csatos hordozó pl főzés közben, de már azt sem szereti. Mostanában igyekszem bevonni mindenbe, amibe tudom, de ez kb 10 percig érdekes aztán helyzetváltás kell.

Ő azt szeretné, ha többet játszanék vele, amit igyekszem is teljesíteni, de akkor az itthoni teendők nem állnak sehogy.

Nagyon lelkiismeret furdalásom van, hogy nem tudok mindenben helytállni.


2022. jan. 16. 18:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

Igaz még csak 6 hónapos a kicsi, de vam egy 2 és fél évesem is.

Egyik nap mosok, másik nap a fürdőt takarítom, harmadik nap törölgetek stb. Minden napra beütemezek valamit. A söprés/felmosás ami fix.

Minden nap főzök. Ezt ugy, hogy amíg alszik reggel a kicsi, addig előkészülök (pl hús összevágás, hagyma pucolás, stb). Aztán délelött főzök, amíg elvanak mellettem addig csinálom, majd a végét általában 1 kézzel, kicsivel a kezemben fejezem be. A nagy elvan addig egyedül.

Általaban úgy 1-2órára mindennel megvagyok, onnan udvar, majd játék a gyerekekkel.

Nagyon sokmindent csinálok 1 kézzel, ennyi a "titkom"

2022. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Jön majd a lepontozas, de vallalom: siman megoldottam mindent, pedig egyedülálló anya voltam. A gyerek el van fel óránál tovább is, csak rá kell szoktatni. Igény és akarat kérdése hogy meg legyen minden.
2022. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%
Mi lesz, ha dolgoznod is kell majd?
2022. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
64%

Hát ez az. Ha dolgozol ezt 6-8 óra munka mellett kell.


Egyszer kell nagy rendet tisztaságot tenni, utána napi 1 órával szinten tartható. Gondolom alszik is még.

2022. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
66%

Én is vállalom a lepontozást.

Első gyereknél kb egyedül csináltam végig az első 2 évet, a második gyereknél 1 évet, mert férj külföldön/itthon hetelt.


Első gyerek több emberes, fejletlen idegrendszerű, tanulási nehézségei vannak, nehéz eset.


Mára 3 gyerekes anyuka vagyok. 7-4-1 évesek. Simán viszem a háztartást. Minden nap frissen főzők ebédre. Reggel viszem oviba a 2 nagyot, fél 1kor megyek értük. Minden nap mosok legalább 2 adagot, a szárítógép a legjobb pajtim 🤪

Nem mondom, hogy mindig katonás rend van, hogy minden élére van vasalva, de minden nap fel van porszívózva, 2 naponta felmosva.

Férj reggel 6kor megy, este 6kor jön.

Az elmúlt 2 évben pedig volt csomó haszonállatunk 5 féle is, amit szintén én láttam el.

Nincsenek nagyszülőkhőz lepasszolva a gyerekek.

🤷‍♀️


Ha nincs kialakult napirended, rendszer, akkor el is hiszem, hogy az úgy szívás és sosem érsz semminek a végére..

A gyerekeimet pedig bevonom amibe tudom korukhoz mérten.

Egyrészt tanulnak, másrészt időt töltünk együtt, harmadrészt pedig le vannak foglalva.

Az egy éves pl imád szárítógépet ki-be pakolni, adogatni a tiszta ruhát hajtogatás közben.

2022. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Lehet nem esik jol, nemelyik komment, de sajnos en is a lepontozottak taborat tudom erositeni. Nalunk is megvolt a rendzseres jatek is, sose hanyagoltam el, de azert 1 evesen mar siman ment a hazimunka gond nelkul. Ami meg lemaradt, azt akkor csinaltam ha apuka vigyazott ra.
2022. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Amikor dolgozik, bölcsiben lesz a kislány, gondolom....


Kérdező, bölcsi/nagyszülő/bébiszitter nem jön szóba esetleg? Heti pár nap fél napra? Nemcsak a házimunkára, magadra is kell idő, pihenni, feltöltődni.

2022. jan. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

De nem az a lényeg hogy hol lesz..hanem maradék időben kell megoldania a házimunkát.

Ha most egész nap nem jut oda elmosogatni meg felporszívózni mondjuk akkor ha egész nap nem lesz otthon és este kell főzni, mosni, gyerekkel lenni stb mi lesz?

2022. jan. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%
Én is le leszek pontozva. 3 és 1,5 évesek a gyerekek, még itthon vagyok a picivel, és egyedül vagyok velük. Mindent meg tudok csinálni mellettük. A napi fix a mosás, porszívózás, felmosas, főzés, mosogatás. Ha tudják, hogy porszívózni fogok elpakolnak. Míg főzök a pici az etetőszékben foglalatoskodik. Rá vannak szoktatva, hogy néha dolgom van. Nem ment könnyen, de ma már sima ügy.
2022. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

Van amikor őskáosz van


Egyébként “befogom”őket…így nincsenek egyedül…


1,5 év van a gyerekek közt..

2 éves a kicsi 3,5 a nagy most..


Sosem főztem este, inkább alvásidőben.


Eleinte ilyat, amit félbe lehet hagyni

2022. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!