Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyuka felől kék mindenkine...

Ha anyuka felől kék mindenkinek a szeme és apuka felől mindenkinek barna, milyen színt fog örökölni a kislány?

Figyelt kérdés
Nagyon elkezdett érdekelni h ilyen esetben h vannak a dolgok. Be lehet ezt folyásolni?

2021. okt. 30. 10:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

"Befolyásolni nem lehet, de miért is kéne?"


Hát mert a kék szem szebb és a kis hejcegnő több lájkot hozna az instán jégkék szemekkel :3


Hogy milyen színt fog örökölni? Várj, megnézem a varázsgömbömön!

2021. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

A szemszín sok mással együtt, már a fogantatás pillanatában eldől. Hogy akarod ezt befolyásolni? Ne légy nevetséges...


Mellesleg lehet, hogy kék szemmel fog születni, aztán az évek során bebarnul

2021. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Barna és kék szem is lehetséges, mert attól még hogy apai ágon mindenkinek barna, a kékért felelős gént hordozhatják. Ha a gyerek meg pont azt örökli tőle, akkor kék szemű lesz.


Viszont erre nagyon kicsi az esély, sőt, lehet 0 is, mert semmi biztosíték sincs rá hogy az apa heterozigóta. Mivel azt ránézésre nem lehet megmondani. Ha meg homozigóta barna, akkor barna szemű lesz a gyerek, mert a barna szemért felelős gén a legdominánsabb.

2021. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%

Ha pontosan ki akarod számolni az esélyt ennyi segítséggel gondolom fog menni:


[link]

[link]


Bár még szépen családvával levezetve se 100%, mert a recesszíven hordozott gének vagy vannak, vagy nem. És te ebben az esetben ezt nem tudod megmondani semmiből se.

2021. okt. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. A lényeg h egészséges legyen, de azért érdekelt volna mert a párom szeme nagyon szép barna és reméltem h neki is barna lesz
2021. okt. 30. 14:15
 16/26 anonim ***** válasza:
Nálunk én barna szemű vagyok férjem kék nagymamák kék szeműek. 4 gyerekből 2 kék 2 barna szemű
2021. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
42%

#11 neked mi bajod van? Láttam egy masik kerdeshez is ezzel jottel, hogy majd az instan jol fog mutatni.

Neked ennyire rossz az eleted? Es ha valaki ki akarja rakni instagramra? Semmi kozod nincs hozza, hogy mas mit es miert csinal. Csak ugy mondom. De remelem, hogy jobban leszel hamarosan es nem fogsz ezen porogni:)

2021. okt. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
#17 köszönöm :D
2021. okt. 31. 10:02
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

#17 vagyok

Valaszoltam a kerdesre is korabban:)

Csak annyira idegesítenek ezek az idiotak,hogy muszaj volt irnom valamit:D

Bocsi!

2021. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Az apa genotípusának pontos ismeretével ki lehetne számolni százalékban, viszont a genotípust nem lehet barna szemszínnél ránézésre pontosan megállapítani.


Egyszerű példa:

genotípus - bb bb, fenotípus - kék szem

genotípus - BB bb vagy Bb bb, fenotípus - barna szem


A kéknél csak egy lehetőség van genotípusra. A barnánál több.


Ennél persze kicsit azért bonyolultabb, pláne ha nem csak ezzel a 2 színnel számolunk:

[link]

[link]


BB bb és bb bb felállásban csak barna szemű lehet, mert mindenképp lesz egy B az utódnál, ami domináns a b-hez viszonyítva.

Bb bb és bb bb felállásban viszont van esély a kék szemre.

2021. okt. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!