Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyuka felől kék mindenkine...

Ha anyuka felől kék mindenkinek a szeme és apuka felől mindenkinek barna, milyen színt fog örökölni a kislány?

Figyelt kérdés
Nagyon elkezdett érdekelni h ilyen esetben h vannak a dolgok. Be lehet ezt folyásolni?

2021. okt. 30. 10:04
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
3! Két kék sezmű embernek kék szemű gyermeke lesz.🙃
2021. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a párod nem hordozza a recceszív gént akkor 0, ha hordozza 50%.
2021. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
8 vagyok amúgy miért is lettem lepontozva? Nem így van az, hogy a gyerek vagy apa vagy anya szemét örökli. Lehet kék, zöld, szürke, barna 100 árnyalatban de akár full sárga(!) is -van olyan ismerősöm akinek konkrétan macska sárga szeme van. Sem befolyásolni sem megjósolni nem lehet. Az egyfajta szabály, hogy két kék szemű gyereke kék szemű lesz, de ez alól is van ritka kivétel plusz az a kék sem biztos, hogy olyan lesz, mint a szüleinek. És igen a libafos zöld is játszik. Tetszik vagy sem 🤷🏼‍♀️
2021. nov. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#23


Nagyon nem úgy van. Ha pl heterozigóta barna mindkét szülő, a gyereknek lehet kék szeme.


Nem is megjósolni kell, hanem hozzávetőlegesen kiszámolni. Tudod, mint a vércsoportokat. ;)

2021. nov. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Hát pont nekem mondod 24?! Én magam is homozigota recesszív vagyok, két barna szemű szülő kék szemű gyereke. Egyébként pontosan mi is nem úgy van, ahogy írtam? Egy kék és egy barna szemű szülőnek pontosan milyen szemű gyereke is nem lehet? Na ugye, hogy bármilyen lehet. Kiszamolassal meg mit érsz? Most ha tudod hogy 25% hogy kék és 75% hogy nem, előrébb vagy?
2021. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm szépen a válaszokat! Azért nem kell mindjárt összeverekedni :)
2021. nov. 18. 22:47
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!