Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyuka felől kék mindenkine...

Ha anyuka felől kék mindenkinek a szeme és apuka felől mindenkinek barna, milyen színt fog örökölni a kislány?

Figyelt kérdés
Nagyon elkezdett érdekelni h ilyen esetben h vannak a dolgok. Be lehet ezt folyásolni?

2021. okt. 30. 10:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk pont ez a helyzet.

A nagyobbik lányom barna szemű lett, a kisebbik gyönyörű kék :)

Most kiváncsi vagyok a fiamnak milyen lesz :)

2021. okt. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyedül a nagymamámnak volt kék a szeme. Én mégis kék szemű lettem. Kevesebb esély volt nálunk, mint nálatok, szóval bármi megtörténhet.
2021. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az egész családnak barna. Anya, apa, nővérem, nővérem fiai, nagyszüleim. Nekem mégis kék lett😀

Apukámnak 4 testvére van az egyiknek azt hiszem kék szeme van, mindenki másnak barna. Őt sajnos nem ismertem, kicsi voltam mikor meghalt. Ezen kívül apukám mamája volt kék szemű. Szóval nem hogy befolyásolni még megtippelni sem nagyon lehet. Az én fiamnak barna szeme van, mint az apjának. Mostani párom szőke haj kék szem 😀 de még így sem tudom kék lesz-e a közös gyerekünk szeme, mert nekem hiába kék de az egész családom ugye barna...

2021. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy akarod ezt befolyasolni, de nem nem lehet.

Nalunk nekem kék a szemem, ferjemnek barna es 4 gyerekbol 3 kek szemu, egy barna. Sot a 3 kékszemű szoke is, a kis barnaszemum meg barnas voroses haju.(Bar mar kezd világosodni a haja, lehet ő os szoke lesz)

2021. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőre van esély. Nálunk a férjem barna szemű, a szülei is barnák, bár hordozza az allélt a kék szemszínhez, mert 2 nagypapája is kékszemű. Nekem kék a szemem színe, apukámtól örököltem, anyukám barna szemű és egyáltalán több a barna nálunk is, mint a kék. A kisfiam kékszemű lett.

Nem lehet befolyásolni a szemszínt, de ha már itt tartunk a befolyásol ige nem elválasztandó, olyan, mint a fellebbezés.

2021. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%
Maximum 25% az esély kék szemű gyerekre. De inkább a 0-hoz közelít. Nem tudhatjuk, hogy apuka egyáltalán hordozza-e a világos szemszínért felelős recesszív gént, mivel írtad, hogy mindenki barna. Generációkon keresztül öröklődhet észrevétlenül. Ha nem, akkor nem lehet kék szemű gyereked. (De unokád már igen)
2021. okt. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
42%

Befolyásolni sehogy sem tudod.

Elméletben a "barna szem gén" a domináns. Nálunk a családban is így lett, barna lett az összes gyerek szeme. De van példa az ellenkezőjére is.

2021. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
27%
Nálunk a fiunknak egyelőre libafos színű lett. Remélem lesz belőle vagy normális zöld vagy barna.
2021. okt. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez a képlet - három kék szemű gyerekünk lett.


Befolyásolni nem lehet, de miért is kéne?

2021. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ugyanezzel a felallassal en barna szemu es sotet haju vagyok.
2021. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!