Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik ma nagyon divatos...

Melyik ma nagyon divatos neveket NEM adnád a gyerekednek, mert annyira nem tetszik/gáznak tartod?

Figyelt kérdés
Ami szerinted gáz, de manapság divatos és sok van belőle. Fiú és lánynevek is jöhetnek.
2021. jún. 23. 15:21
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
87%

Itt meg mindenki egymást majmolva ugyanazokat írja 😂😂 csomó név nem is népszerű a ksh adatai szerint, csak épp van akinek nem tetszik. Pl Nara, 99., 104 kislány született az elmúlt évben ezzel a névvel. Nem érzem, hogy olyan egetrengető. Egyébként nem is értem, olyan elánnal fikázzák itt egyesek mások gyerekeinek a nevét, hogy az már-már félelmetes.


Most akkor játsszuk úgy, hogy mindenki hozzáírja, hogy oké ezeket nem adná, de akkor mi a gyerekének a neve vagy mi lenne (ha még nincs) 😏


Kezdem én: fiú nevekből a Dávidot és a Bencét nem adnám, érzelmi okokból. Ha fiam lenne valószínű Marcell lenne.

Női nevekből a top10ből a Lucát, a Lénát és a Boglárkát biztos nem adnám. Az én lányom Szonja.

2021. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
38%

Már az a 99 meg 104 Nara is elég, ennyi majom van ebben az országban? Hány Nara volt vajon annak a féleszű nőnek a gyereke előtt? Szerintem egy kezem elég lenne hozzá de legalábbis tippem szerint a top 100 közelében sem volt, most meg megnéztem, 68. Ez az egész híresség majmolás irtó ciki, én szégyellném magam ha lekopiznék így egy nevet.

A kérdésre válaszolva: számomra lánynevekből a Luca, a Boglárka, a Rebeka és a Zselyke eszméletlenül irritálóak.

Fiú nevekből a Beni variációk nem tetszenek a gyakoriságuk miatt, a Medox nagyon fura, illetve a Zalán és a Nimród irritálnak.

Ezektől függetlenül ízlések és pofonok. Az én fiam Balázs, a lányom pedig Noémi lesz, lassan megszületik.

2021. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
87%
32 amúgy kinek van Nara nevű gyereke a celebek közül? En ezeket sosem tudom, de a Nara nem tetszik. Ha lányunk született volna Luca lett volna. Arról se tudtam hogy gyakori. Konkrétan 0 db Lucat ismertem valaha.
2021. jún. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
19%
33: Én nem csinálok reklámot neki mert a legalja kategória szegény. Színesbőrű, magát modellként aposztrofáló, vinnyogós influencer / youtuber, kancsal hokis pasija van, remélem felismerhető de a nevét tuti nem írom le. Egyébként 184 Nara született tavaly, 2019-ben 99.-ikként került fel a listára, 104 kislány kapta, ebben az évben született azt hiszem ennek a mihasznának a gyereke is, érdekes, beindult a majomkodás azonnal. :D
2021. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
96%

Én inkább azt látom, hogy divat utálni a nem magyar hangzású neveket. Gondolom az 1900as évek elején a Noémi név is idegenül csengett... Én nem értem ezt a hisztit. Ha valakinek tetszik a Nara név, még ha egy utált celeb is adta, az miért baj?

De ott a Bence név, 1967ben összesen 9 kisfiúnak adták. Ufóként nézhettek a szüleikre milyen különcök. Most meg aki ezt a nevet adja az fantáziátlan 😂

2021. jún. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is furcsa h többen írták a kedvenc nevemet

Zorka

Egyáltalán nem gyakori, és a Dorkát, ami szinte ugyan az, egyikük sem említette

2021. jún. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%
35: nekem semmi bajom a nem magyar nevekkel, a Noah pl kifejezetten tetszik, igaz, kiskapukat nem kutatnék nagyítóval érte, hogy adhassam. A Nara névvel sincsen semmi problémám, nekem a jelenséggel van bajom, hogy milyen szinten megy a birkaság, egy celeb adja, ezek meg mennek utána. A Nara is egyértelműen látszik, hogy azután futott fel, hogy egy ismert ember adta, de említhettem volna a Benettet, a Nátánt, a Ninát vagy akár a Larát amik mind celebek nyomán lettek azonnal népszerűek, előtte a top 100 közelében nem voltak. Na szerintem ez szánalmas, hogy meghallanak egy nevet a bulvárban és azonnal ezt adják de nyilván magánügy. Sajnos nem lehet kiszámítani a névdivatokat, csak kár hogy manapság az a mérvadó leginkább, hogy a celeb influencerek mit adnak. Előre látom, felkészül az Evolet. :D
2021. jún. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg azokat sajnálom akik a "celebek" előtt adták ezeket a neveket.

Nekem tetszik a Benett, Lara stb.

De tényleg mióta ismert emberek adták a gyereküknek, megugrott az így elnevezet gyermekek száma. Így aki különleges szép nevet akart adni, az hiába talált rá ezekre....

1 év alatt a topp 10be kerültek. 😒

2021. jún. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%
Egyénként nekem azzal van gondom h egyáltalán nem vagyok képben a celebekkel influenszerekkel. Így fogalmam sincs arról h a váladztott nevünk népszerű lesz e... Nem tudom h valamelyik épp így nevezte e el a gyerekét
2021. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
83%
És te honnan tudod, hogy ki adta majmolásból, ki meg azért mert egyébként is tetszik neki (és esetleg nem is tud a celebek gyerekeiről), ki meg azért mert megtetszik neki (igen, lehet hogy azért mert az újságban olvassa, és???)
2021. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!