Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők zenei ízlése vajon...

A szülők zenei ízlése vajon mennyire befolyásolja a gyerekeik majdani felnőttkori zenei ízlését?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 15:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Semennyire.
2020. okt. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%
Jah, semennyire.
2020. okt. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%

Magamból kiindulva számít.

A szüleim elváltak, apumat kéthetente láttam és ő oda volt a kazetta gyűjtésért. Rock, alternatív stílusokat kedvelt, ő mutatta meg a Tankcsapdát (akkor még lehetett értük rajongani) a Kispált stb.

Amikor nála voltunk, általában mindig szólt valami a magnóból és kialakult, hogy én is efelé kezdtem húzni.

Most 30 évesen is inkább ezeket szeretem jobban, bár már bővült az ízlési skálám.


Szerintem ha a gyerek vevő rá és figyelemmel kíséri a szülőket - értsd: minták az életében, akkor szerintem van befolyásolási lehetőség. De ha a szülő nem zene központú, nem hallgatnak egy légtérben zenét, a gyerek saját utakon jár, nincs közös nappaliban töltött közös idő zenével akkor nem biztos hogy hatással lesz a gyerekre.


Másik példa: zenész család gyerekei (nálunk 2 ilyen család is van) általában hasonló nyitottságúak a zenei irányra. Férjem is szereti a klasszikus zenét, mert az apja zenekarban játszott és a gyerekkora ekörül forgott.

2020. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Engem teljesen befolyásolt. Páromat is.

De lehet csak véletlen 🙂

2020. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Semennyire.
2020. okt. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Nalunk abszolut.
2020. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Nem nagyon, bár volt egy-két előadó, akiket anyukámmal együtt én is szerettem. De apám "zenéit" mindig utáltam. XD
2020. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A lányommal pár évig napi szinten sokat autóztam, amikor óvodás volt, és én mindig elektronikus, dance, eurodance meg egyéb ilyen zenéket hallgatok útközben, és azt veszem észre, hogy most kisiskolás korában csak ezekhez hasonlókra nyitott. Az apja viszont alternatív, régebbi (80-as évekbeli) elektronikus meg rock zenéket szeret, ők alig hallgattak együtt zenét, és ezek abszolút nem érdeklik, nem tetszenek neki. Igazából kicsit aggódom, hogy nehogy "rossz" irányba tereljem ezzel, mert fogalmam sincs manapság milyen zenék menők a fiatalok körében. Tudom, hülyeség, de anno nekem sokszor kellemetlen volt, hogy nagyrészt mást szerettem, mint amit az osztálytársaim/iskolatársaim. Bár az is igaz, hogy teljesen mást szerettem, mint a szüleim, pedig mi is sokat hallgattunk együtt zenét.
2020. okt. 18. 16:13
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Én punk-rock párti vagyok, de mindenfélét hallgatok, akár britneyt vagy operát is.


A gyerekem csak a popátíratos törpzenéket szereti.. felnőttként nem tudom, mi lesz. A szüleim mulatós zenét szeretnek, de nem igazán hallgattak zenét, nincs vele bajom, de nem kedvenc.


Szerintem nem tudjuk befolyásolni(sajnos:)

2020. okt. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Magamból kiindulva folytatva lányaimmal. Igen. Teljes mértékben.
2020. okt. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!