Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülők zenei ízlése vajon...

A szülők zenei ízlése vajon mennyire befolyásolja a gyerekeik majdani felnőttkori zenei ízlését?

Figyelt kérdés

2020. okt. 18. 15:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
"zenész" családban nőttem fel, én a mai napig (45 évesen) mindenevő vagyok, az olyan zenére, ami nem gépi, hanem hangszereknek köszönhető zene... a férjem imádja a gépi zenét is, a gyerekeim mivel mind a két oldalt hallhatják itthon, mind a kettőt szeretik :D valamilyen szinten úgy gondolom lehet alakítani a zenei ízlést, de úgyis jön a kamaszkor.. a haverok.. az új bandák.. egy alapot adhatunk, de igazából szerintem nagyon egyénfüggő ki-mit fog igazából szeretni.. és ez így van jól :) nekem a lényeg, hogy szeressék a zenét... élvezzék akár ha később zenélni szeretnének, vagy csak táncolni rá.. mindegy... iszonyú stresszoldó hatása van mindegyiknek, a saját ízlésüön belül :)
2020. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább onnan közelíteném meg hogy azt befolyásolja mit keres a zenében, mit értékel, mennyire választékos a zenei ízlése.

Ha valakivel sokat hallgattak otthon komplexebb dallamú/ritmusú, valami tartalommal rendelkező, hangszeres zenét, legyen az klasszikus, metál, hiphop vagy népdal, ha igyekeztek neki megtanítani a zene művészeti értékét, esetleg a gyerek maga is zenélt, annak mindenképpen lesz nyoma, és jobb eséllyel fogja keresni az igényes, zeneművészetileg is értékelhető zenéket. És ez most nem műfaj-kérdés, meggyőződésem hogy minden műfajban van olyan előadó aki művészetet csinál és olyan is aki full igénytelenül kornyikál egy sort, alárak egy alapot oszt jó napot.

Anyámék rengeteg klasszikus zenét hallgattak, meg Beatlest, The Doorst, Pink Floydot. Pont az ő kedvenceiket kevésbé hallgatom, inkább a metál és a folk felé húzok, de abban is válogatós vagyok, szerintem ez az ami nekik köszönhető.

2020. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Nekem befolyásolta. Az ment otthon, azt hallottam, megszerettem.
2020. okt. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy befolyásolta-e de apuval nagyon hasonló a zenei stílusunk, mindketten a melankolikusabb alternatív zenéket kedveljük viszont otthon, a kocsiban meg mindig mindenhol anyám zenéit kellett hallgatnia mindenkinek aki meg a régi magyar klasszikusokat hallgatta mindig is, amitől én speciel a falra mászom. Apa zenéit kb évente egyszer a nyaraláson volt alkalmam hallgatni úgyhogy nem tudom, hogy ez lehetett-e rám akkora befolyással, hogy hasonlókat kedveljek én is.
2020. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem befolyásolták egyáltalán. Apa popzenét hallgat leginkább, anya meg maximum énekes tehetségkutatókat néz, külön egyáltalán nem hallgat zenét. Én leginkább metált hallgatok, de elég eklektikus az ízlésem (meg is jegyezték, hogy nem tudják, honnan örököltem) :)
2020. okt. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Az én apám operákat, klasszikusokat szeret,
2020. okt. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

De én inkább a mai slágereket, pörgősebb dalokat szeretem!

Én majd nem is szeretném befolyásolni, a gyerekemet ahogyan apám próbálta

2020. okt. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Apukám nagy rocker volt, én szintén ilyen zenét hallgatok, a húgom viszont abszolút mást. Anyu zenéit nem szerettem soha. A férjem szintén rock/metál vonalon mozog. 5 és 2 éves gyerekeink vannak, nyilván még nem alakult ki igazán az ízlésük, de az tuti, hogy mindkettő imádja az AC/DC-t (ők szokták kérni), és a kicsi a Metallicára meg a Guns'n'Rosesra is pörög :D a nagy szeret sok másfajta zenét is.
2020. okt. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem befolyásolta, anyám szereti a pop zenét is, meg az alternatív zenét is. Ő még ma is nagyon képben van, szereti Billie Eilish-t, Miley Cyrus-t, mindig boldogan újságolja ha talál új előadót aki tetszik neki. Ő sok kecvencet adott nekem, talán a Kispál meg a Kiss a legmeghatározóbb. Apum a punk zenét meg a latinos zenét szereti, miatta hallgatok Ramonest, Black Flag-et, vagy Buena Vista Social Klubot. Szóval szerintem sokat számít.
2020. okt. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!