Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nincs senkinek gyereke?

Miért nincs senkinek gyereke?

Figyelt kérdés

A kérdés a volt általános iskolai -konkrétan - évfolyamomra vonatkozik. 2007ben ballagtunk.

27-28 évesek vagyunk mind, fele-fele arányban férfiak és nők, kb 50 ember ha a két évfolyamot veszem és mindenki abszolút gyerektelen. Én is. Viszont ez annyira furcsa a számomra, hogy alattunk-felettünk lévő egykori osztályokban mindenhol van egy két csemete már akár fejenként is.

Olyan, mintha kimondottan a mi évfolyamunkon ülne valami, ami miatt úgy alakult, hogy senkinek nincs és nem is lesz, kész passz.

Senkivel nem tartom a kapcsolatot ezért nem tudom őket megkérdezni, de fb-on mindenkit látok, van aki férjnél van, vannak akik hosszú ideje párkapcsolatban vannak és furcsamód vannak olyanok akik egyáltalán nincsenek /ők mondjuk azok, akik már hatodik osztályban 12 évesen kezdtek nemi életet élni, persze belőlük nincs sok/.


Tudom, hogy 50 ember nem sok, sőt... csak úgy mégis a nagyszámok törvénye alapján egy évfolyamon közel a 30-hoz nagyon furcsa véletlennek tűnik.


2020. szept. 9. 09:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%

Nálunk csak annyit lehetett megfigyelni, hogy annak lett viszonylag korán/időben gyermeke, aki nem tanult tovább.

Gondolom vannak erősebb osztályok, ahol majdnem mindenki tovább tanul, ott később lesz meg a legalább 2 év munkaviszony, így a babavállalás is tolódik.

Szóval ha a ti évfolyamotok jobb tanuló volt, többen mentek egyetemre mint az eggyel alattatok, illetve fölöttetek járók közül, akkor ez simán normális.

2020. szept. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem biztos, hogy nincs.



Nekem sincs kinn face-n hogy van 2 is.

A férjemnek sincs kinn...



Persze valószínűleg valóban keveseteknek van gyerekük, mert nem mindenki van úgy, hogy nem akarja megosztani.


Neked pl miért nincs?

2020. szept. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Mindenki elég megosztogatós, gyakoriak a saját magukról illetve párjukról feltett képek /szülinapi, egyèb ünnepi/ amit azért lehet hova tenni időben, és lehetne látni, ha lenne.

Középiskolai évfolyamomon tudom, hogy kinek van és azt is, hogy ki nem mutogatja de ott egy babazokni erejéig azért lehet tudni.


Nekem azért nincs mert az első kapcsolatom 6 évig tartott de az még "gyerekszerelem" volt, utána üresség, a mostani 4 éve tart de a párom nem hajlandó albérletbe még ha az anyagiak engednék is én pedig ezt elfogadom. Nem járunk/jártunk egyetemre, csak egyelőre/vagy soha nem lesz.

2020. szept. 9. 09:29
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk a 28-30 éves korosztályban most kezdtek el megszületni a gyerekek úgy a volt ált/középsulis osztályaink harmadában. Az első gyerekek - ahogy első válaszoló is írta - azoknál érkeztek, ahol hamar kirepültek az iskolából és dolgozni kezdtek. Most azok jönnek pár évig, akik egyetemet végeztek és/vagy egzisztenciát teremtettek. Nekünk is csak most sikerült (29 éves vagyok).


Persze vannak, akik házasok, de nem jön a baba, és vannak, akik nem pakolják ki. Sajnos van ismerősi körben több pár is, akik nagyon szeretnének évek óta, de nem jön.

2020. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a régi osztályból a 25 emberből kettőnél van gyerek. Hogy miért, azt nem tudom, talán már ma már nem “kötelező” gyereket vállalni, valakinek egy plusz macera, és idősebb korban is lehet vállalni. Ráérnek/ráérünk még később is.
2020. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

1992-ban ballagtunk az általános iskolából. Tavaly volt egy rendhagyó osztálytalálkozónk az osztályfőnök halála miatt. A 28-ból 24-en voltunk ott. Ebből 10-nek van gyereke. 1 vállalta fel, hogy nem is szerettek volna, voltak vagy négyen, akik azt mondták, nem adták még fel, a többi pedig bevallotta, hogy sajnos nem lett. Volt, aki nem találta meg az "igazit", de a legtöbb próbálkozott (inszem, lombik).


Döbbenetes volt, az előző osztálytalálkozón nem jött még ki ennyire, szerintem még jobban bíztak, hátha.

2020. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is azoknak lett korán gyereke, aki nem tanult tovább. De már a diplomások között is van pár babás.


Egyébként lehet csak véletlenül így jött ki a lépés. 50 ember nem sok, és arányaiban is kevesebb baba születik évről évre.


Nekem pl nincs, mert 28 évesen sikerült garzont venni, és mondtam, hogy garzonba nem fogok szülni. Jövőre költözünk nagyobb helyre, utána talán, bár az egészségi állapotom kérdéses, 20 éves korom óta küzdök pajzsmirigy gondokkal. Lehet, mire próbálkozom, már mindegy lesz. De ennek fényében sem kezdtem volna előbb bele még ha férjemet előbb is ismerem meg, mert nem volt hol laknom. És az én esetem se ritka, hogy valaki 30 évesen éppencsak kikaparta magát a létminimumra. Most ráadásul itt a covid és várható munkanélküliségi hullám, az se segít majd.

2020. szept. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy nem is lesz? 28 évesek vagytok nem 50.

Én például 34 évesen szültem. Nem azért mert nem voltak meg a feltételek, hanem még nem éreztem magamban a késztetést, hogy anya akarok lenni. Tanultam, utazgattam és nem bánom, hogy így tettem. Nem mindenki akar fiatalon szülő lenni.

Mi 16 éve vagyunk együtt a férjemmel, ebből 10 éve élünk házasságban, 2 éves a kisfiunk.

2020. szept. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez pont fordítva van. 27 éves vagyok, van már egy 13 hónapos kislányom. Most várom a másodikat aki 10 hetes. Nehezen jött nekem össze az első gyerek.. előbb szerettük volna. Csomó volt osztály- évfolyam társamnak már 2-3 gyereke van. Van amelyiknek már 4-5 éves a gyereke. Szinte mind már házas meg épp jön a baba. Pedig volt olyan akiből ki nem néztem volna anno.. még is 20 évesen szült. A baráti társaságunk is ilyen korosztaly és az összes barátnőm házas és kis gyereke van már.
2020. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%
Az lenne gáz, ha 27-28 évesen már sokatoknak lenne. 4-5 évvel a diploma után altalaban még a pályájuk elején járnak ez emberek. Ilyen korban annak van gyereke, akinek a normális munka kilőve.
2020. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!