Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nincs senkinek gyereke?

Miért nincs senkinek gyereke?

Figyelt kérdés

A kérdés a volt általános iskolai -konkrétan - évfolyamomra vonatkozik. 2007ben ballagtunk.

27-28 évesek vagyunk mind, fele-fele arányban férfiak és nők, kb 50 ember ha a két évfolyamot veszem és mindenki abszolút gyerektelen. Én is. Viszont ez annyira furcsa a számomra, hogy alattunk-felettünk lévő egykori osztályokban mindenhol van egy két csemete már akár fejenként is.

Olyan, mintha kimondottan a mi évfolyamunkon ülne valami, ami miatt úgy alakult, hogy senkinek nincs és nem is lesz, kész passz.

Senkivel nem tartom a kapcsolatot ezért nem tudom őket megkérdezni, de fb-on mindenkit látok, van aki férjnél van, vannak akik hosszú ideje párkapcsolatban vannak és furcsamód vannak olyanok akik egyáltalán nincsenek /ők mondjuk azok, akik már hatodik osztályban 12 évesen kezdtek nemi életet élni, persze belőlük nincs sok/.


Tudom, hogy 50 ember nem sok, sőt... csak úgy mégis a nagyszámok törvénye alapján egy évfolyamon közel a 30-hoz nagyon furcsa véletlennek tűnik.


2020. szept. 9. 09:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg fura, de ez nem zárja ki azt, hogy később még ne lehetne legalább a fele csapatnak akár 3gyereke is.

Én pl 28 voltam mikor megismerkedtem a mostani férjemmel, 30 mikor házasodtunk, 32-34-36 évesen szültem...

A mi osztálytalálkozónkon a 10 évesen sem volt sok aki családos lett volna, de kb 6ember a 24-ből. Most talán úgy van, hogy kb 2-3 embernek nem lett csak gyereke.

2020. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Egy évvel később ballagtam, sok osztálytársamnak van már gyereke, van olyan is akinek már 3, olyannak is van aki továbbtanult. Rólam viszont szerintem nem is tudják sokan, ugyanis soha nem osztottam meg róla semmit Facebookon.
2020. szept. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azt azért hozzátoldanám, hogy nem

valami belvárosi elit suliba jártunk, hanem egy kőbányaiba erősen vegyítve a kisebbséggel. A velünk együtt járó 3 kisebbségi lánynak sincs (fiatalabb testvéreiknek van) ott pedig nem játszik diploma, még érettségi sem.

2020. szept. 9. 12:05
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Mekkora bunkó, aki azt írta, hogy az a gáz, ha valakinek van gyereke ebben a korban, mert nem végez normális munkát. Miért, aki pl. villanyszerelő, fodrász, könyvelő stb. igenis kereshet jól és nem kell 10 évig tanulni, vagy tengődni és várni a nem létező álom karrierre.
2020. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Manapság ez nem olyan ritka szerintem. Az én volt középiskolai osztályomból sincs senkinek gyereke (ez az eggyel fiatalabb korosztály, 26-27), és csak egy ember házas. Az osztály kb. 3/4-e egyetemre ment, páran csúsztak is, most végeztek az elmúlt 1-2 évben. Gondolom ezért IS tolódik a családalapítás. De ha az egész évfolyamot vesszük, onnan is max. 3-4 embernek van összesem gyereke, a volt ált. iskolás osztályomból is 3-4 embernek és ha ezt mindent összeszámoljuk, kb. 80-90 emberből jó ha 7-8-nak van gyereke. Férjem is azt tapasztalja, hogy a volt osztálytársai 30 körül kezdtek el családot alapítani. Ma ez a "trend", hogy ez jó vagy nem, lehetne rajta vitatkozni (főleg biológiai szempontból), de ez van. Mindenesetre ez nem jelenti azt, hogy soha nem is lesz gyerekük, azért nincsenek elkésve semmi estere sem.
2020. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
31 leszek idén. Nalunk van már pár gyerek, de kb ugyanennyien meg csak kost házasodnak. A ti esetetek csak véletlen egybeesés. Lesz ott meg bőven gyerek 1-3 éven belul.
2020. szept. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én 2006-ban ballagtam az általánosból, egy kerülettel odébb mint te. :) Az volt osztályomból hárman vagyunk anyukák, de csak nekem van több (2) gyerekem.
2020. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Majd lesz... mi 2004-ben ballagtunk, most vagyunk 30-31 évesek. Pár éve asszem egy valakinek volt gyereke. Most kapásból 6-ot is tudok. Van, ahol már kettő is van.
2020. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi gimiből ballagtunk 2006-ban


5 éve 2 helyen volt gyerek.. az egyiknél tinikapcsolat volt..10 év utàn lett gyerekük.. a másik esetben 10 évvel idősebb férfi volt a párja.. az orvosok pedig presszionálták, hogy nem lehet neki később...


Most azoknak nincs, akik elváltak màr..vagy nem lehet.. vagy párkapsolatuk nincs......vgay talán nem is akarnak ...

2020. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én látom azt hogy a munkatársaimnak milyen az élete, nekem pont ez nem hiányzik.
2020. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!