Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagymamagond? Mennyit találkoz...

Nagymamagond? Mennyit találkozik anyósotok, az unokákkal (60km re lakik)?

Figyelt kérdés

Kaptam a fejemre,hogy kizártam a családból,keveset beszélünk,stb....A lányom 2,5 éves a fiam 4 hónapos.

Nem tetszik neki,hogy nem szeretem,ha itt akar aludni,bejelentés nélkül csak úgy beállít a hátsó ajtón az infartust rámhozva,stb....

hát ha nincsen rá ok,ne is akarjon nálunk aludni....

Meg van a saját lakásuk.


2010. júl. 15. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Aztán majd azon leszel felháborodva hogy nem segít amikor elvárod. Tudod az nem úgy megy hogy mindig az van amit te akarsz. Ha már gyereket nevelsz akkor tudhatnád. Milyen már hogy te szabod meg mikor jöhet, mikor segítsen stb? Nem túlzás egy kicsit?
2010. júl. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Az én anyósom havonta látja az unokáját...de van,hogy még ritkábban.Pedig egy faluban élünk!Nem vagyok rosszban vele,de ő ennyiszer kíváncsi ránk.Szerencsére...!A Te anyósod ezek szerint ragaszkódűbb,és többször megy az unokákhoz.De szerintem is fölösleges ott aludnia,hisz 60 km. nem egy nagy távolság..haza tud menni a nap végén!
2010. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sosem voltunk különösen jóban.Eddíg még senki sem segített.A szüleim 1000kmre laknak.Mikor kellett volna,hogy jöjjenek akkor ma´s dolguk volt......

Attól,hogy nagymama ne akarjon már beköltözni......

Na meg jöjjön amikor akar,csak szóljon már ide .10 mp be kerül.....A másik jöjjön ide de este menjen már haza.

Lehet én gondolom ezt rosszul??Nem hiszem.mikor valami kell,a szomszédunk jön velem.Nekem senki sem vesz le semmmit a válamról.

2010. júl. 15. 13:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósom kb. 50 km-re lakik és havonta látja az unokáját. 90%-ban mi megyünk, de hamarosan érkezik a kistesó, akkor nyilván majd megint ő jön az elején többet. Jó a kapcsolatunk, de szerencsére bejelentés nélkül sosem állít be, ahogy mi sem hozzá. Egyszer aludt nálunk, amikor a fiam még pici volt (5 hónapos) karácsonykor, de ő nem is ragaszkodott ehhez, mi hívtuk meg.

Nekem Anyukám segít, mert ők kb. 10 percre laknak tőlünk, de ő is csak úgy jön, ha nem zavar (leginkább, ha a férjem dolgozik), és soha nem jön bejelentés nélkül.

2010. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha mi is megyünk mindég felhívjuk,hogy mehetünk e??Otthon lesznek e??

Szerintem nem kérnék én sokat......

2010. júl. 15. 13:48
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Mi is havonta találkozunk, és mindig előre egyeztetünk, sosem törünk rá a másikra váratlanul. Ezt egyszerűen nem illik, mint ahogyan azt sem a nagymama dönti el, hogy nálatok aludjon-e, hanem ti, hogy akarjátok-e.

Az első válaszolóval ne foglalkozz, ha jól sejtem a %-a és a stílusa alapján szerintem már sokat olvastam a válaszait itt is és a családi kapcsolatok rovatban is, gyermek és anyaellenes beszólogató.

2010. júl. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tény én sem vagyok angyal.....De egymásra elég tekintettel kellene lennünk.....

Köszönöm a válaszokat.

2010. júl. 15. 13:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sűrűbben találkozom anyósomékkal, mint anyámékkal. Anyuékkal igen érdekes a viszonyunk, mostanában egyre rosszabb. Ők alkoholisták és nehezükre esik feljönni Pestre (25 km-re laknak), hogy egyszem unokájukat megnézzék. Mindig eljátsszák, hogy jövünk, jövünk aztán mégsem, és mikor felhívom, hogy na mi van, akkor hallom a hangjukon, hogy tök piásak és leráznak egy "lekéstük a vonatot" dumával. Vonat óránként van én meg az állomástól 10 percre lakom. A héten is jöttek volna, nem jöttek... sírtam is miatta kegyetlenül, mert kisfiam megint egész délelőtt hajtogatta mam papa mama papa :(
2010. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

14.39 vagyok, az előbb elszállt a netem.


Szóval váratlanul mi sem törünk a másikra. De én szívesen vagyok anyósomékkal.

2010. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!