Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen kis visszahuzódó?...

Miért ilyen kis visszahuzódó? Kisfiam 2 éves és eléggé visszahúzódó. Velünk meg a rokonokkal nagy a szája de ha idegen gyerekkel találkozik akkor meg sem szólal.

Figyelt kérdés

Az unokatestvére 4 éves múlt de neki sem szól vissza.

Ha elveszi egy játékát vagy bármit akkor egyből jön hozzám. Fog majd változni? Mondom neki mindig hogy ne hagyja magát.


2011. jún. 9. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogyne, persze hogy fog változni! Az én fiam is ilyen volt, mert kevés időt töltött gyerekek között. Aztán jött az ovi és pikk-pakk könnyen beilleszkedett, van két nagyon jó barátja, akiket nagyon szeret. Ne aggódj és annyit tudok esetleg javasolni, hogy többet vidd gyerekek közé, játszóház, vagy valahova gyerek közösségbe!
2011. jún. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt, de ő a mai napig ugyanígy viselkedik. Most 11 éves, és kevés barátja van, de azok "igazi nagy" barátságok. Ő ilyen típus, ennek is meg van az előnye...
2011. jún. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez a fiam, csak ő még 1,5 éves. Szerintem ez nem attól függ, hogy mennyit járt közösségbe, mert mi azért járunk baba mama klubba, idén már játszótérre is, ahol vannak gyerekek, sosem tartottuk őt itthon, sőt barátnőimmel és a gyerkőcökkel is össze szoktunk jönni sűrűn.

Vannak olyan gyerekek, akik már alig járnak, de mennek a másik babát megsimogatni, érdeklődnek. A fiam nekem sem ilyen, inkább elhúzódik, van, sokszor sírva is fakad. A fiamnál kb. 1 hónapja van ez, addig nem volt ilyen sírás.

Remélem csak valami életkori sajátosság, és kinövi, és nem lesz olyan nyámnyila, mint az anyja....

2011. jún. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hajú Kék válasza:

Sok értelmes gyereknek "bizonytalannak tűnik" a kisebb gyerek, akinek nem lehet még érteni, v. kiszámítani a reakcióit.

Aki meg még a kutya szájába is begyalogol, az csak vész esetén vesz vissza az érdeklődéséből.

Nem vagyunk egyformák, és nem is leszünk!


Tőzsdecápák is lesznek valakikből! :o)))

2015. okt. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!