Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tényleg ilyen sokan csalnak a...

Tényleg ilyen sokan csalnak a bölcsődei étkezési díjjal?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdte a bölcsődét, a szülőin elmondták nekünk, hogy a bölcsődei étkezés abban az esetben fizetős, ha a háztartásban az egy főre eső jövedelem meghaladja a 230.000 Ft-ot. Azt is hozzátették, hogy emiatt ez nagyon kevés embert érint, 5 gyerek után fizetik csak a közel 100 fős bölcsődében. Ezt nagyon nehéz elképzelni számomra, a férjemmel teljesen átlagosan keresünk, de így hogy már én is dolgozni fogok, át fogjuk lépni ezt az összeghatárt. Tudom, ha több gyerek van, ez többfelé oszlik, de azért meglepő lenne, ha 100 főből összesen 5 főnél állna fenn ez a helyzet.

Igazolást nem kell vinni, bemondásos alapon megy a dolog, ezért gondolom hogy sokan kibújnak a fizetés alól.

Nálatok is ugyanez a helyzet? Tényleg ennyire nem ellenőrzi senki ezt? Miért nem kérnek igazolást, ha olyan sok a visszaélés ezzel?


szept. 21. 22:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%
Te hülye vagy, 19-es?
szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
34%

Bemondásos alapon megy, de ez egy nyilatkozat, tehát vállalod a valósságát, bármikor ellenőrizhetik egyébként. Mi mindig éppen átcsúsztunk alatta, de én nem dolgozom. Mikor elértük volna,.hogy fizetni kell, emelték a minimálbért is. 😄

Most már 3 gyerekünk van, így alapból ingyen eszik az ovis és feláron a sulis.

szept. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
66%
22es azért durva hogy ilyen rosszul éltek és mégse dolgozol. Hogy adtátok meg a választható oltásokat, szakköröket, hobbykat?
szept. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
31%
23, na nehogy egy millából ne fussa rá...
szept. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
34%
#23 3 gyerekük van, 230.000 Ft egyfőre esőtől kéne fizetni, (most tekintsünk el attól hogy 3 gyerekre amúgy is ingyen jár, azt írta pont árférnének alatta), azaz 5-en vannak a háztartásban 5x230.000 Ft az 1.150.000 Ft. Ne mond, hogy egy 5 fős család havi több, mint 1 millióból rosszul él...
szept. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
33%

Dehogy élünk rosszul 🫣

Megkaptak a gyerekek minden választható oltást, saját házunk van, igen hitellel, de a törlesztője simán egy pesti albérlet ára alatt van.

A legkisebb 5 hónapos, vele vagyok itthon, azért nem dolgozom és sajnos a második és a harmadik gyerek között nem tudtam visszamenni dolgozni, mert a kisfiam egészségügyi okok miatt szinte mindig itthon volt betegen az oviból, aztán a harmadik babával már nem akartunk tovább várni, mert már 35 vagyok. Ez az oka, hogy nem dolgozom, de szerencsére megvan mindenünk 1 fizetésből is, sőt tudunk félretenni is. Aztán nyilván ha a pici is akkora lesz, megyek én is dolgozni,ahogy a gyerekek előtt is tettem. 🙂

szept. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

26 fős az ovis csoport, 1 gyerekre fizetnek csak.

Mi tényleg a határ alatt vagyunk, ha felette lennénk fizetnénk.

szept. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
33%
Ezt a sok àlszentet itt....🤮🤣Vicc!A miniszter meg az agyàt szèt lopja,konkrètan a te pènzedet.Jaa az nem baj.🤔👏👏Sok agyhalott
szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Engem az jobban zavar, hogy akinek futja 3 gyerekre, azoknak miért ingyenes alapjàraton? Akik meg rászorulnának, de épp nem esnek át a határon, azok fizessenek csak helyettük is.

Ugyanez igaz minden támogatásra, amit gyerekszámra adnak, nem rászorultsági alapon.

Szerencse, hogy mi el is jöttünk ebből a putri országból még időben gyerekestül.

tegnapelőtt 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
29%
25 na de jól se... mi 3an élünk 1 millióból, és nem költekezünk feleslegesen. Amire nem sajnáljuk az a hobby, programok és az oktatás, és megtakarítás a gyereknek. Így, 1 gyerekkel megvagyunk, de többet nem mernénk bevállalni. A mai világban soknak hangzik ennyi pénz, de nagyon nem az.
tegnapelőtt 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!