Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tényleg ilyen sokan csalnak a...

Tényleg ilyen sokan csalnak a bölcsődei étkezési díjjal?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdte a bölcsődét, a szülőin elmondták nekünk, hogy a bölcsődei étkezés abban az esetben fizetős, ha a háztartásban az egy főre eső jövedelem meghaladja a 230.000 Ft-ot. Azt is hozzátették, hogy emiatt ez nagyon kevés embert érint, 5 gyerek után fizetik csak a közel 100 fős bölcsődében. Ezt nagyon nehéz elképzelni számomra, a férjemmel teljesen átlagosan keresünk, de így hogy már én is dolgozni fogok, át fogjuk lépni ezt az összeghatárt. Tudom, ha több gyerek van, ez többfelé oszlik, de azért meglepő lenne, ha 100 főből összesen 5 főnél állna fenn ez a helyzet.

Igazolást nem kell vinni, bemondásos alapon megy a dolog, ezért gondolom hogy sokan kibújnak a fizetés alól.

Nálatok is ugyanez a helyzet? Tényleg ennyire nem ellenőrzi senki ezt? Miért nem kérnek igazolást, ha olyan sok a visszaélés ezzel?


szept. 21. 22:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk hasonló a helyzet. Mi teljesen átlag fizetéssel rendelkezünk, és igen, térítési díjat és étkezést is egyaránt fizetnünk kell. Az egész bölcsiben összesen 60 gyerek van, ebből 10 fizeti, a többi támogatott.


A vicc az egészben, hogy van olyan, aki támogatott, de konkrétan tudjuk, hogy több egyedül az apának a keresete, mint nekünk a férjemmel együtt. Ez van. Vagy becsületes vagy és akkor fizetsz, vagy ki használod a kiskapukat és akkor nem kell fizetni.

szept. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk mindenki csóró, nem kell csalni. Az önkormányzat fizeti mindenkinek.
szept. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
15%
Mièrt fàj ez neked?😡A fèrjem külfoldon dolgozik,megvan bőven az egy főre eső,de az óvónő azt mondta senki nem nèzi.Így az ő javaslatàra ingyen eszik a kislànyom.Viszont az az ebèd egy ft.- ot nem èr.Legtöbbszor meg sem eszi,haza jön ès itthon ebèdel.Amugy meg gondolkozzàl màr.Àtlag fizu 2-300 ezer ft .Ha mindketten dolgoznak ,6-700 ezer.Ha legalàbb 4 en vannak ,ki sem jon.Èbresztő Magyarorszàgon vagyunk!
tegnapelőtt 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
77%

3, miért?

Mert az én adómból fizetik. Nem ingyenpénz.

Nálunk is ez van. Gazdag ovi, tele terepjarós, luxus autós szülővel és az övoda vezetője még büszke is rá, hogy "nálunk nem szoktak fizetni". Mi fizettünk becsületesen. 1 gyerekkel nettó 345 felett már nem ingyenes. Az meg lópikula fizetés.

tegnapelőtt 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%

Mert az én adómból fizetik.



Ez mekkora rossz duma. Mindent a te adódból fizetnek, nem? Kész vicc. A TE adód, kérlek, annyi, amennyi. Ha egyetlen szülő sem "csalna", akkor sem fizetsz kevesebbet. Mellesleg, nem, nem a TE, hanem a MI adónk, mert képzeld, pl én is adózok...

tegnapelőtt 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

Azért nem minddegy, hol laksz. Én debreceni vagyok, az itteni atlag 200-350 ezer forintos fizetesek mellett sokan 1 gyerekkel sem haladják meg ezt az összeget ugye, de két gyerekkel már pláne nem. Mi is 4-en vagyunk, az már havi 920 ezer bevetel lenne, a közelében nem vagyunk.


De amúgy igen, tudok én is olyanokról, akik bemondják és kesz, mert nálunk is csak nyilatkozni kell rola.

tegnapelőtt 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
76%
3as akkor ezek szerint az is normális ha valaki a te károdra csal majd igaz? Mondjuk a munkáltatód...de gerinctelen embernek hiába is mondom úgysem érti. Én inkább fizetem azt a hatalmas 16 ezret, de tudok tükörbe nézni.
tegnapelőtt 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi szegediek vagyunk. Ha most lenne bölcsis, akkor se haladná meg ezt az egy főre jutó.

2 gyerek van....

Én 340-et, férjem 300-at kérés kb.

tegnapelőtt 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is azt mondtak az ovonok,csaljak nyugodtan. De nem tudok, meg ugy se hogy az en fizum picsafing, de a ferjem vallalkozo,igy az eves atlagot nezve meghaladjuk. Kb 5 en fizetunk az 50 gyerekbol. Ez van. Kene ellenorzes mert hihetetlen mennyien visszaelnek vele. 3as szegyelje magat.
tegnapelőtt 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
75%

Mi egy 60 fős oviba járunk, itt senki nem fizet.


Csak halkan megjegyzem, ezt a munkáltatók is szépen cseszik el. Férjem hiába hoz 500ezret haza, papíron minimál béren van 🤷

tegnapelőtt 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!