Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tényleg ilyen sokan csalnak a...

Tényleg ilyen sokan csalnak a bölcsődei étkezési díjjal?

Figyelt kérdés

Kislányom most kezdte a bölcsődét, a szülőin elmondták nekünk, hogy a bölcsődei étkezés abban az esetben fizetős, ha a háztartásban az egy főre eső jövedelem meghaladja a 230.000 Ft-ot. Azt is hozzátették, hogy emiatt ez nagyon kevés embert érint, 5 gyerek után fizetik csak a közel 100 fős bölcsődében. Ezt nagyon nehéz elképzelni számomra, a férjemmel teljesen átlagosan keresünk, de így hogy már én is dolgozni fogok, át fogjuk lépni ezt az összeghatárt. Tudom, ha több gyerek van, ez többfelé oszlik, de azért meglepő lenne, ha 100 főből összesen 5 főnél állna fenn ez a helyzet.

Igazolást nem kell vinni, bemondásos alapon megy a dolog, ezért gondolom hogy sokan kibújnak a fizetés alól.

Nálatok is ugyanez a helyzet? Tényleg ennyire nem ellenőrzi senki ezt? Miért nem kérnek igazolást, ha olyan sok a visszaélés ezzel?


szept. 21. 22:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
26%

Mi lehet csaltunk, de rámtukmálta a bölcsi vezetője. Mondtam hogy nem tudom jogosultak vagyunk-e, mert csak részmunkaidőben megydk vissza és nem tudom mennyi lesz a fizetésem. Így mondtam inkább nem kérem, amúgy se nagy összeg. De de biztos nem lépi át az összjövedelmünk a 800ezret úgyhogy beírja... aztán közben eszembe jutott hogy a kiadott albérlet árát vajon hozzá kellett volna számolni vagy nem...

Mindegy nem élünk nagy lábon, épphogy kijövünk a hónap végére, pedig a férjem jól keres, és meg a gyedhez hasonló összeget fogom kapni munkaért is, szóval nem baj ha nem kell fizetni, de ki tudtuk volna és nem akartam hogy így legyen.

Szóval nem tudom csalunk-e, de a vezető elég agresszív volt és eldöntötte helyettem...idegesít mert nem akarom hogy megbüntessenek de nem is tudom miért nem kérvény alapon megy, hogy aki kéri az adjon be valami papírt.

szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%

11-e, felnőtt ember vagy és a bölcsivezető parancsol neked, miközben meg idegeskedsz a dolgon?


Igen, az albelérlet beleszámit, minden bevétel beleszámit. Mikor megtudtad, mennyi lesz a fizud, bemehettél volna modositani, hogy meghaladja és jelezni akarod, ennyi.


Nem tudom, felnőttek, szülők hogy olyan eletkeptelenek, hogy sem utánanézni nem tudnak a dolgoknak (ha már zavar, megtehetnéd), sem kiállni a döntésük mellett.

szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Mi sem élünk nagylábon, ha 2 gyerek lenne, már nekünk sem érné el az egy főre eső jövedelem a 230-at. Viszont sok szintén 1 gyerekes van a bölcsiben, és többet személyesen ismerek, akik nagyon jó pozícióban dolgoznak, úgyhogy biztos többet keresnek, mint mi. Engem is azért bosszant a dolog, mert olyan, mintha elvárás lenne, hogy csaljon az ember. A bölcsödevezető ránk is szinte lenézően nézett, amikor mondtam hogy nekünk nem fog járni a támogatás.
szept. 22. 09:41
 14/30 anonim ***** válasza:
84%

"ezt a munkáltatók is szépen cseszik el."

Aztán majd ha nyugdíjas lesz ugyanúgy fog sírni a szája, mint a celebeknek? Hogy jaj, minimalnyugdíjaz kapunk, mert évtizedeken keresztül nem a valós fizetésünk után adóztunk brühühü...

szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
25%
Kádár bácsi büszke lenne rátok!!!!
szept. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
89%

Ezt 1 gyerek esetén konkrétan 2 pedagógus bére is meghaladja...


Most vagy a pedagógusok keresnek nagyon jól vagy tényleg ennyire alacsonyan van Magyarországon a moralitás. És ezt adják át a gyerekeknek nem csak a szülők, a bölcsődei dolgozók is...

szept. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
45%

10, ugye tudod, hogy ha kiderül, a férjed is büntetik?

A mtató fizet bírságot és szochot, a férjeden meg behajtják az ágazatban szokásos bér a minimálbér különbözetére jutó szja és tb-járulékot, késedelmi pótlékkal növelve. Ugyanis a nav álláspontja, hogy a feketén megkapott bér az bruttó, ezért tőle követelik.

szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy most mondja itt valaki, hogy amúgy sem ér semmit az a kaja, amit kapnak... De komolyan, ha esetleg(!) többen fizetnének, nem gondoljátok, hogy nagyobb keret lenne a napi(!) 350 vagy hány forintos étkzésekre? Ennyi pénzből ugye átlag ember vesz nagyjából 2 kiflit, de a bölcsiben/oviban oldják meg a napi 4 étkezést, ami legyen finom is, tápláló is, ne legyen cukros, ne legyen gáz, egye is meg a gyerek... Aha, jó vicc. De azért panaszkodunk, hogy grízestésztát kapnak meg olyan főzeléket, amiben több a rántás, mint a zöldség. Szóval azért nézzen magába mindenki, aki kibújik a fizetés alól. Nyilván az, aki jogosult rá, az nem véletlenül jogosult, de őszintén szólva, tényleg nem olyan hatalmas összeg ez, amit átlag keresetű család ne tudna kigazdálkodni. Én nem számoltam utána, mi vállaltuk a teljes térítést, mert nem vág földhöz ez az összeg. Az oviban ugyanez. Nyilván ha valakinek megterhelő, az használja is ki a támogatást, azért van, na de amikor valaki csak úgy kényelemből azt mondja, hogy ő ugyan nem fizet "ezért a xarért", akkor az tényleg elég gáz.


Amúgy én nem tudom, hányan fizetik nálunk és hányan nem. Mi fizetjük. A többi nem érdekel.

szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%

"ha 2 gyerek lenne, már nekünk sem érné el az egy főre eső jövedelem a 230-at."


Ez neked, hogy jött ki?


Mindegy, hogy hány gyereked van, 1,3,5,10, stb. Te attól még ugyan annyi bért kapsz és a párod is, nem kell elosztani a családtagok számával...

szept. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
90%
19, bahh, vágod, mit jelent az egy főre eső?????
szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!