Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha anyagilag nem lennél...

Ha anyagilag nem lennél rászorulva, akkor is bölcsibe adnád a gyereked (2 éves), hogy dolgozni mehess?

Figyelt kérdés
júl. 30. 09:36
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Egyáltalán nem várom, hogy újra dolgozzak, sokkal jobb a fiammal itthon lenni.
júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim válasza:
19%
Ha még egyszer újrakezdeném, soha nem adnám be egyiket sem, még akkor sem, ha úgymond "rá lennék szorulva". A gyereknek a családban a helye, és nem egy állami neveldében. Ha bölcsibe adja az ember a gyerekét, ez egyben azt is jelenti, hogy rábízza az államra a nevelését is. Ez fokozottan igaz az ovira, majd később az iskolára. Mire kijárja az állami iskolarendszert, sok közülük teljesen elidegenedik a saját családjától is. Nagyrészt "liberális" elveket vallanak, és egyben nagyon modernek. Örömmel üdvözlik az államnak a modernitás jegyében született ötleteit, mint például az erőltetett digitalizációt, az élet dolgainak személyes kapcsolatok helyett különböző applikáción keresztül történő intézését, mert az"olyan kényelmes" és persze modern. Közben nem veszik észre, hogy állam bácsi az orruknál fogva vezeti és irányítja őket. Nyilván, tömegével vannak olyanok, akik kénytelenek bölcsibe adni a gyereküket, mert a botrányosan alacsony fizetésükből nem tudnak megélni. De ez sem véletlenül alakult így, ez pontosan így van kitalálva, és hosszú évtizedek alatt felépítve. Mármint az, hogy a többségnek "munkahelye" van, vagyis saját magát már nem tudja eltartani. Ennek a rendszernek a kiépítése úgy kezdődött, hogy először nevetségessé tették a parasztokat több mint száz éve az orfeumokban, kabarékban. A paraszt egyenlő lett a tudatlan, faragatlan bunkóval. Aztán jött a szocializmus, és 40 év alatt teljesen felszámolták a paraszti, vagyis gazdaságilag önellátó életformát. Ma már vidéken is a Lidiben, Tesco-ban, Pennyben meg a többi külföldi multinál vásárolják meg még a zöldségeket, gyümölcsöket is, ahelyett, hogy legalább ezeket a saját kertjükben megtermelnék, és legalább ebből a szempontból önellátóak lennének. A vidéki embernek is "munkahelye" van, mert önállóan, gazdálkodásból már nem tud megélni. Vidéken is bölcsik, meg ovik vannak, nincsenek már normális, összetartó, a kulturális értékeket átadó, meleg emberi közösségek, nagyobb családok, akik vigyáznának a gyerekekre.
aug. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
44%

22# Biztosan azon az 1 év bölcsin múlik, hogy az állami rendszerben mit nyomnak egy gyerekre?

Mellesleg ennyi sületlenséget egy kommentben régen láttam már összehordani, de nincs kedvem egyesével reagálni.

aug. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
33%

#22


Te nem vagy ép...

aug. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 Derjaderja ***** válasza:
8%

22. Szerintem is szándékosan számolták fel a parasztságot és sokmindenben egyetértek.

De szerintem sem a bölcsin múlik.

aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 Derjaderja ***** válasza:
24. Manapság már sokan gondolkoznak így. Én nem tartozom a prepperek, önellátók közé, de nekem szimpi.
aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim válasza:
24%

23-as. Nyilván nem a bölcsőde idején "nyomják a gyerek fejébe" az állami ideológia teljes repertoárját. Nem is ezt írtam.

A "csak egy év bölcsi" egy felnőtt nézőpontja. De egy kisgyerek másképp érzékeli még a dolgokat, és csak azt látja, hogy anyukája otthagyja idegenek között és elmegy. Az érzelmi biztonság szempontjából mindenképpen károkat szenved, amelynek felnőttkorban is lehetnek el nem múló következményei. Kérdezz csak meg erről a témáról egy fejlődéspszichológust. Attól tartok, hogy nem kedved, hanem érveid nincsenek cáfolni az én "összehordott sületlenségeimet"


24-es. Hát persze...


25-ös. Szerintem sajnos az érzelmi biztonság szempontjából nagyon is fontos ilyen pici korban az az egy év is. Ne felnőtt fejjel gondolkozzunk erről, hanem a kisgyerek szempontjából, neki a világot főleg az anyukája jelenti, és ő "tűnik el" számára érthetetlen okból, és hagyja őt ott teljesen idegenek között. Aztán persze megszokja, mert az ember mindent meg tud szokni, de hogy nem tesz jót neki, az biztos. Nyilván, óriási eltérések lehetnek gyerek és gyerek között, és azon is sok múlik, hogy 2 évesen, vagy 1 évesen kerül be a bölcsödébe.

aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a bölcsi azért is necces, mert a gyerekeknek ilyen korban még nagyon "fejletlen" az időérzekük. Még nagyon a jelenben elnek, nem igazan erzik az idő múlásanak mérteket, nem fogják fel, hogy mikor mennek értük vissza. Egy ovis már ezerszer biztosabb ebben, sokkal jobban erti mennyi az annyi, anya mikor jön vissza és hogy visszajön. Egy 2 évesnek ez még nagyon zavaros, es félelmetes lehet.
aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
51%

27# Az első és legfontosabb ezzel kapcsolatos gondolatom az lenne, hogyha a bölcsődei ellátás fejlődéspszichológiai szempontból annyira káros, akkor miért van az, hogy éppen a fejlődő társadalmakra (hanyatló nyugat) jellemző, hogy már sokkal sokkal korábban bölcsibe íratják a gyerekeket, míg jellemzően éppen a leszakadozó társadalmakban szokás még 2-3+ évig otthon maradni a gyerekekkel? (És nem csupán csak anyagi megfontolás áll a háttérben, vagy munkadroidság.) Ráadásul teszik ezt nagyon sokszor magán alapon, ami szerinted egyenértékű az "államra bízással".

Sehol nem ismerik a fejlődéspszichológiát?

Én sehol nem mondtam, hogy mindenáron bölcsibe kell íratni egy gyereket, itthon 2 év alatt ezt jellemzően nem is teszik, pláne hogy a bölcsik nagyrésze erre nincs is felkészülve. Ellenben 2 évesen egy gyerek már bőven érett lehet a közösségre és ha ez így van, én őszintén nem hiszem, hogy törést okozna benne az, hogy anyuka ugyan otthagyja, de kiszámíthatóan megy is érte minden áldott nap. Sőt...

A digitális fejlődést és társait meg kivetíteni az államra egyenesen a nevetséges kategória szerintem, főleg egy olyan társadalomban, ahol az oktatási rendszer eleve le van ebben (és minden másban is) maradva nettó 20 évvel.

A parasztság felszámolása meg. Lehet, hogy kezdetben tudatos volt, de most őszintén. Mikor gondolkozott bármelyik nagyvezér is egy választási ciklusnál előrébb? Ha te ezekről feltételezed, hogy tudatosan, évtizedeken át azon dolgoztak, hogy a parasztság leépüljön, a fogalma teljesen más jelentést nyerjen, az nekem inkább szánni valóan naiv és vicces gondolat, mintsem komolyanvehető kategória.

Na nekem az ilyenek miatt nem volt és nincs kedvem vitatkozni veled. Annyira más sávon mozogsz, hogy konszruktív vita úgysem fog kialakulni.

aug. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim válasza:
45%
Apaként tapasztaltam: az első gyerekkel otthon volt anya, a másodikkal már 2. év közben mennie kellett dolgozni. Megbántuk, hogy a nagyobb nem járt bölcsibe. A közösség, a több gyerek szó szerint felpörgette a kicsi fejlődését, tanulását általában is, de a közösségba való beilleszkedése 10 év után is messze jobb a nővérénél. Bónusz, hogy a nejem is kiegyensúlyozottabb lett már pár nap munkábajárás után.
aug. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!