Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Más országokban szigorúan...

Más országokban szigorúan veszek bölcsi, oviban, iskolában a betegségeket?

Figyelt kérdés
Csak megélt tapasztalat érdekel, aki konkrét országgal be tud számolni,, hogy milyen tapasztalatai voltak, amikor kin éltek/élnek.

aug. 7. 16:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
8as persze intézményenként lehetnek eltérések,de nálunk az iskolában is csak komoly betegségekkel hiányoznak normál esetben. Én is mentem mindig náthásan köhögősen,meg a a többiek is, senkit nem zavart ez. Valami nagyon el van itt cseszve a 90es években,amikor ovis voltam, anyukám nem emlékszik erre,hogy az óvodákban 2 hetebte voltak betegek a gyerekek,mint most pedig akkor még nem volt Bronchowaxom meg semmiféle csodabogyó.
aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
54%

Azért biztos genetika is van benne, nemcsak a külső körülmények számítanak.

#2

aug. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a genetika is közrejátszik, de a magyar rendszer nem igazán alkalmas a gyerekek immunerősítesére. Nincsenek eleget szabad levegőn,télen nem viszik ki nehogy megfázzon nyáron meg nagyon meleg van. Az intézmény főleg az óvoda bölcsőde azonnal hazaküldi őket a meleg szobába gyógyulgatni. Utána meg csodálkozik a szülő,hogy ha visszamegy a közösségbe miért beteg újra. Hát igen, a meleg szobától meg az ilyen olyan készítményektől nem lesz természetes immunitása,és ha az iskoláig nem erősödik meg az elég gáz,mivel onnan már nem lehet őaztől tavaszig hiányozni.
aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

13 és egy kicsit a többieknek, én azon a párton vagyok, hogy igenis vigyük náthásan közösségbe a gyereket, illetve persze kiegészítve a levegőre, akár télen havazni is, igen náthásan kivinni.

Feltűnűen edezttebek lesznek a gyereke, mert az egy vicc, hogy valakinek folyik az orra és hát miért nem marad otthon... Ez konkréten általános 6-dikban történt velem a 90-es években. Annyi volt a bűnöm, hogy nagyon folyt az orrom, de arra is emlékszem, hogy aznap még tesiztem is. Még a matektanár kérdezte meg h csak a dogára jöttél be megírni?! WTF mindenki meg volt akkor fázva az osztályba de 1 hiányzó sem volt.

aug. 9. 16:58
 15/25 A kérdező kommentje:
10 máshol azért nem betegek, mert megy pl akár suliba is úgy hogy nála a 100-as zsepi, itt ugyanezt a náthát ágyban bebugyolálva kell túlélnie...
aug. 9. 17:01
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat Europaban bolcsodeben, ovodaban is MINDIG kint vannak a gyerekek.

Ahol en lakom rossz az ido. Hideg, szel, eso, megis minden nap, egesz nap kint vannak. A picik is. SOHA nem betegek. A magyar rendszer nagyon de nagyon elvan cseszve.

aug. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

En az 1-es valaszolotol kerdeznek!

El se tudom hinni, hogy soha nem volt egy hanyas-hasmenos betegseguk sem??

Vagy ott hanynak, fosikaznak az intezmenyben?

En egeszsegugyben dolgozom, de nem hallottam olyat foleg egy iskolaskoru gyerekrol, hivy nem volt meg ilyen baja🧐

aug. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
54%
De varjatok nem sima takonyrol beszelek. Sorolom i fluenza 40C laz 5 napig,+sugarban hanyt (gyerekeknel jellemzo), majdnem korhaz, covid ,stinten 39 C laz, kez lab szaj betegseg- holyagok,fekete volt a szajuk belul, talyogos, fennyes+39C ,2 het tappenz, virusos kotohartya 3 nap, gennyes bakterialis kotohartya gyull.2 het tp. Folyt a szemebol a genny, fertozo. Skarlat,4 nap 40 C laz. Ez is 2 het tp mire felepul. Milyen matharol beszeltek? Sima kis taknyunk nincs is. Kozepful gyulladas,torokgyulladas, mandula gyulladasok. Nalunk nimcs sima takony. 4 eves kisfiu, falusi ovoda...
aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
17-es: én a 2-es válaszoló vagyok, csak annyi, hogy nekem életemben egyszer volt fosóshányós vírusom, 14 évesen. A kisfiamnak még soha (4 múlt). Ez a genetika része.
aug. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
18 nagyon sajnálom. De sok embernek ezek mellett a környezetben sokszor folyik az orra, szó szerint ennyi a baja semmi több, de ősztől tavaszig az egész családnak. Emiatt otthon maradni felesleges
aug. 10. 19:42
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!