Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A doktornőnk szerint túlreagál...

A doktornőnk szerint túlreagáltam. Szerintetek is?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hós kislányom. 2-3 hete kevesebbet eszik, ez a pelusain is látszik. A cicit elfogadta eddig, de 1 perc múlva kiköpte és nézelődött.


Hétfőn Bexsero oltást kapott. Aznap jobban cicizett, de este már elutasította, csak félálomban tudtam megetetni.


Tegnap reggeltől már nehézkesen fogadta el a cicit. Du. 4-től sirva elutasította. Este 9-kor egy picit evett. A pisi mennyisége nagyon lecsökkent (indikátoros pelusban 1-3 cm-es kék csík). Ha ő álmos és nyűgös, akkor is elutasítóbb és nem is akart aludni sem, így gondoltam elaltatom. Legközelebb fél 1-kor evett rendesen, félálomban tudtam éjszaka többször kevesebb cicivel kínálni. A kutacsa is kicsit be volt süppedve. Hiába az etetések, üres volt a pelus 6,5 órán keresztül (ha ő mélyen alszik mondjuk nem pisil). Az ügyeleten azt mondták vigyem be.

Már összepakoltam, hogy indulunk es ekkor pisilt egy nagyot. Többször is, ezért nem vittem be. A biztonsag kedvéért a rendelőt azért felhívtam reggel. Az asszisztensnek mondtam, hogy tanàcsot szeretnék kérni, ha ez folytatódna, elmondtam mi volt a gond. Annyit mondott az asszisztens, hogyha gondolom van szabad időpont. A kutacsa hajnal óta már "jobb" volt ekkor, de úgy voltam vele, ha már időpontot ajánlanak beviszem.


Így is lett. A doktornő mondanivalójának lényege az volt, hogy túlreagáltam és így még veszélyesebb behozni őt a rendelőbe (direkt mondtam, hogy a tanàcsadói részen mennénk be, ahol nincsenek betegek, de a vizsgáló szobába mégis a betegek helyiségbe kellett menni.)


Ha a gyerek ébren üvöltött a cicitől/cumisüvegtől/kanáltól, pisije pár csepp volt órákig, majd annyi sem és még a kutacsa is be volt süppedve + a kórház azt mondja vigyem be, akkor ez csak nekem ijesztő?


Bocsánat, hosszú lett



júl. 10. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ügyeletet bármivel hívod azt fogják mondani vigyed be. Bármivel. Rögzített hangfelvétel, nem látják a gyereket, ha mégis valami baja lesz az ő felelősségünk, és ezt nem vállalják.


Amúgy nyár van, izzad is ilyenkor kevesebb lehet a pisi, esetleg mérni kellett volna mennyit eszik, a melled nem átlátszó, nem látod hány perc alatt mennyi jön belőle.

júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Egyáltalán nem reagáltad túl. Ez az orvos bunkò.
júl. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Még nagyon pici, könnyen kiszárad, inkább nézzenek rá... a gyerekorvosunk engem azért cseszett le húsvét után, hogy húsvét hétfő előtti szombaton miért vittem ügyeletbe a gyereket, mert ott nem tesztelik skarlátra, lehet nem is az volt, és feleslegesen kapja az antibiotikumot, ő meg így már nem tudja tesztelni. Hát azért,mert 1 napot fetrengett végig előző nap lázasan, akkor még kivártam, hátha csak valami vírus, de estére már látszott a torkán/nyelvén, hogy skarlát, ami egyébként is valószínűsíthető volt, hiszen az elmúlt héten a nővére volt skarlátos. Miért is hagytam volna még szenvedni 3-4 napot, mire ő kedd délután rendelni kezd.... úgyhogy szerintem engedd el, a te dolgod a gyereked érdekeit nézni, ő meg gondolja azt, hogy túlreagálod, kit érdekel...inkább egy út feleslegesen, mint baj legyen. Volt is és lesz is még ilyen...
júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
Ha megfigyeled a kutyádat, macskádat, bármit, ilyen hőségben kevesebbet eszik, hogy a szervezetét ne terhelje le az emésztéssel. A babákban még működnek ezek az atavisztikus ösztönök, ők még "tudják", mi a jó nekik.
júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Ezer bocsánat! Figyelmetlen voltam, kérlek tekintsd semmisnek a válaszomat.
júl. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!