Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy védjem meg a covidtól a...

Hogy védjem meg a covidtól a kislányomat?

Figyelt kérdés
Én be vagyok oltva, és 11 hónapos koráig szoptattam a kislányom, mivel mondták, hogy az anyatejen keresztül a kislányomban is kialakul a védelem, viszont azt nem tudja megmondani egyik tanulmány sem, h ez a védettség meddig tart a szoptatás befejezése utan. 2 hónapja abbahagytam a szoptatást, mert nagyon harapott a baba, és nagyon sebes volt a mellem. Azóta 3szor volt beteg a lányom, és nagyon félek h a covidot el fogja kapni. A szoptatás alatt csak egyszer volt beteg. Azon gondolkodtam h rosszul csináltam, mert csak a szoptatást kellett volna abbahagynom, a tejfejest nem, és akkor tudtam volna adni a lányomnak. Sajnos most már teljesen elapadt és tanácstalan vagyok. Zöldséget, gyümölcsöt minden nap kap, plusz adok neki d vitamin és multivitamin cseppeket is, de nem tudom, h mivel tudnam még védeni.

2021. nov. 13. 02:05
1 2 3 4 5
 31/48 anonim válasza:
44%

30as tökéletesen leírta ezt a ló túlsó oldala jelenséget a példájával.

E mellett a tévén kívül máshonnan is tájékozódhatsz,orvosoktól,szakmailag igazolható oldalakról pl.:Miérted,hogy legyen miérted,Koronavírus szakirodalmi tallózó (fb).

2021. nov. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

30 azokra az orvosokra gondolsz, akik hetente mondanak ellent egymásnak vagy maguknak?

Csak az oltás segít semmi más... Ez olyan szintű beszűkült tudat állapot, amivel nem igazán lehet mit kezdeni. Az életben soha nem egy megoldás van. Ha valaki oltat, te vagy az orvos társadalom milyen felelősséget vállaltok, ha mégse úgy alakul, ahogyan most elgondolod?

2021. nov. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
0%
30 már megint mi ez a demagóg ostobaság? Ha bemondják, hogy süt a nap, abból nem következik, hogy esik, és nagy valószínűséggel tényleg esik. De ez a jelen, statikus állapot. Ha bemondják, hogy holnap sütni fog a nap, abból következik, hogy tényleg sütni fog? Itt véreztek el ezekkel az egybites hasonlatokkal...
2021. nov. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

"30 azokra az orvosokra gondolsz, akik hetente mondanak ellent egymásnak vagy maguknak?"

Azokra az orvosokra gondolok, akik folyamatosan, évek óta rajta vannak a témán és figyelik a kutatási eredményeket, ezért nyilván változik a véleményük menet közben. Nem pedig azokra gondolok, akik egy új világjárvány kapcsán azt várnák el a világ tudományos életétől, hogy már 2020. márciusában is azt mondják, amire majd csak 2021-ben fognak rájönni.


"milyen felelősséget vállaltok, ha mégse úgy alakul, ahogyan most elgondolod?"

Milyen felelősséget vállalhatnánk, ami számodra megnyugtató lenne? Pl. ha anafilaxiás sokkot kapnál az oltástól és belehalnál, akkor milyen kompenzáció felelne meg?...

2021. nov. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:

"Ha bemondják, hogy süt a nap, abból nem következik, hogy esik, és nagy valószínűséggel tényleg esik."

Olvasod is, amit írsz?


"De ez a jelen, statikus állapot."

Arról nem szoktak szólni a hírek, hogy mi van most a világ különböző részein? Szerintetek minden hazugság, amit bemond a tévé, tehát ez is. Vagy mégsem? Amit a jelenről mondanak, az igaz? Akkor azok ott Olaszországban mégsem statiszták voltak a kórházi folyosókon tavaly tavasszal?


"Ha bemondják, hogy holnap sütni fog a nap, abból következik, hogy tényleg sütni fog?"

Hogy sütni fog-e, az tökre nem abból következik, hogy ki mit mond.

Viszont hogy érdemes-e elhinni, hogy nagyon valószínű, hogy sütni fog, az attól függ, hogy ki mondja: ha olyan valaki, aki eddig is nagy valószínűséggel meg tudta mondani előre (a körülményekből, tudományos módszerek és műszerek segítségével, nem a varázsgömbjéből), hogy milyen lesz az idő, akkor neki bizony érdemes elhinni, mert jó eséllyel most is az lesz, amit mond. (Nem azért lesz az, ami, mert ő azt mondja, hanem ha nem mondaná, akkor is az lenne: a légköri viszonyok miatt.)


Vagyis ha orvosok és matematikusok azt mondják, hogy le kell állni, különben nagy baj lesz, akkor le kell állni, ha azt mondják, hogy az oltás a megoldás, akkor be kell oltatni magunkat, stb.

2021. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:

"Milyen felelősséget vállalhatnánk, ami számodra megnyugtató lenne? Pl. ha anafilaxiás sokkot kapnál az oltástól és belehalnál, akkor milyen kompenzáció felelne meg?..."


Mondjuk levágják a két kezed, hogy ne tudj olyan ostoba tanácsokat adni, amitől emberek halnak meg . Az megfelelő kompenzáció lenne kibic

2021. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
35 és ha azt mondják, ugorj a kútba, akkor ugorj bele. Neked az egész életed a felelősség hárításról szól? Önálló döntést hozni képtelen vagy?
2021. nov. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:

"Mondjuk levágják a két kezed, hogy ne tudj olyan ostoba tanácsokat adni, amitől emberek halnak meg . Az megfelelő kompenzáció lenne"


Neked. Oké.

Aki szintén azt várná, hogy felelősséget vállaljanak (az orvosok és/vagy az oltóanyaggyártók és/vagy a társadalom, stb.?), azok mit szólnak ehhez? Ha ilyen módon felelősséget vállana valaki, akkor már oké lenne az oltás? Esetleg így már kötelező is lehetne?

2021. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
58%
35: egy szakma attól szakma, hogy a szaktudásoddal meg tudsz fogalmazni olyan dolgokat a jövőre, ami megtörténik. Ha valakinek ez abból áll, hogy holnapután elemezgetem, hogy mi volt tegnap, meg mi lett volna ha..., az nem szakértelem, hanem koklerség. Én például tudtam, hogy nem lesz elég két oltás, mert akik itthon vakcina gyárat építenek, azok gondolom nem egy éves tco-val számoltak. Látod, ez szaktudás. Mondom, megtörténik. Nem olyan bonyolult dolog ez
2021. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:

"Önálló döntést hozni képtelen vagy?"

Itt most nem egyszerűen a döntésről van szó, hanem olyan ügyben való döntésről, amiben nem vagyok kompetens. Amiben kompetens vagyok, abban én döntök. Amiben nem, abban másra bízom magam. Te nem?

Te úgy érzed, hogy mindenben kompetens vagy? Vagy valamiért úgy érzed, hogy oltásügyben elég hozzáértésed van az egészhez, mert virológus/orvos/járványügyes/stb. vagy?

2021. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!