Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy védjem meg a covidtól a...

Hogy védjem meg a covidtól a kislányomat?

Figyelt kérdés
Én be vagyok oltva, és 11 hónapos koráig szoptattam a kislányom, mivel mondták, hogy az anyatejen keresztül a kislányomban is kialakul a védelem, viszont azt nem tudja megmondani egyik tanulmány sem, h ez a védettség meddig tart a szoptatás befejezése utan. 2 hónapja abbahagytam a szoptatást, mert nagyon harapott a baba, és nagyon sebes volt a mellem. Azóta 3szor volt beteg a lányom, és nagyon félek h a covidot el fogja kapni. A szoptatás alatt csak egyszer volt beteg. Azon gondolkodtam h rosszul csináltam, mert csak a szoptatást kellett volna abbahagynom, a tejfejest nem, és akkor tudtam volna adni a lányomnak. Sajnos most már teljesen elapadt és tanácstalan vagyok. Zöldséget, gyümölcsöt minden nap kap, plusz adok neki d vitamin és multivitamin cseppeket is, de nem tudom, h mivel tudnam még védeni.

2021. nov. 13. 02:05
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
75%
20 értem, de minden igyekezeted ellenére megmaradt a félelmed. Vagyis a stratégiád nem müködik. ;)
2021. nov. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
74%

21, most először szóltam hozzá, de egyébként a félelemnek van egy egészséges szintje is.

Pont az a nem egészséges, ha semmitől se fél valaki és felelőtlenül nem vigyáz magára azzal, hogy "úgyse kerülhetem el, akkor meg minek".

2021. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
45%
22 szerintem túl becsülöd a saját léted.
2021. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
75%
22 akkor vigyázzál az egészségedre, csak engem ne akarj győzködni erről. Köszi
2021. nov. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim válasza:
Ahogy fentebb írta valaki,akit jól lepontoztak,a szoptatás visszahozható.Ehhez egy szoptatási tanácsadóhoz próbálj fordulni,ha szeretnéd.Valamennyi védelmet jelenthet.A tanácsadó abban is segíthet,hogy a harapással mit kezdhetsz.. Plusz amit szintén leírtak:minél kevesebb kontaktus,kézmosás,friss levegő,stb.Én nagyon meg tudom érteni az aggodalmad.Én is nagyon féltem a gyermekem (is).Bízzunk benne,hogy lesz oltás a kicsiknek is.Eddig nagy százalékban kevésbé tűnik veszélyesnek rájuk nézve,de sajnos vannak kivételek.
2021. nov. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
63%

Az én oltott ismerősöm most került kórházba szóval mindegy, egyébként a maszk még mindig másokat véd nem téged. Ne menjetek sehova egymáshoz se érjetek mert a férjed a munkahelyén simán összeszedi. Rokonokat barátokat felejtsed el!



Nem amúgy engedd el!!!!! Ha meghalsz akkor meghalsz, ennyi. De nem valószínű hogy a covidba fogsz meghalni.

2021. nov. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim válasza:
54%
26os,nem garancia az oltás sem,sajnos.Sajnálom az ismerősödet is,de nagyon sokakon pedig az oltás segít.Mindenképp érdemes beadatni szerintem mind a hármat a felnőtteknek és ha több kell majd,akkor többet.Fertőzhet egy oltott is,de elvileg kisebb mértékben,mint egy oltatlan.Az se mindegy hányszor oltott,tényleg.Igenis ezzel is védjük valamennyire a gyerekeket.Minden esélyt meg kell ragadni.Az oltatlanok kevesebb vírust ürítenek,ez is számít.
2021. nov. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
0%
27 és azt el tudnád mondani, hogy miért érdemes beadatni? Azon kívül, hogy a tv-ben ezt mondták?
2021. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
33%

Fejezd be a túlzott aggodást!!!!!!!!!!!


Ez az egyik legjobb dolog amit tehetsz.

2021. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
55%

"27 és azt el tudnád mondani, hogy miért érdemes beadatni? Azon kívül, hogy a tv-ben ezt mondták?"

Ha azt mondják a tévében, hogy Budapesten jelenleg süt a nap, abból egyenesen következik, hogy zuhog az eső?

Nem az a lényeg, amit "a tévé" mond, hanem amit az orvosok nagyon nagy többsége.

2021. nov. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!