Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy védjem meg a covidtól a...

Hogy védjem meg a covidtól a kislányomat?

Figyelt kérdés
Én be vagyok oltva, és 11 hónapos koráig szoptattam a kislányom, mivel mondták, hogy az anyatejen keresztül a kislányomban is kialakul a védelem, viszont azt nem tudja megmondani egyik tanulmány sem, h ez a védettség meddig tart a szoptatás befejezése utan. 2 hónapja abbahagytam a szoptatást, mert nagyon harapott a baba, és nagyon sebes volt a mellem. Azóta 3szor volt beteg a lányom, és nagyon félek h a covidot el fogja kapni. A szoptatás alatt csak egyszer volt beteg. Azon gondolkodtam h rosszul csináltam, mert csak a szoptatást kellett volna abbahagynom, a tejfejest nem, és akkor tudtam volna adni a lányomnak. Sajnos most már teljesen elapadt és tanácstalan vagyok. Zöldséget, gyümölcsöt minden nap kap, plusz adok neki d vitamin és multivitamin cseppeket is, de nem tudom, h mivel tudnam még védeni.

2021. nov. 13. 02:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
84%
Úgy, hogy a a férjeddel mindketten tartjátok az emberekkel a távolságot, maszkot vesztek, és használtok kézfertőtlenítőt, illetve hazaérve kezet mostok, átöltöztök.
2021. nov. 13. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
98%
Te is pontosan tudod, hogy hogyan lehet ellene védekezni. Ennél többet nem tudunk neked mi sem javasolni. Ha lenne valami tuti módszer, senki sem kapná el.
2021. nov. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
56%
Zárd burokba, sose engedd, hogy másokkal találkozzon. Szerintem utcára se menjetek, rokonokkal se találkozzatok. Mindent rendelj házhoz és amit hoznak, azt is védőruhàban vedd àt és fertőtlenítsd.
2021. nov. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
69%
Egyrészt nemcsak a covid létezik, hanem rengeteg más betegség, amit ha most nem is, de ahogy közösségbe kerül el fog kapni. A covid gyerekeknél nem olyan lefolyású, mint a felnőttnél, időseknél, sokszor tünetük sincs, vagy kicsit folyik az orruk. Nem hiszem, hogy az anyatej hatalmas védelmet jelentene, az védi őket, hogy gyerekek és szerencsére náluk nagyon ritkán alakul ki súlyos állapot, illetve más betegség is alakulhat súlyossá nagyon ritkán, ha nincs szerencséje valakinek, pl. influenza.
2021. nov. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.
2021. nov. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
56%

Az anyatejen keresztüli védettség addig tart, amíg az anyatej a szervezetében van, tehát két hónappal később már bőven nem védett. Nem rajtad múlik, a szoptatást nem lehet csak emiatt folytatni, jól is néznénk ki, akkor mindenkit 11 éves koráig szoptatni kéne, mert csak 12 évesen lehet őket oltatni Covid ellen?

Abban lehet bízni, hogy ha el is kapja, megússza enyhe tünetekkel.

2021. nov. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
78%
Legyetek óvatosak amennyire tudtok, de amúgy ne aggódj. Egyévesen rengetegszer kapnak el olyasmit, ami a covidnál jobban megviseli az ilyen kicsiket. Pl. rota. Őt nem a covidtól kell legjobban félteni.
2021. nov. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
36%

Már nem védi, de állítólag ennyi időn túl is visszahozható a tej.

Én ha rajtam múlik simán szoptatnám addig, amíg nem engedélyezik számukra az oltást. Kb 2 hónap múlva várható az 5 év felettieknek.

Annyira már nincs is messze, 2,5 évest szoptatok 🤣

2021. nov. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy nem tudod megvédeni. A levegőben is benne van. Előbb-utóbb mindenki elkapja. Legfeljebb nem veszi észre. Ha szerencséje van.
2021. nov. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként meg az oltottak is lehetnek covidosak, sőt terjeszteni is tudják
2021. nov. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!