Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan adtok be gyógyszert a...

Hogyan adtok be gyógyszert a gyerkőcnek, ha ő nem akarja bevenni?

Figyelt kérdés
A fiam már profin nem veszi be a gyógyszereket. Ha esetleg mégis belediktálok valamit, akkor addig hergeli magát amíg kihányja. Sajnos esetében eddig a megbeszélés, jutalmazás, büntetés nem vált be. Van valami tuti praktikátok. 6 éves autista.
2021. márc. 31. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekkoromban a nagymamám belekeverte valamibe, pl. egy kanál lekvárba. Esetleg próbáld meg így, ha még nem tetted.
2021. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyám mézben adta be az összetört kalmopirint. Azóta is utálom a mézet. :D

Öcsém a szirupoktól hányt, ő kiskorától bevette inkább a tablettát. A lányom a tablettáktól öklendezik, még 12 évesen is inkább szirupot kér, ha lehet. Meg kell találni azt, amit szívesebben bevesz.

2021. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szelektív evő. Alig 2-3 ételt fogyaszt (fehéreket). Amint valaminek más az íze, kiköpi vagy kihányja. Inni csak vizet hajlandó. Már semmi ötletem sincs. Igazából már annak is örülök, hogy újabban meg-meg nyalja a vitaminos nyalókát. Meg mondjuk még nem eszi.
2021. márc. 31. 21:04
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha autista akkor nem működhet nála hogy a napi rutinba beillesztitek hogy bevesz néhány tablettát? Ami ha nem beteg vitamin, ha beteg talán gyógyszert is belecsempészhetsz. Csak nála gondolom fontos hogy minden ugyanakkor történjen. Az én gyerekeim a dm-es pici gurulós sárga d-vitaminnal tanulták meg lenyelni a tablettát. Az tetszett nekik hogy gurul, és könnyű lenyelni is. Utána más mást is bevettek. De nagyon nehéz lehet ha tiltakozik:(
2021. márc. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1%
Nekem emiatt traumám lett, mert kiabáltak velem, hogy miért nem bírom lenyelni.. Addig ott kellett állnom, amíg nem megy le, de ki is hánytam, aztán azért kiabáltak. 26 éves vagyok, azóta is kiöklendezem a tablettát. Gratulálok neked, hogy emiatt bünteted azt a szerencsétlen fiút, pláne hogy autista.... 😒😒
2021. márc. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyógyszert kell beadnod? Csak tabletta formátumban van?
2021. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Másban jó a napirend, de neki ez a gyógyszeres nem vált be. Szegregált oviba jár, már 1,5 éve próbálkoznak ők is, de ha be is veszi, kihányja.

Nem büntetem. Egész egyszerűen csak aggódok, mert a doki nem véletlenül ír fel neki gyógyszert. Már többször került kórházba, mert nem volt hajlandó bevenni semmit.

Se szirup se tabletta nem nyerő nála. Most megint vitamint kellene kapnia, mert semmivel nem visz be a szervezetébe, de ahogy látom ebből megint kórház lesz.

2021. márc. 31. 21:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Igaz az én gyerekem nem autista, de evészavaros, nagyon kevés ételfélét eszik meg,gyógyszert szinten nem akar bevenni.

Nagyon sokáig kisérleteztem mit hogyan mibe tegyem bele. Van amit bele tudok porrá zuzva csempeszni a vizébe mert nincs keserű ize, de van amit csak almalébe vagy multiba tudok tenni. A keserűbbeknél szintén porrá zuzva az egészet belekeverem a pudingba, és örülök ha megeszi a felét. Antibiotikumból eddig sikerült orrbacseppentőset használni. Vitaminból csak egyféle szirupot hajlandó bevenni, rengeteget megvettem, próbálgattuk.

Kitartást!

2021. márc. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is autista a kisfiam, igaz még kisebb, 3 éves.

Nálunk a narancssárga (barack) és zöld (kiwi) italok nagyon kedveltek, én abba teszem a vitamint. Pipettas, bármiben oldódik, az egyik marnys, van belőle külön d vagy pl k vitamin de van multi is, a másik ami jó volt a natures kid, szintén jól oldódik akármiben, tejbegrizben is elveszik az íze, amit most használunk és a legtutibb a healthaid baby vit, tejben, vízben bármiben elvegyul, nem ül ki a tetejére, pici narancs íze azért van de nem vészes, ha kevesebbet adsz belőle az is valami, de íze cserébe nem lesz észreveheto, nagyjából minden vitamin megvan benne megfelelő mennyiségben amire szükség van.

2021. márc. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jaj, lehagytam hogy szerintem 6 évesnek is simán jó 🙂
2021. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!