Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mivel próbáljam meg be adni a...

Mivel próbáljam meg be adni a gyógyszert?

Figyelt kérdés
17honapos kislányom semmilyen fecskendővel illetve kannala nem hajlandó be venni a szirupos gyógyszert (láz csillapításra) így sajnos még kupot adok neki. Már az összes fajta gyógyszert ki próbáltuk hátha az ízével van a gond. Sajnos fogtuk és állandóan lázas tolle. Van valakinek jó tippje. Vizébe is megérzi ha bele teszem ☹️
2021. jan. 25. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy, kúp!
2021. jan. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Flamborin csepp. Íztelen.
2021. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Flamborin keserű meggy ízű dehogy íztelen.
2021. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as én is ezt akartam írni. A legkeserűbb amit valaha kóstoltam.😅
2021. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Én kanállal betoltam neki, mikor épp sírásra nyitotta a száját.Volt utána kis hiszti,de a kuppal sokkal jobban megkínoztam volna, úgyhogy én nem lelkiztem azon, hogy akarja vagy nem akarja bevenni.2 éves korában már simán meg lehetett magyarázni neki hogy miért kell és bevette.
2021. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Nem olyan nehéz ez... Ha ordít, annál könnyebb benyomni a szájába. Nálunk is volt tiltakozás, de megfogtam és belenyomtam a szájába és kész. Hozzá elmagyaráztam mindig, hogy ez miért kell
2021. jan. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Benyomod a szájába fecskendővel. Ha jó hàtra nyomod és határozottan, akkor kénytelen lenyelni.

Esetleg még joghurtba próbálhatod belerakni, hátha úgy megeszi.

2021. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Én hiàbanyomta beneki, kiköpte.
2021. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Hát nem tudom 10 csepp flamborin nem érződik meg a teában sem a vízben. A lányom az összes ízes szirupot kihányta bármibe beleraktam csak ez maradt meg benne. Ekkora gyereknek meg már kupot nem dugdosnek a fenekébe...
2021. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%

Sírás közben semmit ne nyomjatok a szájába!!! Fecskendővel a rágófogak és a pofija közé nyomhatod, de lassan, pici adagokban, nehogy félrenyelje.

Egyébként ha nyugodt tudsz maradni, és elmagyarázid neki, hogy ez gyógyszer, amitől jobb lesz, egy 10 hós is megérti. Igen, lassabban, mint a 3 éves, de okosak ám nagyon ;-)

Rosszabb módszer, később magyarázatra szorul, de ha nyalóka címszóval adod neki, talán könnyebben elfogadja.

Gyógyszert higítani, más enni-, innivalóba belekeverni csak orvossal egyeztetés után szabad!

Nem csak gyerekkel, hanem felnőttel kapcsolatban is a türelem, és higgadtság meghozza az eredményt.

Ha nem lovalta bele magát a sirásba, akkor játékosan, negyed kortyonként is be lehet adni nekik. Előbb próbáld megnyugtatni, utána add neki a gyógyszert. Kitartás, türelem, szeretet! Menni fog!!!

2021. jan. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!