Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnek segiteni csecsem...

Hogyan tudnek segiteni csecsemootthonban/csecsemootthonon? Bovebben lent, kerlek olvassatok el!

Figyelt kérdés
Negy es fel honapos a kisfiam, mindig ugy erzem, hogy nincs az a szeretet es torodes ami eleg lenne, mert tobbet erdemel. Nemcsak az en picim, hanem minden kis emberke. Ma meselte valaki, hogy korhazban kellett tolteniuk 1 napot megfigyelesen, a korteremben volt 5!!!! pici baba akit senki nem latogatott es vegulis ugy nez ki hogy ott hagytak oket!!!! Szamomra ez felfoghatatlan. Olyan szomoru es duhos vagyok es tehetetlennek erzem magam. Minden kis ember megerdemelne hogy szeressek es oleljek oket! Csak sirni tudok mikor erre gondolok es a csecsemootthonokra ahol tucatszam vannak az eldobott babak. Valamit tenni akarok ertuk! Kerlek segitsetek linkekkel, otletekkel. Anyagilag nem tul jol allok, de az idomet es szeretetemet, oleleseket szivesen megosztanam a kis emberekkel. Bocsi hogy 1 kicsit hosszu voltam, de nagyon felzaklatott a dolog.
2010. júl. 1. 22:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nagyon sajnálom, hogy ilyen tapasztalataid vannak. Anyum Tatabányán volt gondozó, ott egyesével etették a piciket, azt hiszem ott is csapban fürödtek (bár nem tudom mi ebben a rossz, ugyan olyan mint a kád), a pelenkázás meg persze, hogy úgy ment, mint a futószalagon, de az éppen kéz alatt lévő gyerekhez kedveseket szólni, rá mosolyogni, kicsit megcsikizni, semmiből nem tartott. Nem jut annyi idő, amennyit az ember Rájuk szánna szíve szerint, ez tény. De az, amit elmondtál nagyon durva. Elég szívtelen gondozó lehetett az ÖSSZES (???). Érdekes. De előfordulhat, hogy egy intézetbe sikerült csak bunkó nőket felvenni, akik mint a gép látják el a piciket. Azért szerintem ez a ritka. És az újakhoz naná, hogy rohannak a picik, mert vágynak a szeretetre, és jön egy újabb, akivel lehet játszani, akinek még újdonság ez az egész, lehet Vele ismerkedni. Amit megjegyzem, a saját családjánál több, mint valószínű, hogy nem kapna meg. És hogy nincsenek ölben? Lehet, hogy ott a gondozók nem szeretik a gyerekeket. Akkor nem értem, miért mentek gondozónak. Anyuméknak is sok volt a dolguk, egyik meló érte a másikat, de mivel szerették a gyerekeket, szakítottak időt arra, hogy ne csak tárgyakként lássák el azokat a kis csöpp ennivaló teremtéseket. Aki meg tudja állni, hogy ne ölelgesse meg Őket lépten-nyomon, az nagyon nem oda való...
2010. júl. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én mindig odaviszem a kinött ruhákat,játékokat.
2010. júl. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én mindig is szerettem volna örökbefogadni egy babát majd a saját mellé. Saját tapasztalat miatt: mert a nevelőapám sokkal többet törödött velem, mint az édesanyám. A saját megvan, 4 és fél hónapos :-) Elférnénk, anyagilag is valahogy kijönnénk még eggyel, de olyan tortúra az örökbefogadás, hogy nem tudom mikor mernék belevágni. Miért van ez, ha ennyi az elhagyott baba? És miért olyan nehéz ilyen piciket örökbefogadni? Miért várják meg, hogy ők is szülő nélkül nőjenek fel és csak majd nagyobb gyerekként kerülhessenek családba? Nem lenne jobb már babakorban normális családban élniük? Ne haragudj Kérdező, hogy nem választ írok, de engem is ez a dolog foglalkoztat :-(
2010. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!