Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orvosok mit mondanak?

Az orvosok mit mondanak?

Figyelt kérdés
Fiam 6 hósan állt fel először, és elméletileg amit magától csinál, azzal nincs gond, ezt mondják, de én nem vagyok nyugodt. Beszélt valaki esetleg ortopéd orvossal erről?
2010. jún. 29. 21:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
A kötött izmos válasszal egyetértek, nekem legalábbis ezt gyógytornász mondta. Szerintem a biztos, ha elviszed egy gyógytornászhoz vagy ortopédiára, egy vizsgálat az egész. Úgy bajt biztos nem okoz, hogy konkrétan valami baja lesz tőle, mert nem te erőltetted, de az lehet, hogy van valami oka, hogy ilyen korán csinálja, ahelyett, hogy kúszna-forogna - mászna. Az is lehet, hogy semmi, de semmi probléma, és akkor teljesen megnyugodhatsz :)
2010. júl. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
70%
Ugyanmár, ha erőltetné akkor nem állna. Nekem 7 hósan állt fel a fiam a kiságyból, és 10,5 hósan már önállóan ment. Pedig mindenki azt mondta, hogy mivel nagy súlyú, ezért későn fog elindulni és mászni sem fog. Hát semmi nem jött be amit mondtak, és egy egészséges boldog gyerek.
2010. júl. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
54%
Az én fiam is 6 hósan állt,10hósan önállóan ment.lányom 7 és fél hósan állt fel,most 8 hós,egy kézzel kapaszkodik,rugózik,ha fogom a kezét,lábujjhegyen tipeg.Fiam azóta 8 éves,nincs se O lába,se semmi.Amit magától csinál,nem tudjuk az örömüket elvenni.
2010. júl. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem sem kell aggódni.

Az én fiam 6,5 hónaposan állt fel és 10 hónapos indult el.

Pár nap múlva két éves lesz erős,izmos baba/kisfiú.

2010. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
67%

12.49-es válasszal teljesen egyetértek.

Gyógytornász kismama

2010. júl. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Igen,én is egyetértek,de az enyim is előbb hátra tolatott,aztán mászott,felült,és állt.mindet egyik napról a másikra.fiam pl.mint már írtam,6 hósan állt,viszont kimaradt a mászás(fókázott csak),és 9 hósan ült fel,10 hósan ment.Ha aggódsz,vidd inkább el,én is inkább rászánok fél napot a gyerekeimre,mintsemhogy ha nagy lesz,és ne adj' isten vmi van,magam hibáztatnám,hogy akkor ha elviszem.......
2010. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%

Nem baj, ha hamar feláll (ha önállóan, mindenféle segítség nélkül teszi), csak arra figyelj, hogy a mászás ne maradjon ki! Erősíti a hátozmot, vállat, és összehangolja a bal és jobb agyfélteke működését, aminek évek múlva, iskoláskorában lesz igazán nagy jelentősége.


Biztosíts neki nagy teret, és rakj 1-2 méteres távolságba izgalmas tárgyakat, amikenek a megszerzéséhez csak kúszva-mászva tud eljutni.

2010. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
54%

Az én két lányom is felállt 6 hónapos korában. A nagyobbik 11 hónaposan indult el, semmi baja a lábának, ma már 8 éves. A kicsi 10 hónapos kora előtt egy héttel megtette az első önálló lépéseit, és rettentő görbe lábacskái lettek. Dupla adag D vitamint kellett szednie, és mára már elég egyenes lábacskái lettek (2,5 éves).

Én az első babámnál nem tudtam, hogy a 6 hónapos kor korai a felálláshoz, teljesen természetesnek tűnt, inkább akkor voltam meglepődve, mikor a fiam csak 8 hónapos kora körül állt fel először, ő 14 hónapos kora után indult csak el magától, akkor is sokáig "egyensúlyozott" még a kezeivel.

2010. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%
Én 6 hónaposan álltam fel, most 30 vagyok és semmi baja sem a lábaimnak, sem a gerincemnek. Csak most tudtam meg amúgy, hogy nézegettem a kiskori képeimet, kíváncsi voltam mennyire hasonlít rám a lányom. Azokon láttam, hogy félévesen ácsorgok a kiságyban :)
2010. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm a lepontozást...

Az első kötött izmos vagyok.

Nem azt írtam, hogy az a baja, de van olyan baba, akinél ez áll a korai felállás hátterében.

Aki lepontozott, biztos tisztában van ezzel a dologgal...

2010. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!