Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek a babámmal esténként....

Félek a babámmal esténként. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsit szégyellem a dolgot,közel 30 évesen, de talán itt merek írni róla.

Nem is tudom hogy mondjam,kezdjem, de félek a sötétben,és a párom egyre többet dolgozik,sokszor hajnalban jön haza.Én meg a 4 hós babával itthon.Napközben nincs is gond,de estére ahogy sötétedik,hülye gondolataim támadnak,és szorongok,sokszor minden ajtót becsukok magam körül.( családi ház)

Igazából nem is a betörőktől félek,hanem (ne nevessetek ki) a szellemektől,bár elvileg nem hiszek bennük,mindig mondom magamnak hogy ilyen nincs ,ez hülyeség,és sosem történt meg velem semmi konkrét,de mégis sokszor gondolok arra hogy amikor tükörbe nézek,mi lenne ha apukám(aki rég meghalt) nézne vissza,ő is itt lakott ahol most mi.

Sokszor mindenhol oltogatom a villanyt amerre megyek,és higgyétek el nagyon szégyellem ,hogy itt van velem egy ilyen kis manó,teljesen rám bízva,és én meg ilyeneken agyalok,és nem tudom hogy felejtsem el ezeket a gondolatokat.


2008. nov. 7. 14:38
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
52%

A sok vàlasz utàn màr csak azzal szeretnélek biztatni,hogy én még nem vagyok anya,de nem vagyok képes este a raktàrba lemenni,pedig ott a mosogép,és nem veszem ki a ruhàt,csak màsnap reggel,ha nem fejeztem be a mosàst!

Én tv-t beszoktam kapcsolni,plussz internet mindig nyitva van,a lakàs meg kulcsra.

Nem tudom miért de akkor kicsit megnyugszok!

2008. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Én is éreztem hasonlót. A férjem 2 műszakban dolgozott, úgyhogy sokszor 11-re ért haza. Borzasztóan féltem egyedül. A ház előző tulajának a felesége meghalt autóbalesetben. Méghozzá azért, mert a férje a szeretőjénél aludt. Amikor megtudta autóba ült és elindult utána, de útközben karambolozott és meghalt. A szerető meg már következő héten beköltözött a házba.

Rémálmaim voltak. Pl. egyik éjjel a nő rám ült és fenyegetett, mert elvettem a férjét. Máskor a hátsó terasz ablakán bámult befelé este, plusz nappal állandóan lépteteket hallottam a másik szobákból. A férjem kinevetett, amikor mondtam neki. Aztán egyszer egyedül volt itthon, azt mondta, hogy ő is hallotta a lépteket, meg kopogást. Azt mondta közölte a nővel, hogy a férje elköltözött, menjen utána őt kísérteni, megadta az új címet. Utána nem hallottuk a zajokat. Meg vettem egy macskát is, állítólag tőlük félnek a kísértetek.

Ezt persze senkinek nem mondtam el azóta, nehogy hülyének tartsanak. De én hiszek az ilyenekben.

Nem hiszem, hogy a szülés miatt van. Próbálj te is beszélni hozzá, hátha elmegy.

2008. nov. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
32%
Húúú utolsó hozzászóló ez tényleg gáz..Én a bolondozós vagyok (ha kicsit visszaolvasol megérted miért írom)Elhiszem,hogy létezik ilyen,de mikor így "halom"tényleg feláll a szőr a hátamon!Ez aztán már tényleg gáz!Akkor nekünk még jobb,mert mi csak félünk ettöl,de te átélted a találkozást..
2008. nov. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Na most már jobban félek.Igazából az lehet a baj velünk,hogy az ismeretlentől félünk,hogy nem tudjuk megmagyarázni mitől,és ez szorongást okoz.Mert én sem hallottam pl zajt,igaz vannak papagájok,és néha összerezzennek,de ennek nem tulajdonítottam jelentőséget,nem akarom belemagyarázni,hogy biztos valaki miatt...Megpróbálom kezelni a dolgokat, de amikor a kamrába kell mennem,hogy tegyek a tűzre,és onnan van lejárat a pincébe,és fel a padlásra is,hát nagyon gyorsan tudok szaladni.Az a baj hogy én nem merek megszólalni,mert ha netalántán mégis lenne valami reakció,lehet a szívem is megállna.Inkább elhesegetem hogy hülyeség,mert hiába mondanám neki hogy menjen el,attól én még legközelebb is félnék.

Lehet annak a válaszolónak lesz igaza,aki gyszert szed,mert egy jó szorongásoldó szerintem feloldaná ezeket,nem? Csak nem akarok hozzászokni.Pedig lehet nem lesz más megoldás.

2008. nov. 7. 18:29
 25/33 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell így lepontoznotok a válaszokat,hisz mindenki(vagyis legtöbben) leírták,ami velük történt.Miért bíráljátok ezt felül?Nekem sokat segít ha mások véleményét látom,főleg hogy sok a hozzám hasonló gonddal küzdő.
2008. nov. 7. 18:57
 26/33 anonim ***** válasza:
65%
Szia!Én vagyok a gyógyszeres!Félre ne érts,én nem erre szedtem gyógyszert,hanem a pánikra,de valahogy akkor ez is megszűnt,szóval tuti szorongás!De ha erre hat gyógyszer,akkor gondolom nem a szellemek miatt szorongsz,mert nem hiszem,hogy az antidepresszánsnak lenne szelleműző tulajdonsága!Érted mit akarok ezzel mondani remélem!Nameg lehet van aki hajlamos erre,mert van ez a sok hülye rémisztő film is,amit már egy jó ideje nem is bírok megnézni,mert összepisilném magam vagy két hétig vagy ágytálat kéne használnom,mert nem mernék kimenni a wc-re!:o)Na viccet félre téve,de ez a tükrös dolog is egy filmből ered,meg a sok hasonl félelmünk!
2008. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
65%
én ugy voltam vele hogy a lakásunk egy pontján féltem elmenni és olvastam egy ehhez a témához kötödő könyvet amiben egy 6 éves kisfiu félt átmenni a folyosó egy pontján is hivtak hozzá szelleműzöt és kiderült hogy ott van azon a de végül megoldódott a probléma.
2008. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Kedves "gyógyszeres" válaszoló! Ne haragudj, de most én is így hívlak,szval, igen értelek,teljesen,és igazad van,kiskoromban nem egy hülye filmet megnéztem,utána meg nem mertem kimenni a szobából.Csak tudod apum is pánikbeteg volt,és neki a szorongásoldó bevált,lehet nem esett messze az alma a fájától:-)?

Köszönöm mégegyszer.

2008. nov. 7. 19:15
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Sztem azért pontozták le, mert nem megfelelő volt a válasz. Én úgy gondolom, ha rajtad tényleg segíteni akarnak, akkor nem riogatnak feleslegesen, mert itt nem saját story mesélésről van szó, hanem arról, hogy a másik kérdésére hasznos választ adjunk. Ha még storyzunk is, csak úgy, hogy a végén legyen valami kézzelfogható megoldás...szóval én is elvesztettem az édesanyámat, éjszaka, ha pisilni megyek én is félek attól, hogy a tükörben visszanéz...persze, hogy filmekből vettem. Ez a saját agyam szüleménye, nem más pont. Igyál citromfű teát, szagolgass sűrűn levendulaolajat és keress fel egy kineziológust. Gyógyszert még sztem ne kezdj el szedni ezek "gyerekes" félelmek, sztem nem éri meg, hogy egy életre függyővé válj. Bátorság!!! A babádra pedig mosolyogj!!!
2008. nov. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg azért pontoztak le minket mert valahogy ezen a hétvégén egy idióta ólálkodott az oldalon aki mindenkit leszavazott.Amúgy nem meg nem mindenki riogatta a kérdezőt.Valaki tanácsot adott és mégis lepontozták!
2008. nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!