Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek a babámmal esténként....

Félek a babámmal esténként. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicsit szégyellem a dolgot,közel 30 évesen, de talán itt merek írni róla.

Nem is tudom hogy mondjam,kezdjem, de félek a sötétben,és a párom egyre többet dolgozik,sokszor hajnalban jön haza.Én meg a 4 hós babával itthon.Napközben nincs is gond,de estére ahogy sötétedik,hülye gondolataim támadnak,és szorongok,sokszor minden ajtót becsukok magam körül.( családi ház)

Igazából nem is a betörőktől félek,hanem (ne nevessetek ki) a szellemektől,bár elvileg nem hiszek bennük,mindig mondom magamnak hogy ilyen nincs ,ez hülyeség,és sosem történt meg velem semmi konkrét,de mégis sokszor gondolok arra hogy amikor tükörbe nézek,mi lenne ha apukám(aki rég meghalt) nézne vissza,ő is itt lakott ahol most mi.

Sokszor mindenhol oltogatom a villanyt amerre megyek,és higgyétek el nagyon szégyellem ,hogy itt van velem egy ilyen kis manó,teljesen rám bízva,és én meg ilyeneken agyalok,és nem tudom hogy felejtsem el ezeket a gondolatokat.


2008. nov. 7. 14:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
68%

Szia!mintha èn irtam volna amit Te irtàl.Az èn fèrjem van hogy munkaugyben elutaik kulfoldre 2-3napra.A kislànyommal ketten maradunk itthon.Az èjszakàkat olyankor ugy toltjuk,hogy az eloszobàban egèsz èjjel èg a villany.én is 27 èves vagyok ès mègis fèlek!Az èn lànyom 3 èves!Szerintem koze sincs a szulès utànni depressziohoz!

én mèg nem talàltam jo modszert hogy lekuzdjem a fèlelmemet èjszaka egyedul!:(Segiteni nem tudam ,de igy legalàbb tudod,hogy nem csak Te kuzdessz ezzel a problèmàval egyedul!

2008. nov. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem ne félj a halott szeretteid soha nem akarnak téged bántani, ha ott vannak segíteni akarnak neked, vagy éppen vigyázni rád. Ha ez téged zavar, akkor ahogy írják kérd meg és el fog menni. És igazán nincs mitől félned!
2008. nov. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,az az igazság,hogy nem merek szólni hozzájuk,vagy végülis apuhoz,nem tudom lehet senki sincs,csak az én félelmem, és igen,nem tudom hogy élném meg ha pl visszanézne rám apu, a tükörből,vagy jelezne nekem valahogy,sztem bele is zavarodnék,ezért inkább csendben vagyok.Már próbáltam olyat hogy csakazértis,amikor a kislányom felsírt,kimentem hozzá és sötétben vígasztaltam,nem ébredt fel,mert nem oltottam villanyt,én meg magyaráztam magamnak,hogy nem félek,és kerestem az árnyékokat.A vége mindig villanykapcsolás lett.

Aki hasonlóan fél,hogy tudja úgy nevelni a gyerekét,hogy az ne féljen sötétben?

Tényleg köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok és bevallom jó hogy nem vagyok egyedül ezzel.

2008. nov. 7. 15:33
 14/33 anonim ***** válasza:
68%

Szia!Én keresztanyámat lesem állandóan a tükörben!Ha éjszaka megyek ki pisilni,akkor direkt kerülöm a tükröket,hogy véletlenül se nézzek bele!Nameg a kisablak a fűrdön,hogy nehogy azon nézzen be stb...,meg ilyen idióta dolgok!Nekem már odáig fajult a dolog,hogy a férjemmel jártam pisilni(szegény),de megértő volt!

Én szorongásnak vélem,mivel pánikbeteg vagyok,és amikor szedtem a gyógyszererket,az antidepit,akkor valahogy ez a szellemes dolog is elmúlt!Most nem szedem,mert 36 hetes kismama vagyok,de hála az égnek jól vagyok!Most is félek a sötétben,de már csak kicsit!Remélem szülés után nem tér vissza!Szóval szerintem egy pszihologushoz elmehetnél,ne félj nem fog idiótának tartani!Tudom milyen rossz érzés!Nekem biztonsági őr volt a férjem,nem aludt otthon minden másnap,akkor buktam ki,mert egyedül voltam a nagy házban,villanyfénynél bebugyolálva próbálam aludni,de nem ment,mert csak féltem!Utána jött az első pánikrohamom is!A férjem állást is válltott,szerintem már végem lenne,ha nem aludna itthon!

2008. nov. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
51%

Az utolsó vagyok!

"Nem vagy bolond nem orvoshoz küldelek!"kedves hozzászóló

Aki orvoshoz jár,mert szorong vagy gondjai vannak az bolond??

Valaki szerint aki szellemekben hisz stb..az a bolond,szóval erről lehet vitatkozni!

2008. nov. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
67%
MIÉRT KELL MINDIG MINDENT SZÁNDÉKOSAN FÉLREÉRTENI??? Én magam is ezzel küszködök,és ahogy akkor irtam az félreérthető volt hogy esetleg orvoshoz küldeném.Nem az a bolond aki szorong és gondjai vannak ne forgasd ki a szavaimat.Az inkább okos,mert beismeri hogy gondjai vannak!Én magam hiszem már néha bolondnak hogy ilyen gondolataim támadnak és ezt vetítettem ki most,mert minden bizonnyal mindenkiben felmerül a kérdés,hogy bolond lennék?
2008. nov. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Szóval akkor bolond vagyok??:-)

Félretéve a viccet,szerintetek a pici érzi most ha én este félek?

2008. nov. 7. 16:16
 18/33 anonim ***** válasza:
67%
Én vagyok a bolondozós?!Nem valószínű,hiszen ha jól értettem másik szobában alszik és nagyon ügyesen leplezed különben nem aludna szépen.Az hogy 1x-2x felébred az nem attól van.Nagyon ügyesen kezeled előtte!Minden elismerésem!Ha nem riogatod (mert hát miért is tennéd?!)neki nem ebből gondja.Csak ügyelj arra,hogy ne halljon meg soha semmit a Te félelmeidből és ha a pároddal is beszélsz telefonon erről esetleg akkor se legyél vele egy szobában,mert olyan okosak!rögtön kiérzik az aggodalmat a hangsúlyodból!
2008. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
51%
Szia! Teljesen megértem a félelmed, sőt.. Én is voltam hasonló szituációban, pedig akkor még nem volt babám és ez a gyerkőc miatti felelősség tudatában csak rosszabb. Én hiszek a szellemekben. Azt hiszem a félelem leküzdésének az első lépése az elfogadás. Majd ezután jön a bizalom. Apud, ha ott van veled, biztos nem fog bántani vagy megijeszetni. Vigyáz rátok. Szerencsés vagy!!!
2008. nov. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
51%

Ok "bolondozós",nem akartam kiforgatni a szavaidat,félreértettem,bocsi!Remélem nincs harag:o)

Szóval szerintem a baba azért megérzi,ha szorong a mama,azt legalább is tuti,ha ideges azt átveszi!

2008. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!