Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féltékeny vagyok a páromra és...

Féltékeny vagyok a páromra és az anyósomra, mert úgy érzem őket jobban szereti a babám, mint engem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiúnk, én vagyok vele itthon napközben, a párom du 5-től van itthon, anyósom meg alattunk lakik, és esténként leviszi hozzá a párom. Amíg ketten vagyunk a babával, nincs gond, de amint megjön a párom, csak vele marad meg a kisfiam, én egyáltalán nem érdeklem, de annyire nem, hogy el se lehet venni a páromtól, mert sír nálam :( Anyósommal dettó ez a helyzet, a gyerek sír, ha fel kell jönnie tőle. Mivel ők csak pár órát vannak vele, az az idő bolondozással telik. A párom jobban tud vele hülyéskedni, mint én, az anyósom meg megveszítve gügyög neki, a plafonig emelgeti, stb. Én egész nap foglalkozom vele, de néha hulla fáradt vagyok, és sokszor csak ülök mellette, egyszerűen nem tudok egész nap olyan erőbedobással játszani vele, mint ők. És egyértelműen jobban ragaszkodik hozzájuk, mint hozzám. Elég ha meglátja őket, már kacag, én meg eget földet megmozgatok, akkor se. Borzalmasan érzem magam, már ki sem tudom verni a fejemből ezt az egészet. Segítsetek kérlek!
2010. jún. 27. 21:38
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
sikerült megtalálni a kérdést!
2010. jún. 28. 12:39
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor itt az idő,hogy egy kicsit apuka is jobban kivegye a részét. Ha otthon van vigye el ő egyedül játszóra vagy sétálni te meg pihenj, vagy menj el egy masszázsra, kozmetikushoz, vagyis töltődj fel egy kicsit. Kicsit úgy érzem le vagy strapálva, ha majd pihensz egy kicsit, más színben fogod látni a világot. És apukának is tessék pelenkázni, etetni, stb. Ketten vállaltátok a gyereket, ő is vegye ki ugyanúgy a részét a kevésbé kellemes feladatokból is.
2010. jún. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
80%

11:24 vagyok. Egyáltalán nincs arra szükség, hogy minden percben vele foglalkozzál. Amikor látsz benne hajlandóságot, hagyjad magában játszani, akár egyedül, akár másokkal. Azonkívül a babák az újszerű dolgokat találják viccesnek, legalábbis az enyém így van vele. Mutatok neki valami új dolgot, pl csettintgetek a kezemmel, vagy mondókát mondok neki, amit még nem hallott, és érdekes a hangzása, és máris virul, mint a vadalma. Ezt te is kipróbálhatod. Ami számodra hétköznapi, az lehet, hogy neki újnak hat, és jókedvre deríti.

Azonkívül fontos, hogy csak olyan dolgokat tilts neki, amik tényleg szükségesek (mert ártana vele magának, másoknak, vagy a berendezésnek). Olyankor általában beválik, ha semleges hangszínnel mondod azt neki, hogy "nem", és vidd el onnan a kezét, vagy akár őt magát is. És hívd fel valamely más tevékenységre a figyelmét, hogy pl inkább játsszon a kockáival, vagy valami, és akkor nem fogja azt érezni, hogy te olyan vagy, mint a rendőr, aki csak tilt neki dolgokat, és neki semmit sem szabad csinálnia. Mondjuk így egy dolgot többször is el kell neki mondanod, de végül így fogja megtanulni, és akkor is be fogja tartani, amikor nem is vagy a szobában.

Itt találsz néhány hasznos cikket a fegyelmezésről:

[link]

[link]

[link]

[link]

Szeretgesd meg, amikor eteted, pelenkázod, vagy öltözteted.

Öltöztetéskor játssz vele kukucsot,

ha rosszalkodik, próbáld játékosan elkapni, mókázni vele, stb. Szerintem ezek válnak be.

Esetleg reggelente vezess naplót, és írkáld ki a negatív gondolatokat magadból, hogy oldottabb tudj lenni napközben.

2010. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Írnál pár sort, hogy alakult azóta az életetek? Kisfiam most 6 hónapos és valami hasonlót élek át, mint amiről Te írtál korábban.... Köszönöm szépen, várom válaszodat akár privátban is!
2011. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!