Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féltékeny vagyok a páromra és...

Féltékeny vagyok a páromra és az anyósomra, mert úgy érzem őket jobban szereti a babám, mint engem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiúnk, én vagyok vele itthon napközben, a párom du 5-től van itthon, anyósom meg alattunk lakik, és esténként leviszi hozzá a párom. Amíg ketten vagyunk a babával, nincs gond, de amint megjön a párom, csak vele marad meg a kisfiam, én egyáltalán nem érdeklem, de annyire nem, hogy el se lehet venni a páromtól, mert sír nálam :( Anyósommal dettó ez a helyzet, a gyerek sír, ha fel kell jönnie tőle. Mivel ők csak pár órát vannak vele, az az idő bolondozással telik. A párom jobban tud vele hülyéskedni, mint én, az anyósom meg megveszítve gügyög neki, a plafonig emelgeti, stb. Én egész nap foglalkozom vele, de néha hulla fáradt vagyok, és sokszor csak ülök mellette, egyszerűen nem tudok egész nap olyan erőbedobással játszani vele, mint ők. És egyértelműen jobban ragaszkodik hozzájuk, mint hozzám. Elég ha meglátja őket, már kacag, én meg eget földet megmozgatok, akkor se. Borzalmasan érzem magam, már ki sem tudom verni a fejemből ezt az egészet. Segítsetek kérlek!
2010. jún. 27. 21:38
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragaudj, ha kicsit nyersnek fogod találni a válaszom, de én mindig elborzadok az ilyen kérdéseken, mint a tiéd. :(


Miért kell versenyezni a gyerek szeretetéért??? Az én lányom is ugrál örömében, ha meglátja a nagyszülőket vagy az apját, viharos gyorsasággal ugrik az ölükbe (két éves lesz), szemmel látható a rajongása értük.


Engem is szeret, de engem "másképp". Én vagyok vele egész nap, én csinálok vele mindent, szerintem örül, ha új arcokat is lát, főleg ha még szereti is őket.


Miféle kérdés az, hogy "mit tegyek"? ÖRÜLJ NEKI!!!

2010. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
69%
Te miért nem viszed le napközben az anyósodhoz? Akkor tudnál szusszanni is, amíg ott vagytok. Szerintem ez csak átmeneti és téged szeret egyébként is legjobban a világon.
2010. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
52%

Obakker, micsoda problémák!!!


Bárcsak nekem lenne ilyen szerető nagyi vagy férj a gyerekem mellé, mit nem adnék érte! Nemhogy még harcolnék is "ellenük".

2010. jún. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
67%

Az elsőnek tökéletesen igaza van.

A babák amúgy így működnek. Ha egész nap veled van és új arcot lát, akkor persze, hogy örül, főleg ha tudja, hogy most megyünk a nagyihoz, aki dobálni fog és hülyül velem.

Inkább örülj neki, hogy boldog a kislányod és ekkora segítséged van.

Az én lányom is imádja az apját, de ő általában este 7-kor ér haza, ő meg már 8-kor fekszik, nagyit meg hetente 1-szer látja.

Amúgy tényleg, miért nem viszed le napközben is anyóshoz?

2010. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

kisfiam van, nem kislányom

és nem örülök ennek az egész helyzetnek, de gondolom ez a kérdésemből egyértelműen kitűnik.

azért nem viszem le, mert nem bírom annyira az anyóst, mégpedig azért nem, mert ő mindig mindent jobban tud mint én, bármit mondok neki, szerinte az hülyeség, és a hátam mögött eteti a gyereket minden szarral

és azért sem örülök neki, mert nekem nincs senkim, szüleim nem élnek, testvérem nincs, csak ez a baba, és valószínűleg ezért vagyok féltékeny

de aki nem tud segíteni, vagy nem is érti ezt az egészet, az inkább ne írjon semmit!


és azért sem örülök, mert nek

2010. jún. 27. 22:00
 6/34 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon önző vagy. Nincs senkid, azt írod. Ha elzárod a gyereked a másik nagymamájától is, akkor kinek a szeretetére fog számítani majd a gyereked később? Csak a Tiédre? És ha Veled (soha ne történjen meg!) történne valami?


Nem szabad ilyen önzőn élni. Annak kell örülni, ha minnél több ember szereti a gyermekedet, és ő is minnél több embert szerethet. A világ így fog neki "kinyílni", nem akkor, ha bezárod, és anyámasszony-katonáját faragsz belőle.

2010. jún. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
49%

Egyékbént milyen válaszokat vársz? Ilyeneket pld, hogy: Költözzetek minél messzebb anyóstól, lehetőleg egy tanyára, ahol csak veled, a férjeddel, és néha a postással fog találkozni a gyerek... vagy: Beszéld tele a párod fejét, hogy ne vigye le a fiadat az anyjához, mert a mama egy gonosz dög, akit egyébként sajnos (?) imád az unokája... Mert kb. ilyeneket lehetne írni a kérdésedre, hogy mit tegyél, hogy a gyereked téged szeressen jobban?


Elég szánalmas vagy, ne haragudj.

2010. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó vagyok:

A férjednek elmondtad már mit érzel? Lehet, hogy simán meg tudna nyugtatni.

Amúgy a babák többféleképpen szeretnek. Ne legyél féltékeny, mert felesleges, te leszel számára mindig az első, neked fogja mondani, hogy ANYA, nem az anyósodnak és ha beteg lesz, hozzád fog bújni vigaszért, nem az nagymamájához.

Azt meg, hogy mindenfélével eteti, azt vele beszéld meg, vagy kérd meg a férjedet, hogy beszéljen vele.

2010. jún. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
36%

Na, ,ár írtak mások.

21.50-es vagyok, az utolsó. :)

2010. jún. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
64%
Nyugi! Inkább örülj ennek a helyzetnek, de tényleg. Vidd le napközben a gyereket egy kicsit anyósodhoz, Te pedig addig foglalkozz magaddal. Feltöltődsz, és a kedved is jobb lesz. Azért valljuk be, inkább irigyelni való ez a helyzet, mint sajnálni.;)
2010. jún. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!