Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féltékeny vagyok az anyósomra...

Féltékeny vagyok az anyósomra ha a gyerekemmel foglalkozik. Hogyan gyűrjem le ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Ez úgy kezdődött hogy amikor megszültem nem akartam látogatókat sem anyámat sem anyóst. Csak én a párom és a pici. Persze az anyósom nem így gondolta. Elkezdett hisztizni hogy nem fogjuk eltiltani tőle az unokáját és ha látni akarja akkor ő el fog jönni.Nem értette h. nem eltiltani akarjuk csak később jöjjön amikor már erősebbek vagyun én és a pici. Azóta visszafogott a hülyeségéből de amint foglalkozik a kicsivel legszivesebben kivenném a kezéből hogy az az én gyerekem.

Nem tehetek róla de féltékeny vagyok az incidens óta. Mit tegyek?


2009. máj. 16. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Én féltékeny nem vagyok csak idegesít.

Megkértem az anyósom, ha jól elvan a pici, jókedvű ne vegye fel. Minek legyen kézbe ha nem muszály. Elég akkor felkapkodni ha valami baja van. És erre mit csinál??? Felveszi!!!! Az én édesanyám miért tudja ezt megérteni. ő miért nem panaszkodik a munkatársainak hogy nem ölelheti át az unokáját, nem játszhat vele??? Miért, másképp nem lehet vele foglalkozni?? csak ha kézbeveszük??? Az anyós akkor jó ha nem tud átjönni papucsba!!! hát az enyém áttud:( Engem is idegesít ha átjön és foglalkozik a gyerekkel. és nem tudok én sem ellene mit tenni. Ha tiszteletben tartanák az anysok a kéréseinket, nem lenne semmi próbléma. nem mindig mi vagyunk a hibásak ha az anyóssal nem jó a viszony. azt hiszik minket nem kell tisztelni, de ha engem nem tisztel a gyerekemet sem tiszteli!

Kitartás!!

2009. máj. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Inkább idegesit téged is, nem pedig féltékenységről irsz szerintem. Persze az már tényleg az, ha az zavar hogy a pici nagyon örül neki, csüng a mamán, csak rá néz ha ott van, stb, ha ez zavar, akkor vagy féltékeny. De szerintem az idegesit, ahogy felveszi, játszik vele, nem? Engem mindenki idegesit, aki nem ugy fogja, nem azt csinálja, amit épp én csinálnék vele, anyósomat nagyon szeretem, soha nem bántottuk egymást, tényleg a második anyám, de a kicsivel tulzásokba esik... Folyamatosan produkciózik, csattoktat, integet, rángatja, pörgeti , emelgeti, jajj. Szegény fiam hat hósan képes már arra, tegnap figyeltem meg, hogy mikor a mama elkezdi a müsort , oda sem néz, nem figyel rá, elfordul, csak ezzel az a baj, hogy mama kitartó, igy még jobban rázza, cuppog, csattog, csak hogy figyeljen rá....még babakocsizás közben is eléáll, mondja neki, süti- pogácsázik, ő meg már elnéz mellette. Azt hiszem holnap ha találkozunk, fogom neki mondani őszintén, hogy mama nem figyelsz a baba reakcióira! Kicsit lassits, vedd vissza az ingereket, azért nem nézi, hogy mit csinálsz, mert hirtelen sok neki.... Bizom benne hogy nem sértödik meg, ő mondjuk nem az a tipus. A lényeg, hogy anyósod is szereti a picit, azért jön játszani vele, nem kötelességtudatból. Szeret titeket, élvezi a pici társaságát. Kicsit engedd neki , had legyenek együtt, persze ha te is ott vagy! Egy kicsit légy vele türelmesebb, tudom, sok mindenbe beleszólnak, én mindent meghallgatok, majd két szóban röviden taglalom, ha más a véleményem, ennyi. Olyan sok panaszkodó anyukát olvastam itt, hogy az anyós egyáltalán nem kiváncsi a kicsire, meg sem nézi! A túl közeli élet sem ideális, de a túl távoli sem! Ha nem tudunk költözéssel ezen a közeljövőben változtatni, kár felhuzni magad a jelenlétén. Kicsit engedd neki, had élvezze az unokát, amig teheti!
2009. máj. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtök válaszát. Talán igazatok van. Rohattúl idegesít ahogy gügyög neki. Tudom hogy nem kéne nyafognom mert roszabb lenne ha nem lenne. Csakhát lehet h. neki az első unokája de nekem meg az első gyerekem! Majd idővel talán jobb lesz.
2009. máj. 17. 10:00
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

Én ugyanígy vagyok vele, tök megértelek. És néha tényleg túlzásba viszik a dolgot és úgy viselkednek mintha nekik soha nem lett volna kisbabájuk.

Én megfogadtam, hogy ha egyszer egy anyukának az anyósa leszek (bár eddig csak a kislányom van) akkor majd visszaemlékszem ezekre az időkre és nem leszek ilyen. :-))

2009. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az elso valaszado mintha az en gondolataimat es persze anyosomat irta volna le;)elhiszem, hogy szereti, de csak a magasban tartogatva lehet? Lehet azzal a gyerekkel jatsznani, olvasni, barmit ulve is, foleg, hogy az enyem imad mozogni, szaladni....Mindegy. csak ugy lehet, hogy mely levego es nem figyelni ra. Engem is idegesit neha, ez nalam nem hiszem hogy feltekenyseg, mert amugy is irrital a termeszete sokszor. Ettol fuggetlenul joban vagyunk.
2009. máj. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ráadásul úgy szeret eljönni hozzánk hogy nem várja meg míg elhívjuk hanem bejelenti hogy ő most jön mert olyan kedve van. Érdekes az én anyám miért nem csinálja ezt!
2009. máj. 17. 21:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!