Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féltékeny vagyok a páromra és...

Féltékeny vagyok a páromra és az anyósomra, mert úgy érzem őket jobban szereti a babám, mint engem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiúnk, én vagyok vele itthon napközben, a párom du 5-től van itthon, anyósom meg alattunk lakik, és esténként leviszi hozzá a párom. Amíg ketten vagyunk a babával, nincs gond, de amint megjön a párom, csak vele marad meg a kisfiam, én egyáltalán nem érdeklem, de annyire nem, hogy el se lehet venni a páromtól, mert sír nálam :( Anyósommal dettó ez a helyzet, a gyerek sír, ha fel kell jönnie tőle. Mivel ők csak pár órát vannak vele, az az idő bolondozással telik. A párom jobban tud vele hülyéskedni, mint én, az anyósom meg megveszítve gügyög neki, a plafonig emelgeti, stb. Én egész nap foglalkozom vele, de néha hulla fáradt vagyok, és sokszor csak ülök mellette, egyszerűen nem tudok egész nap olyan erőbedobással játszani vele, mint ők. És egyértelműen jobban ragaszkodik hozzájuk, mint hozzám. Elég ha meglátja őket, már kacag, én meg eget földet megmozgatok, akkor se. Borzalmasan érzem magam, már ki sem tudom verni a fejemből ezt az egészet. Segítsetek kérlek!
2010. jún. 27. 21:38
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%
Mellesleg eltolós anyuka, a kérdésed után valaki feltett neked egy kérdést, arra miért nem válaszoltál neki?
2010. jún. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
65%
Ti nem értetek semmit! Nem kisajátítani akarom én a gyerekemet, csak nagyon-nagyon rosszul érzem magam tőle, ha így viselkedik. Ennyi!
2010. jún. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként én, a 00.04-es nem az eltolós anyuka vagyok, hanem oda is írtam egy ilyen választ!
2010. jún. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
77%

én megértem, hogy ez rosszul esik. nekem még kicsi a babám, de 1x előfordult, hogy nem lehetett megnyugtatni, nagyon fájt a hasa, este átjött anyósom és "átvette" tőlem a gyereket, az már olyan fárat volt a sok sírástól, de már aludni sem tudott. erre nála pár perc után elcsendesedett én pedig sabályosan rossz anyának éreztem magam. mert nekem kellett volna tudnom megnyugtatni. nekem nimcs gondom anyóssal, segít, ne okoskodik, sőt! én mutattam meg neki hogy kell pelenkázni, fürdetni, mert már elfelejtette, no meg régen nem voltak ilyen pelenkák.

a lényege a dolognak, hogy akárkinél is nyugodott volna meg, akkor is rosszul éreztem volna magam!!!

és sztem neked is ez esik rosszul. úgy gondoljuk minket szeret a legjobban( és ez így is van!), ekünk örülnek a legjobban és jön egy ilyen pofon. lehet ezt anyai önzésnek nevezni, ettől még nem a mamájától és apjától akarjuk elzárni a gyereket!!!! nekünk ő a legfontosabb és ilyenkor elfelejtjük, hogy fordítva is így van!

2010. jún. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én fiam 17 hónapos vannak napok ha átjön a mamája , keresztanyja, unokatestvére, nem engedi őket hazamenni, vagy megy velük...

Szerintem ez azért van mert megun bennünket egész nap, de hidd el attól függetlenül szeretnek minket, tudom egy kicsit rossz érzés, olyan mintha nem tudnád szórakoztatni a gyereked.

De például az én fiam ha elesik stb. egyből hozzám szalad.

Fel a fejjel próbáld te is lazábban felfogni a dolgokat nem baj az ha mást is nagyon szeret és más is nagyon szereti.

2010. jún. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem át kéne gondolnod a babáddal való kötelékedet, mert úgy tűnik (és most le lehet pontozni, ha valakinek ez jólesik), hogy van mit javítani rajta. Ezt aláássa az anyósod is. Ő semmibe veszi a te kéréseidet, lehet furkálódik is, ezáltal a gyerek előtt lerombolja a tekintélyedet, és ezáltal a vele való kapcsolatodat. Pedig egy babának az anyukájára van a legnagyobb szüksége.

Apuka meg lehet, hogy engedékenyebb, mint te, azért van oda érte annyira a baba. Bízz rá egy-két nehezebb feladatot is (pelenkázás, etetés, öltöztetés). Legalább levesz egy-két terhet a válladról.

Anyósodat meg ne hagyd rátok nőni, nem egészséges, hogy ennyire kisajátítja a gyereket. Higgy magadban, a megérzéseidben. A gyereknevelés a te felelősséged, és figyelembe kéne vennie a kéréseidet. Ha már most sem vagy jóban a gyerekeddel, mi lesz, ha kamasz lesz?

2010. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Ó, mit nem adnék érte, ha apuka játszana a lányommal meló után, vagy ha ilyen barátságos lenne a lányom... Soha nem úgy neveltem, h félni kell bárkitől... Mégis, ha át akarom adni, ő egyből biggyeszti a száját és sír. Csak szüleimnél meg az apjánál nem.

Én elhiszem, h ez téged bánt, de túlzásba esel:( Ha felnő majd nem engeded csajozni, mert elveszik tőled?

2010. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a megértő válaszokat! és igen, azt hiszem én sem kisajátítani akarom, sőt az természetes és jó ! hogy szereti az apját és a mamáját, csak nekem az fáj, hogy mintha jobban szeretné őket, mint engem (vagy leaglábbis jobban élvezi a társaságukat) Én azt hittem, hogy egy kisbabának az anyukája a legfontosabb a világon, és erre az egész szitura egyáltalán nem voltam felkészülve

még egyszer köszönöm a kedves válaszokat!

aki pedig nem érti ezt az egészet, az valószínűleg még soha nem élte át ezt az érzést, de nem is élje, mert piszok rossz

2010. jún. 28. 12:18
 29/34 A kérdező kommentje:

a 11.24-es válaszoló azt írta, hoyg javítsak a köteléken, de hogyan? mit tegyek?

imádom a babámat, a lelkem kiteszem érte hidd el, soha egyetlen percig nem hagytam sírni,

de én kelek hozzá éjszaka is, én viszem a háztartást, egyszerűen képtelenség reggel 7-től du 5-ig olyan erőbedobással játszani vele, dobálni, énekelni neki, stb ahogy ők teszik, egész nap vele foglalkozom, sosem hagyom magára még 10 percre sem, nem tudom mit tehetnék még

de ha van ötlet, szívesen fogadom

2010. jún. 28. 12:23
 30/34 A kérdező kommentje:
a 00.04-es válaszolótól szertném kérni, hogy belinkelnéd nekem azt a másik kérdést (miért tol el a gyerekem) mert nem találom, a kereső nem dobja ki
2010. jún. 28. 12:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!