Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féltékeny vagyok a páromra és...

Féltékeny vagyok a páromra és az anyósomra, mert úgy érzem őket jobban szereti a babám, mint engem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiúnk, én vagyok vele itthon napközben, a párom du 5-től van itthon, anyósom meg alattunk lakik, és esténként leviszi hozzá a párom. Amíg ketten vagyunk a babával, nincs gond, de amint megjön a párom, csak vele marad meg a kisfiam, én egyáltalán nem érdeklem, de annyire nem, hogy el se lehet venni a páromtól, mert sír nálam :( Anyósommal dettó ez a helyzet, a gyerek sír, ha fel kell jönnie tőle. Mivel ők csak pár órát vannak vele, az az idő bolondozással telik. A párom jobban tud vele hülyéskedni, mint én, az anyósom meg megveszítve gügyög neki, a plafonig emelgeti, stb. Én egész nap foglalkozom vele, de néha hulla fáradt vagyok, és sokszor csak ülök mellette, egyszerűen nem tudok egész nap olyan erőbedobással játszani vele, mint ők. És egyértelműen jobban ragaszkodik hozzájuk, mint hozzám. Elég ha meglátja őket, már kacag, én meg eget földet megmozgatok, akkor se. Borzalmasan érzem magam, már ki sem tudom verni a fejemből ezt az egészet. Segítsetek kérlek!
2010. jún. 27. 21:38
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

nem zárom el, félreértés ne essék

ha elzárnám, akkor nem engedném le este, se, de leengedem

sőt, jó pár hónapig minden délután, ebéd után ott volt az anyósnál

de elegem lett az állandó okoskodásból, hogy minden áldott nap elmondta hogy túl melegen öltöztetetm, vagy éppen az ellenkezője, hogy hiába kértem, hogy ne ültesse, ne jártassa amíg nem tud magától, hogy ne adjon neki olyan kaját, amit még nem evett (a 8 hónapos gyereket koffeinos teával akarta itatni) mindez falra hányt borsó volt, csak legyintgetett, hogy mindez hülyeség

2010. jún. 27. 22:15
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Mosolyogj rá, és hagyd rá. Ha azt mondja, túl melegen öltözteted, mondd neki, hogy biztos, de nem veszem le róla a pulcsit, mert rövid újjú van alatta.. vagy valami ilyesmit. Kedvesen és határozottan mindenkit le lehet (sőt le is kell) szerelni.
2010. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
40%

Istenem, most miért kell még jobban bántani a kérdezőt? Gondolom eléggé fáj a lelkének, hogy akit a legjobban szeret a világon, úgy tűnik neki, mintha a kisfia nem így érezne viszont.

Szerintem csak az újdonság miatt olyan a kisfiad a férjeddel és a mamával. Egy kicsit más történik vele, mint amit egész nap veled csinál, de ezzel nincs semmi baj. Inkább örülj neki, hogy ilyen barátságos és így tud örülni. A szomszédunkban a gyerek olyan félős, hogy állandóan megijed, sír, na akkor melyik volna a jobb?

2010. jún. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
75%

Ne ültesse, ne jártassa amig nem tud? De hát azért próbálkozni már lehet vele... :) Régen meg nem volt babatea... a koffeinesből nem fog annyit meginni egy 8 hónapos, amitől baja lenne. Ne reagálj már mindent ennyire túl, ez már görcsös szinte.


Próbáld meg inkább élvezni, hogy ekkora segítséged van.

2010. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
89%

Azt te írtad az első mondatodban, hogy kisfiad van, ezért ne reklamálj már, meg amúgy is tök frankó válaszokat kaptál,még ha neked nem is tetszik teljesen igazuk van.

Nyílván ha egész nap te vagy a gyerekkel akkor te vagy a biztos pont az életében, apa meg a mama meg kevesebbet, ők játszanak vele, neked meg más dolgod is van napközben, jó hogy örül nekik. De ha ilyen negatív vagy ne is csodálkozz,hogy a gyerek jobban elvan másokkal.

2010. jún. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
kedves utolsó! (22.17-es) KÖszönöm!
2010. jún. 27. 22:19
 17/34 anonim ***** válasza:
53%
Az anyósok már csak ilyenek, de az én anyukám is sokszor okoskodik, de mivel az én fiamról van szó, akivel én vagyok a nap 24 órájában, én tudom a legjobban, hogy mikor mire van szüksége és mi a jó neki.
2010. jún. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
59%
Ha ennyire zavar ez a helyzet, próbáld megbeszélni a férjeddel, hogy heti egyszer találkozzatok az anyóssal. Abban együtt érzek veled, hogy tényleg jó az anyós segítsége, de az nem jó ha ennyire belelát az életetekbe. Ez engem is zavarna.
2010. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
48%
Bennem megérkezett a felmentősereg! Én vagyok az, aki ugyan ezt érzi, amit te! 20 hós a fiam és amikor 2-en vagyunk, remekül elvagyunk. Most , hogy apának nyári szünete van, most már nagyon apás lett! A hétvégék meg úgy telnek, hogy megyünk anyósékhoz (az én szüleim messze laknak) és onnantól fogva, hogy meglátja a mamát, magasról tesz rám! De olyan szinten, hogy rám se néz! Az én szívem minden hétvégén, így ma is megszakad egy kicsit! Bele tudnék őrülni a féltékenységbe! És igen, nekem is olyan érzésem van, hogy nincs senkim, csak ő! Egyébként írtam egy hasonló választ az előbb egy kérdésre, ami így hangzott kb. : Miért tol el a gyerekem?
2010. jún. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
73%

ÓÓ...annyira tudtam, hogy az "eltolós" anyukával itt egymásra fogtok találni :)) Szegény elnyomott anyukák :((


Az ilyenekből, mint ti, lesznek majd azok az anyósok, akik 25 év múlva itt irkálják, hogy "JAjj, mitcsináljak, utál a menyem?" (és meg is fogjátok érdemelni).

2010. jún. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!