Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kíméletes ciciről való leszokt...

Kíméletes ciciről való leszoktatás? Kisfiam 15 hós, és nyáron szeretném leválasztani. Sírni nem akarom hagyni.

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:

hát nálunk a szülészeten azt tanácsolták, hogy ne nyáron válasszuk el...

kíméletesen szerintem kajával, cumival tudod, odabújsz mellé és itatod, simized

2010. máj. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 20 honaposan magátol hagyta el. Szerintem a babák megérnek rá maguktol. Hacsak nincs egyéb okod a leszoktatásra, várd ki, amíg ő hagyja abba. Egy honappal ezelőttig azt hittem, az én lányom iskolába is szopizás után megy majd...:-) Adj neki este vacsorához kakaot, talán eltelíti, és ha elég fáradt, nem lesz ereje cicizni. Kitartás, meghálálja majd!
2010. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk, én is 2 napja dilemmázok, hogy mit csináljak a 16 hósommal...

Most, hogy szenved a zápfogaktól ismét kéri a cicit hajnalban is, na meg természetesen altatáshoz is.

Ma nagyon mérges voltam, mert délben kétszer is kérte a cicit, de miután kiszopcsizta magát kinevetett és felkelt. Így aztán ma napközben egyáltalán nem is aludt!

Tudom, hogy neki is jobb lenne, ha magától aludna el, de másrészt ha neki még szüksége van a szopcsira...

Volt egy pár alkalom, amikor hozzám bújt (na meg előtte 10 percet bohóckodott az ágyban sötétben) és egy kis hátsimogatással elaludt. Egy párszor ölben is sikerült elaltatnom (de ahhoz már egy kicsit nehéz).

Arra is gondoltam, hogy hamarosan már kölcsönösen (szavakkal) is meg lehet majd velük beszélni, hogy nincs többé cici.

Az éjjeli szopcsiról úgy szokott le (egy kis időre), hogy azt mondtam neki, hogy alszik a cici és tudomásul is vette.

Elnézést a "kisregényért", de nem tudok dűlőre jutni... :)

°M°

2010. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Semmi gond 3. Én is dilemmázok a dolgon. Ő még 1x ráadásul éjszaka is kéri. De az alszik a cicit kipróbálom. Hát nem tudom, nyárig majd kiderül, hogy mi lesz.
2010. máj. 8. 10:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Na,hogy sikerűlt a leszoktatás?

Én most kezdtem neki,20hónapossal és érdekelne a tapasztalat:)

2011. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! A nyári leválasztásból nem lett semmi:-) Most vettem el tőle végleg, 2 éves volt februárban. Már legalább 2-3 hónapja csak este cicizett.A reggeli cicivel is szépen magától leállt szintén 2-3 hónapja.2 éves korától bölcsis is. Mivel még nappal elalvás előtt itthon szopizott, ezért nagyon féltem tőle hogy mi lesz.Mivel nem tudtam tőle elvenni. Kékülésig ordított, ha nem adtam neki. Bölcsibe sose kérte. Azóta itthon se kérte. Az estit 4 napja vettem el tőle. Viszonylag szépen megértette, kisebb nyavajgással. Megbeszéltük, hogy bibis a cici, anyának fáj. Helyette egy picit a mellkasomra bújik, aztán leteszem az ágyra, és alszik.Most érett meg rá, hogy ne cicizzen többet. Te is próbálj vele beszélni.
2011. márc. 27. 18:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!