Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek gyermeke alváshoz...

Akinek gyermeke alváshoz használta a cumit, hogyan vált meg tőle? Gondot okozott a leszoktatás? Milyen idős korban kellene leszoktatnom?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
8 hónapos kora körül este hiába adtam a szájába, kiköpte, és az ujját kapta be. Aztán otthagytam még az ágyában, hátha kell neki. De mivel 2-3 napig ugyanúgy láttam érintetlenül, elvettem tőle. Azóta sem kell neki, elalváshoz csak az ujját használja. Szóval nálunk semmilyen gondot nem okozott (16 hónapos).
2011. jan. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eleinte sokat cumizott, nappal is, aztán kb 8-10 hó között már csak éjjelre kellett neki elalváshoz. És 10 hónapos volt, amikor egyik este már nem fogadta el, azóta sem használ, most 1 éves. Ő az ujját sem szopja helyette.
2011. jan. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy.:)Nekem 18 hós és napközben már nem de elalváshoz és éjszaka még cumizik,sőt van hogy ha kiesik akkor felébred és keresi.
2011. jan. 28. 13:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Lányom 1 héttel a 2-ik szülinapja után kezdett leszokni, de addig éjjel-nappal cumizott. Egyszer csak kidobta, mivel sokszor mondtuk neki hogy kakás, csunya. Akkor eldugtam, és mikor nappal kérte, mindig mondtam neki, hgoy kidobtad, nagyon ügyes vagy és tapsoltunk. Este persze sirt, volt hogy fél orán át, de nem adtam oda. De éjfél után mindig nagyon keservesen sirt, akkor odaadtam, de ahogy kiesett a szájábol elvettem, igy reggel anélkül ébredt. Ez ment 1 hétig. Aztán már éjjel sem adtam oda. Lassan elfelejtette, összesen 2 hétbe telt. Szerintem meg kellett érnie, hogy felfogja hogy kidobta. Éjjelre meg nekünk kellett erősnek lennünk. Szóval kitartás.
2011. jan. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia


a lanyom leszoktatta magat rola.Egyszer csak nem fogadta el.Sosem volt nagy cumizos.Kb 5 percig volt a szajaba amig elaludt utanna mindig kiesett.

A noverem volt nagy cumis :) anyukam meselte, hogy ugy aludt, hogy mindketto kezeben egy-egy cumi meg egy a szajaban.Ha az egyik is kiesett ejjel a kezebol /szajabol el kezdett uvolteni.

2.5-3 eves volt amikor le kezdtek leszoktatni rola.Mindig kerhetett egy-egy jatekot egy-egy cumiert.

Nem tudom, hogy a babad, mert ertene-e ezt a cseret (a lanyom kisebb a Te babadnal, igy nem tudom, hogy ilyenkor mit tundenak vagy mit nem bocsi).

Sok szerencset!

2011. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam két és fél éves volt, amikor végleg megváltunk a cumitól. Már korábban is megpróbáltuk tőle elvenni, napközben már rég nem használta, de a teljes cumimegvonásnak az lett az eredménye, hogy az egész öklét tömte be a szájába az alváshoz, így inkább visszaadtam neki a cumit.


Két évesen elcserélte a "cicával" egy távirányítós autóra. Előtte mi magunk kérdeztük meg tőle, hogy milyen játékra szeretné elcserélni. Sajnos ebbe is becsúszott egy kis gikszer, mert bár pár napig gyönyörűen elaludt cumi nélkül, de később az egyik ágy alatt talált egy "kóbor cumit", kacagott, és már tömte is a szájába. Ez volt az utolsó cumija. Amikor ezt is szétrágta, közösen dobtuk ki a kukába, és közöltük vele, hogy neki a cica már nem hoz újat, hiszen kapott helyette autót. Picit sírt, de megértette. Azóta nincs cumi, bár egyszer még megpróbálta "visszacserélni" rá az autót. Viszont azóta jó ideje már nem is keresi.

2011. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen valami ilyesmire gondoltam én is.Bár napközben nem veszi észre ha eltüntetem a cumit, viszont lefekvésnél kéri.Nem túl jó alvó,ezért is félek hogy a cumimegvonással rontok-e a helyzeten,vagy lehet hogy pár nyűgös este után megszokja?
2011. jan. 28. 13:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!