Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Szopi leszoktatás.

Figyelt kérdés
Kislányom 22hónapos elmúlt,naponta 3szor még szopott.Reggel,a déli és az esti elalváshoz és nagy ritkán voltak plusszok.Az elmult 2napban este elaludt őnmagátol szopi nélkül.Bennem már nagyon érett a leszoktatás hát belevágtam.Azt tervezem,hogy egyenlőre meghagyom a reggelit.Azt hiszem azt lenne a legnehezebb egyenlőre mellőzni,mert szopik és mindig vissza alszik még.Ma volt az első éles nap és igen egy kicsit sirdogált.Annyira aggodóm érte és sajnálom,de engem már egyre jobban megviselt.Április elején kezdi a bölcsit is,szeretném ha addigra elfelejtené.Jól csinálom így?Lelkiismeret furdalásom is van,sajnálom is.Lehet csak megerősitésre lenne szükségem.
2011. febr. 8. 00:24
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Hú, jól bírod. :) 22 hónaposan már szerintem elég nagy, hogy ne szopizzon... Én egy évesen elválaszottam, mert egyrészt elég volt, másrészt meg nem akartam hogy túlságosan hozzászokjon, és szenvedjünk a leválással. Szerencsére elég könnyen ment, bár én nem vagyok a fokozatosság híve. Vagy egyszerre megszüntetjük, vagy nem.


Az április már mindjárt itt van. A reggeli szopit is próbáld valahogy kiváltani. (gondolom nem cumisüvegezik, de akkor igyon pohárból pár kortyot, fektesd vissza, és simogasd amig elalszik).

2011. febr. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Enyém 20 hónapos, én is lassan nekilátok leszoktatni. Pláne, hogy mindig azt mondtam 18 hónapon túl nem norma aki szoptatja a gyerekét. Na bumm. Itt a harmadik és ő húzta a legtovább nálunk. :) megváro míg lemegy a taknyos szezon, aztán nálunk si teljes rendszabályozás lesz. Cicielvonás, önálló ágy és egyebek. Viszont én úgy gondlom, hogy jobb egyszerre túl lenni mindenen. Mert így egy hét alatt lemegy az "átnevelés", ha fokozatosan csinálod meg heteken át terrorizálnod kell. :S
2011. febr. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 20 hónapos, most vágunk bele mi is! :)

Ha érzi rajtad a bizonytalanságot, és a lelkiismeret furdalást, akkor csak megnehezíted a dolgát. Tudom, nagyon nehéz, de maradj következetes és határozott. Bújjatok sokat össze, mondogasd neki, hogy szereted, így nem lesz törés a leszokás!

Kitartást!

2011. febr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom okt.-ben múlt 2.éves!Tudtam,hogy már nagyon le kellene választanom,de nagyon féltem is tőle,mert már elég függő volt!Az élet megoldotta!2.hete belázasodtam,tüdőgyulladás gyanús lettem és olyan gyógyszereket kellet szednem,ami nem ajánlott szoptatás alatt!Így elmagyaráztam neki,hogy anya beteg,a cici is beteg és gyakorlatilag egyik napról a másikra kénytelen voltam elvenni!Még oda-oda jön "megcirózni" és szegénykém próbálkozna is,de figyelmeztetem,hogy "tudod beteg" és kicsit kesereg,de nem hisztizik!
2011. febr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát.Igazábol azért szeretném meghagyni a reggelit,mert rosszul eszik,tejet,kakaót meg egyátalán nem iszik.Így ugy gondoltam ez legalább tuti.
2011. febr. 9. 22:20
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Miért kellene elválasztanod? Előbb-utóbb elhagyja magától. Próbáld meg inkább azt, hogy nem ajánlod fel a cicit, vagy kínálsz mást helyette...kerüld azokat a szitukat, amikor a cicit szokta kérni. Kár ezen aggódni amúgy, mindegyik gyerek abbahagyja.Nálunk a két nagyobb magától hagyta abba, igaz türelmesnek kellett lennem a 2. szülinapjukig, akkor egyik napról a másikra nem kellett ez a segítség az elalváshoz, és elhagyták...sírás és kényszer nélkül...
2011. febr. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 18 hónaposan szoktattam le végleg, fokozatosan. Engem már eléggé zavart, nem esett jól, fájt is ahogy szopott. De nagyon függő volt, nem is tudnám megszámolni hányszor szopott egy nap. Cicin is aludt el este is és napközben is. Nekünk az estit volt nehéz elhagyni, már vagy egy hónapja nem szopott egész nap, csak este könyörgött érte, de nagyon. De csak pár nap volt nehéz, miután este se adtam neki. Sajnáltam is szegényt. Az volt a nehéz, hogy nem cumizik, nem szopja az ujját sem, semmi mással nem tudta magát megnyugtatni, kivéve talán a cumisüveg, de az sem mindig. Napközben a babakocsiban altattam el vagy ringattam, este elég ha lefekszem mellé+ a cumisüveg. Az én kislányom is nagyon keveseket eszik. Mikor kisebb volt pl. egy üveg bébiétel örültem, ha egy nap elfogyott. Most, hogy nem szopik joghurttal ( csak a görög Danone, csokis), krémtúróval, sajttal próbálom a kalciumot pótolni, mert a tejet semmilyen formában nem issza meg, viszont mióta nem szopik sokkal többet iszik. (azóta sem eszik sokkal többet) Előtte az is zavart, hogy olyan keveset iszik. Eleinte csak a vizet fogadta el, de most már iszik gyümölcsleveket is, de csak a kis dobozost szívószállal. Úgy az érdekes neki. Sajnos elég válogatós, nem könnyű eset. Ne aggódj, két-három hét alatt végleg leszokik majd! Bár mi már 1,5 hónapja abszolút nem szopizunk, de a múlt 7en elkezdte mondani, h anya cici és vetkőztetni is kezdett, szegény, de szerencsére nem sírt, el tudtam terelni könnyen a figyelmét. Nálunk még az autózás volt nagyon nehéz. Ha nem én vezettem, rögtön kérte a cicit, ahogyg elindultunk, de most már nem olyan gáz, csak fel kell szerelkeznem 500 mese könyvvel,játékkal, hogy elszórakoztassam, ha hosszú útra megyünk. Neked sok sikert!
2011. febr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.23:27-es,nem várhatom,hogy magától abba hagyja.A bölcsiben nem leszek ott alváshoz megszopiztatni.És éjszaka is fogok dolgozni,nem hagyhatom a férjemre szopi nélkül.Barátnőm gyereke 3évesen hagyta abba.Ha hagynám a bölcsödében mekkora törés lenne neki.Uj környezet meg no szopi.
2011. febr. 10. 01:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod, van olyan ygerek aki magától 3 éves koráig az anyja mellén lógna......ennyi idősen már épp elég nagy ahhoz hogy ne "cicikézzen" hanem rendesen egyen. Főleg ha bölcsibe megy, akkor meg pláne itt az ideje átszokni babalétből kisgyereklétbe. Először biztos furcsa lesz neki hogy miért nem szopizhat de kell neki kedvesen mondogatni hogy már nagylány vagy, és csak a kisbabák szopiznak. El kell terelni a figyelmét, bármi. Ennyi idősen bőven m,egérett már arra hogy ne viselje meg nagyon a leszokás.
2011. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!