Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babanév-zűr. Mit tegyek?

Babanév-zűr. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva születnek meg ikerlányaim.Én mindenképp ugyanolyan betűvel kezdődő neveket szeretnék,de mégsem egybe hangzókat.Anyukám erőlteti ezerrel,hogy Kamilla és Boglárka legyen,mert hogy ők kis virágszálak lesznek vagy mi..(mellesleg Réti a vezetéknév,szóval szerintem eléggé hülyén hangzana).Apukám azt mondja hogy Anna és Sára legyenek,azok szép régi magyar nevek.Anyósom Júliát és Jertát(fúj) akar,mert hogy ő mindig is Jertát akart adni a lányának,de csak fiai vannak.Hiába mondom ezerrel,hogy ők a mi gyerekeink lesznek,nekik már van és nekik ők választottak nevet,de nem mert hogy a családnak kell döntenie...ne azt írjátok hogy a mi döntésünk,senkire ne hallgassunk,mert óriási sértődés lesz ebből..Férjem Hannát és Hangát akar,de azok annyira egybehangzóak,ember legyen a talpán aki megkülönbözteti őket...én Maját és Mollit szeretnék,hiába tucatnév a Maja,nekem nagyon nagyon tetszik,mint a Molli is.(mellesleg én Mirjam vagyok,férjem Milán)na szerintetek?
2010. ápr. 21. 11:26
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Nem, ez szerintem nem a család döntése!!! Csak te és a férjed dönthetitek el.

Nekem apukád választása tetszik legjobban, de szerintem a férjeddel kell megegyeznetek. A Hanna és Hanga valóban túlságosan hasonlít. Valóban nem lenne könnyű feladat arcra és névre is megkülönböztetni a kis hölgyeket.

Egyébként a Jerta szerintem borzasztó, egy mogorva öregasszonyhoz illik, nagyon kemény név.

Megírod majd a döntéseteket? Minden jót nektek!

2010. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
a Hangát nem szeretném,második névként sem,szóval vagy Maja,Hanna vagy Molli,Hanna lesznek:)még az m-betűsön gondolkodok.mondjuk lehet hogy a Molli felnőtt korában kicsit furi..dr Réti Molli meg ilyesmi.hát még gondolkodok:)
2010. ápr. 21. 15:00
 23/34 anonim ***** válasza:
M betűs nevek még: Marina, Minka, Manga (majdnem mint a Hanga)
2010. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
dr. Réti Molli. ez tetszik. jogász vagy orvos lesz?
2010. ápr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Nekem így hirtelne az Eszter és Emma jutott eszembe :o)

De tényleg nem tudok én sem mást írni, csak hogy a ti döntésetek. Mit csinálnak a nagyszülők, ha nem olyan nevet adtok nekik, amit ők mondanak? Nem fogják szeretni őket? Dehogyisnem! Amint meglátják őket, nem fognak azon duzzogni, hogy nem azt a nevet kapták! Sőt... még ha figyelembe vennétek, akkor kinek a neveit adnátok?

Szóval egyik sem, a Kamilla és Boglárka főleg nem!

És Maja és Hanna? Kell az m betűs? A Molli nekem túl gyerekes, elvégre fel is fog nőni egyszer az a csöpp lány!


Gratulálok az ikrekhez, sok boldogságot!

2010. ápr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
nemtudom hogy jogász lesz vagy orvos:)ahogy a nevét sem tudom eldönteni.
2010. ápr. 21. 20:56
 27/34 anonim ***** válasza:
Nekem a Maja és a Hanna tetszik. amikor én szültem a lányomat, akkor velünk egy szobában volt egy ikres anyuka, lányainak a Lara és a Lia nevet választotta. Nekem azok is tetszenek, a mi lányunk pedig Leila. :) csupa L betüs! :)) de szerintem is te és a férjed döntsetek és ne a nagyszülök!
2010. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:

A Molli tényleg kicsit rázós név, nem most, hanem amikor majd már felnőtt nő lesz.

A Hangával vigyazz, mert - és ez minden más névre is vonatkozik - arra is kell gondolni, hogy a gyerek iskolába megy, és az osztálytársak kegyetlenek... Hangya, vagy mivel a hanga az egy növény, fűfabokor-nak is csúfolhatják!

Úgyhogy én sem tudok mást mondani, mint a többiek. Viszont annyit még, hogy nekem nagyon tetszik, hogy az egész család M-el kezdődik; Nekem is ikerlanyaim vannak, nemsokára 3 évesek lesznek. Nàlunk is az M betű az uralkodó!

Engem Mariettának hívnak, a férjem Michel. A két kislány Marina és Maya lett. Második névnek mindkettőnek a nagyapák nőiesített nevét adtuk, mert mindkettőnk édesapja sajnos már elhúnyt.

2010. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Én is ezt tudom mondani... Ne érdekeljen a sértődés... Egy kis mosolyszünetet nem érnek meg a gyermekeid? Mellesleg a Réti Boglárka szörnyű... Halálra cikiznék. Az én tippjeim:

Réti Lilla és Réti Luca

Réti Veronika és Réti Violetta

Réti Maja és Réti Molli =)

Réti Maura és Réti Mirtill.


Az utolsók kissé szokatlanok, de szépek!^^

2010. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
14:52:Marina,ez nagyon,nagyon szép:)eddig nem hallottam.anyukám Mária volt,nem rég halt meg,ez hasonlít az ő nevére,elgondolkozok rajta...
2010. ápr. 25. 18:32
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!