Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babanév-zűr. Mit tegyek?

Babanév-zűr. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva születnek meg ikerlányaim.Én mindenképp ugyanolyan betűvel kezdődő neveket szeretnék,de mégsem egybe hangzókat.Anyukám erőlteti ezerrel,hogy Kamilla és Boglárka legyen,mert hogy ők kis virágszálak lesznek vagy mi..(mellesleg Réti a vezetéknév,szóval szerintem eléggé hülyén hangzana).Apukám azt mondja hogy Anna és Sára legyenek,azok szép régi magyar nevek.Anyósom Júliát és Jertát(fúj) akar,mert hogy ő mindig is Jertát akart adni a lányának,de csak fiai vannak.Hiába mondom ezerrel,hogy ők a mi gyerekeink lesznek,nekik már van és nekik ők választottak nevet,de nem mert hogy a családnak kell döntenie...ne azt írjátok hogy a mi döntésünk,senkire ne hallgassunk,mert óriási sértődés lesz ebből..Férjem Hannát és Hangát akar,de azok annyira egybehangzóak,ember legyen a talpán aki megkülönbözteti őket...én Maját és Mollit szeretnék,hiába tucatnév a Maja,nekem nagyon nagyon tetszik,mint a Molli is.(mellesleg én Mirjam vagyok,férjem Milán)na szerintetek?
2010. ápr. 21. 11:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
Maja, Molli nagyon jó. Nekem nagyon tettszik. ne hallgass senkire, azt add ami neked és a férjednek is tettszik.
2010. ápr. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Én mégis azt írom, hogy a ti döntésetek. A férjeddel beszéld meg, ne a nagyszülőkkel. Nem is igazán értem, miért ők akarnak nevet választani a TI gyerekeiteknek.

Legyen az egyik, amit a férjed akar, a másik, amit te akarsz.

Semmiképp ne engedd beleszólni a nagyszülőket. Hidd el, ha meg is sértődnek, meg fognak nyugodni rögtön azután, hogy meglátják a csajokat.

2010. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik a Maja és a Molli is, viszont a férjed részéről a Hanna is. Szerintem az lenne a legjobb, ha megegyeznétek a férjeddel és 1-1 nevet választanátok a "H" és az "M" betűs változatokból, jó akkor nem ugyanazzal a betűvel kezdődnének a neveik, de mi van akkor? Szerintem a Molli és Hanna nagyon jó választás lenne:)
2010. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Vagy legyen a nevük:Réti Molli Hanna és

Réti Maja Hanga

2010. ápr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyenek Réti Maja és Réti Hanna. Vagy Molli és Hanna. Szóval egyikük nevét Te válaszd, a másikukét a párod.
2010. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

én is a Mollira és a Hannára szavazok. nagyon szép nevek.

de mi lenne ha Molli Hanna és Maja Hanga lenne? és akkor férjed és te igazad is meglenne. vagy ezt túl hosszúnak tartjátok?

a nagyszülőkre meg végképp ne hallgassatok. lehet megsértődnek kicsit, de kit érdekel? majd úgyis megbékélnek, azt meg nem kell tudniuk, hogy melyik mellett döntötök, mikor meglesznek a kislányok majd akkor megtudják, mikor végleges, akkor úgysem érnek rá sápogni, mert ellesznek a gyönyörűségtől.

2010. ápr. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is nagy vita, sértődés volt a névadás körül. de igencsak hosszú volna leirni az eégészet. Ha érdekel a történet ünk, írj privátot, és ott kifjetem bővebben.
2010. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Az általad választott nevek nagyon aranyosak. A Hangát semmiképpen ne válasszátok, gondoljatuk a későbbi ickolai csőfolódásokra!

Egyébként pedig azt hiszem, a legjobb megoldás az, amit én tettem...

Hagytam, hogy szülők, rokonok, ángyok kifene mondjon, amit akar a terhességem alatt, aztán mikor megszületett a lányom, a szülőszobában egész egyszerűen azt a nevet (neveket) mondtam be, amiket én választottam. Utána már nem volt apelláta, mindenki elfogadta!

2010. ápr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
"iskolai"
2010. ápr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Csúcs, h mit tud művelni a család! Ne hagyjátok!

Anna is ezer van egy db oviban!!!


A férjedddel egyezkedjetek! Az úgy szerintem is jó, hogy 2 neve van egy kislánynak! Réti Maja Hanna, Réti Molli Hanga

2010. ápr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!