Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babanév-zűr. Mit tegyek?

Babanév-zűr. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva születnek meg ikerlányaim.Én mindenképp ugyanolyan betűvel kezdődő neveket szeretnék,de mégsem egybe hangzókat.Anyukám erőlteti ezerrel,hogy Kamilla és Boglárka legyen,mert hogy ők kis virágszálak lesznek vagy mi..(mellesleg Réti a vezetéknév,szóval szerintem eléggé hülyén hangzana).Apukám azt mondja hogy Anna és Sára legyenek,azok szép régi magyar nevek.Anyósom Júliát és Jertát(fúj) akar,mert hogy ő mindig is Jertát akart adni a lányának,de csak fiai vannak.Hiába mondom ezerrel,hogy ők a mi gyerekeink lesznek,nekik már van és nekik ők választottak nevet,de nem mert hogy a családnak kell döntenie...ne azt írjátok hogy a mi döntésünk,senkire ne hallgassunk,mert óriási sértődés lesz ebből..Férjem Hannát és Hangát akar,de azok annyira egybehangzóak,ember legyen a talpán aki megkülönbözteti őket...én Maját és Mollit szeretnék,hiába tucatnév a Maja,nekem nagyon nagyon tetszik,mint a Molli is.(mellesleg én Mirjam vagyok,férjem Milán)na szerintetek?
2010. ápr. 21. 11:26
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Maja Molli nagyon szépen hangzik.
2010. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
szerintem ez csak rád meg a férjedre tartozik. vagy adjatok két nevet nekik, és akkor meg van olldva mint az előttem válaszoló is írta. a másik lehetőség, amit mi csináltunk, hogy bedobtuk egy kalapba a két nevet, és húztunk. így tkp egyikünknek sem lett igaza, mert a véletlen döntött. (szerencsére az én verzióm nyert, de ez már más tészta... :)))
2010. ápr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Hát akkor,hogy teljes legyen a kiegyezés, miért nem ad egyet apa egyet anya? Mondjuk Maja és Hanga?
2010. ápr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Hiába azt kérted, hogy ne írjunk olyat, hogy ne hallgassatok senkire. Mert csak így működhet a dolog, ők a TI gyerekeitek lesznek, és bizony nagy ívben lesz@rnám, ha megsértődnének emiatt. A MI gyerekünk, MI majd eldöntjük, majd MI tudjuk, hogy mi a jó neki.

Nektek is ezt kellene tenni, és nem másokra hallgatni, pláne ilyen dologban.

Különben meg ha meg is sértődnek, mit tudnának csinálni (lerajzolnak és széttépnek)? :) :D

Viccet félretéve: az ő unokáik lesznek, azért, mert nem azt a nevet választod, amit ők szeretnének, ugyanúgy fogják szeretni őket, legfeljebb egy kicsit duzzognak. Na püff neki!

Maja és Molli nekem nagyon tetszik.

Álljatok a sarkatokra, és kész! Úgy fogják anyakönyvezni a kislányokat, amit mondasz a szülőágyon, és punktum! B.

2010. ápr. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Mit szólnál a Réti Kata és Réti Kittihez?
2010. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

nálunk az volt a helyzet az 1.babánkkal,hogy még csak tervbe sem volt,mi már tudtuk,ha egyszer fiunk lesz Bendegúz lesz a neve.És persze mindenki kérdezgette,hogy hogy is fogják hívni(még terhesen),és mindenki lefikázta,hogy jaj az már milyen,meg az állatkertben a kis majmot hívják úgy,meg komolyan...szóval megfogadtam,hogy ha még egyszer babánk lesz,senkinek,főleg a családnak nem mondom el a választott nevet.Most 35+2hetes pocakos vagyok,de inkább vállalom a sértődést,de nem mondom még a szüleinknek sem el a választott nevet.Igaz még apával sem egyeztünk ki,de úgyis az lesz,amit én mondok,hiszen tőlem kérdik majd :-)

szerintem is ha mindenképp egy betűset akarsz,akkor az 1.neve legyen a te általad,a 2.neve meg legyen apa által választott.aztán majd kialakul,hogy is fogjátok hívni őket.Semmit sem jelent,hogy 1. vagy 2.név-

én tuti nem hagynám hogy a nagyszülők beleszóljanak!!!Nekik már volt 1x lehetőségük választani :-)

boldog babavárást,és ha jót akarsz,akkor mostantól ha erre kerül a téma,tereljétek el.

2010. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
Jaj de érdekes...az én férjem is Milán és a lányunk pedig szintén Molli :)))
2010. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem egyik babának Te, a másiknak a Férjed válassza ki a nevét. (egyébként nekem a felsoroltak közül a Molli és a Hanna tetszik)

Gratulálok a babákhoz!

2010. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagyon tetszik, hogy mindegyikőtök neve M betűvel kezdődik, és a lányoknak is ilyen nevet akarsz adni. Bár a Molli nekem nem tetszik.

Hajrá, és tényleg ne hallgass senkire.

2010. ápr. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Maja és Molli legyen :)
2010. ápr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!