Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne legyenek...

Mit tegyek, hogy ne legyenek katasztrófálisak az éjszakáink?

Figyelt kérdés

A kisfiam majd 7 hónapos. Az első három hónapban borzasztó rosszul aludt, aztán volt két hónap álom, amikor bár éjfélkor aludt el, de reggel 7-8kor kelt.Viszont kb 1-1,5 hónapja maradt a késői elalvás, de éjjel 8-10-szer is felkel. Vagy egy korty tea miatt, vagy a cumit kéri. 4-5 óra között meg már semmi sem jó, csak ha kaját kap. Pedig este majd 300ml-t eszik!

Van rendszer az életében, mindig 8kor fürdetem, utána eszik, aztán büfitáncot járunk(eszméletlen sokat és sokáig büfizik), s 11 után beájul.

Nem tudom, van-e összefüggés azzal, hogy 5 hónapos korától adtam neki almát és banánt, s fokozatosan váltottuk ki a délelőtti és a délutáni étkezést szilárd ételre(bébikaják). Mert kb azóta alszik ilyen rosszul.

Két foga már kint van, de nem látom, hogy meg lenne duzzadva a kis ínye, hogy esetleg a foga bántaná...

Már nagyon nem bírom. Hulla fáradt vagyok minden reggel. Már át akartuk rakni a szobájába, de most végképp nem tudom, mit csináljak?Ennyit fogok rohangálni éjszakákon?

Nem hagyom sírni, mert párom sajnos nagyon korán kel nap, mint nap, lehet ez is baj...

Valaki járt hasonló cipőben?Tudott javítani a helyzeten???


2010. ápr. 18. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:

A lányom is rengeteget kelt, a cumi miatt. egyik nap besokalltam, nem adtam többet neki oda. két nap után már sokkal jobban aludt. Tehát szoktasd le a cumiról, és az éjszakai teázásról is! az is csak rossz szokás.

Ez az első lépés, amíg ez nincs meg, addig rohangálni fogsz.

2010. ápr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Olvasd el az aludj jól gyermekem c. könyvet. Nekünk nagyon bevált. Ugyanez volt a helyzet nálunk is,mint nálatok, mióta végigcsináltuk a könyv szerinti módszert alszik egész éjjel.
2010. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az alváscentrumban a doktornéni, hogy sírás nélkül nem megy. Legyen meg ez esti rutin ami mindig ugyanaz, majd tegyük a kiságyba, és mindig ugyanazokkal a szavakkal búcsúzzunk el tőle. " anya és apa is szeret, de most éjszaka van, sőtét, aludj, hogy reggelre kipihent legyél, stb..". Majd ott kell hagyni... Tuti üvöltésbe kezd... Kezd el nézni az órád és 5 perc után menj be hozzá. Ne vedd ki, de ugyanazokkal a szavakkal mint az előbb vigasztald meg. Ha nem sír, nyomás kifelé...Ezt addig ismételd még el nem alszik 1-2 hét is lehet amig megtanulja. Egyre kevesebbszer kell bemenni hozzá. Nekünk bejött. 4 nap alatt rájött, hogy alvás van. Akkor volt 15 hónapos. Azóta semmi bajunk egész éjjel, alszik mint a kisanygal. A doktor néni azt is mndta, ha úgy alszik el, hogy vele vagy, akkor éjjel amikor felébred ( meglepődnél hányszor ébred egy 1 éves gyerek, normál körülményekközött is) nem tud egyedül vissza aludni, és sírás lesz a vége, mert nem is a cumi, meg a tea kell, hanem Te.
2010. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a tippeket!

A könyvre már én is gondoltam, pont tegnap találkoztam vele böngészés közben.

Hát nehéz lesz a berögzült rossz szokásokat megszüntetni.

Akkor tegyem külön így is, mert könnyebb lesz a leszokás?

2010. ápr. 19. 12:02
 5/5 A kérdező kommentje:
Én egyébként arra gondoltam, hogy a fogzás miatt alakult ez ki. Mert miután beállt a kis életritmusa, 8-9 órákat aludt egyhuzamban. De amióta fogzik, azóta van ez az őrület.
2010. ápr. 19. 12:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!