Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyenek az éjszakáink?...

Miért ilyenek az éjszakáink? Mit csináljak?! (3 hetes baba)

Figyelt kérdés

Nappal semmi gond a babámmal, eszik-alszik, de este 9 körül elkezd nyöszörögni és onnantól így telik az éjszakánk:

-nyekereg, nyekereg - ha mellre teszem megnyugszik, de kb. szopizik 4 percig akkor bealszik rajtam. Ha leveszem a mellemről akkor 3 percig nyugodtan alszik majd kezdi a nyekergést/tekergést újra... Még füldugóval sem tudok így aludni. Van hogy esetleg alszunk 2-3 órát egyben mindketten, de inkább az a jellemző, hogy egész éjjel ez megy. Nyekereg-mellre teszem, mert azt hiszem éhes, aztán nem szopik ill. csak pár percig és kezdi elölről.

Az is kérdés, hogyha tényleg csak 3 perceket szív akkor sosem jut a hátsó zsíros tejhez, tehát lehet, hogy rényleg éhes is?!

Mit csináljak? Költözzek el mellőle éjjelre? Lehet, hogy a tejillat a baj? Hogy érzi maga mellett egész éjjel? Ez a 4 óra alvás nagyon kevés szerintetek is??? Van még egy nagyobb gyerekem is, napközben egy percet sem tudok aludni :(((((


2010. nov. 10. 07:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mikor sokat mellre teszed este akkor az elötejet kapja,és attol fájhat a hasa,azért tekereg.Espumisan csepp!!
2010. nov. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Több éjszakán át próbáltam Infacolt adni minden szopi előtt éjjel és akkor sem volt jobb. :(
2010. nov. 10. 07:57
 3/19 anonim ***** válasza:
Espumisan!Tuti a hasa fáj.De ha elköltöznél mellőle sem lenne jobb,mert akkor is menned kellen ha nyekereg!2 hónapos koráig nem aludtam 2 óránál többet egy huzamba,most 4 hónapos, mostmár 4 órát tudok aludni egyben!Én is zombi vagyok ,de ez van!
2010. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
majd egy hós kortól az angol víz,nekünk csak az vált be,még előfordul,hogy most is kell adni neki,pedig már 4hós:(
2010. nov. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Probald egy kis vekony pleddel korbe tekerni/bebugyolalni/bepolyazni (ki hoagyan nevezi). Nallunk ez segitett. Jo szorosan korbe tekertem a pleddel a kis kezeit a melkasara tettem es ugy. Nagyon jokat tudott igy aludni a melegbe, es olyan erzese volt majdnem mint az anya mehbe mert korbeolelte valami. Este megfurdettuk, korbetekertuk, cici es alvas. Igy 12-kor es legkozoelebb 4-5 kozott ebredt par hetesen majd 8 ora korul indult a nap. Ezt meg siman ki lehet birni. De persze meg kell rolla gyozodni, hogy biztosan nem ehes vagy faj a hasa mert akkor ez sem segit sajnos. Nallunk tuti nem volt ehes mert sajnos estere nem volt eleg tejem igy potoltam neki tapszerrel. A masik dolog, ha csak nyekereeg nem kell felvenni. En akkor vettem fel vagy mentem at hozza (kulon szobaba volt) ha sirt. Felre ne ertsetek nem hagytam sirni de sokszor volt, hogy nyekereg-nyekereg kis siras szeru valami aztan mire atmentem ugy aludt mint a bunda vagy csukott szemmel nyekergett. A korbetekerest napkozben is megprobalhatod. Nallunk meg 4 honaposan is mukodott. Delelotti es delutani alvasnal is elobb korbetekertem utanna kapott cicit/tapszert es igy tudta, hogy alvas ido van es jokat aludt. 4 honapos kora utan valamikor megszunt ez mert mar elkezdett forgolodni, zavarta, ha korbe van tekerve de addig nekunk bejott. Egy probat meger.
2010. nov. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy érzi a tej illatát.

Nappal próbáld hogy du. kevesebbet aludjon, majd rájön, mikor van nappal, és éjjel. vannak ilyen babák.

Nekünk az együtt alvás segített eleinte. Ne rakd mellre, csak max. 3* egy éjjel. a kislányom 1kor, 4kor, 7kor evett 2 hónapig.

2010. nov. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem a 3 órás egyben alvás teljesen jó egy 3 hetes újszülöttnél. Én örültem, ha 3 órát egyben aludt a fiam, mert volt, hogy óránként felkelt.


Milyen kérdés az, hogy költözz-e el mellőle?! Mégis hova? A szomszédba, hogy ne halld a nyekegést??!!


Ha sűrűn mellre teszed, mindig ugyanarra a melledre tedd, így hozzájut a hátsó tejhez is.


Az első hetek erről szólnak, nekem is van nagyobb gyerekem, és ez bizony pontosan így volt nálunk is, hogy örültem, ha 2-3 órát alhatok egyhuzamban. Nappal meg egy percet sem, mert a nagyobbik nem aludt délben.

Baromi fárasztó, de pár hét, és beáll az éjszakai-nappali rendszer.


Addig kitartás!

2010. nov. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad is, nem éhes. És ahogy előttem is írták a nyekergésre még nem kell felvenni, mert lehet hogy visszaalszik, illetve fel sem ébredt. Ez olyan, mint nálunk a rem-fázis, csak a babád idegrendszere még éretlenebb és gyakrabbak a felületes alvás időszakai, ilyenkor nyekereg, tekereg. A szoros takaró azért segít, mert akkor nem ébreszti fel magát a mozgásával. Felvenni és eteni csak akkor kell éjszaka, ha felsír. Ha nem így teszel, rossz szokásokat alakítotok ki. A felületes alvási szakaszokben mindig fel fog kelni enni és nem tud majd egyedül visszaaludni. Szóval szerintem várj a baba kiemelésével az ágyból, amíg elkezd tényleg sírni. Velem sokszor megesett, hogy az ágyban fekve hallgattam a nyekergést, figyelve, hogy mikor kell kimásznom, aztán csak azt vettem észre, hogy reggel van... mindketten visszaaludtunk.

Ma éjjelre viszont azt ajánlom, hogy fekve szoptasd éjjel, a babának is jó, mindketten tudtok aludni. Csak ne szokjatok rá.

2010. nov. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

hA AZT VÁROM, HOGY FELSÍR AKKOR ADDIGRA ÉHENHALNA. nEM SÍRT MIÓTA HAZAHOZTUK A KÓRHÁZBÓL. sOSEM SÍR...

(bocsi, a capslockért)

2010. nov. 10. 08:33
 10/19 A kérdező kommentje:

Az elköltözést úgy értettem, h másik szobába átmenni. Merthogy lehet, hogy csak a tejillat miatt kell neki egész éjjel a cici? (aztán meg persze nem is kell, mert csak alszik rajta)

Fekve próbálom szoptatni, de ahogy elbóbiskolok és megmozdulok lecuppan róla és kezdődik a nyekergés elölről.

2010. nov. 10. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!