Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyenek az éjszakáink?...

Miért ilyenek az éjszakáink? Mit csináljak?! (3 hetes baba)

Figyelt kérdés

Nappal semmi gond a babámmal, eszik-alszik, de este 9 körül elkezd nyöszörögni és onnantól így telik az éjszakánk:

-nyekereg, nyekereg - ha mellre teszem megnyugszik, de kb. szopizik 4 percig akkor bealszik rajtam. Ha leveszem a mellemről akkor 3 percig nyugodtan alszik majd kezdi a nyekergést/tekergést újra... Még füldugóval sem tudok így aludni. Van hogy esetleg alszunk 2-3 órát egyben mindketten, de inkább az a jellemző, hogy egész éjjel ez megy. Nyekereg-mellre teszem, mert azt hiszem éhes, aztán nem szopik ill. csak pár percig és kezdi elölről.

Az is kérdés, hogyha tényleg csak 3 perceket szív akkor sosem jut a hátsó zsíros tejhez, tehát lehet, hogy rényleg éhes is?!

Mit csináljak? Költözzek el mellőle éjjelre? Lehet, hogy a tejillat a baj? Hogy érzi maga mellett egész éjjel? Ez a 4 óra alvás nagyon kevés szerintetek is??? Van még egy nagyobb gyerekem is, napközben egy percet sem tudok aludni :(((((


2010. nov. 10. 07:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Éjszaka hagyd aludni, hidd el mindkettőtöknek így a jó, hiába akarod megetetni, ha nem éhes. Éhenhalni nem fog, ez egészen biztos. Előbb nagyon, nagyon sokat sírna, amit biztosan észrevennél. :) Ha aggaszt, hogy nem kap eleget enni, akkor legalább éjszaka etesd az óra szerint. Leírom, hogy gondolom. Ha etetés után három órán belül kezd nyöszörögni, akkor hagyd és figyelj, mi lesz, visszalszik, vagy felébred.Ha felébred, segíts neki visszaaludni, de ne etesd meg, öleld magadhoz, fektesd a melkasodra. Ha az előző etetés óta eltelt 3 óra vagy több, akkor szoptasd meg. Ha csak 3-4 percet szopik, akkor nem éhes, ez egészen biztos. Kár emiatt kivenni az ágyból, ha nem sír. Hidd el segíteni szeretnék és tapasztalatból beszélek.
2010. nov. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Most hogy nappal lett, evett és édesdeden alszik, ált. délig, fél1-ig...Ilyenkor egy nyikkja sincs, nem tekereg, nyöszörög
2010. nov. 10. 08:47
 13/19 anonim ***** válasza:
szia. egyetértek az első válaszadóval. Szerintem is az a baj hogy sokat teszed mellre, mindig eszik egy kicsit, de az előző adag tejecske még nem dolgozódott fel a pocijában, így fáj neki. Adj espumizan cseppet, vagy gripe watert. Nekem is ugyan ilyen baj volt a kislányommal, 6 hétig szinte semmit se aludtam. Mondjuk nekem kevés tejem is volt. Aztán a védőnő segített, h ne tegyem cicire mindig, alakítsam ki a fix etetési időket és adjak neki espumit és gripe watert. 6. hét után rendeződött a dolog, átaludta az éjszakát.
2010. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Még valami, amit kipróbálhatsz, a cumi. Tudom, hogy sokan óckodnak tőle, de az első 3-4 hónapban bizonyos babáknak nagyon nagy a szopásigényük, nagyobb, mint amivel az éhségüket tudják csillapítani. Talán a Te babádnak is csak a szopás élménye hiányzik és nem az evés. Ha most igényli is a cumit éjszakánként, akkor is 3-4 hónapos korában simán elhagyhatjátok, amikor csökken a szopásigény.

A tej9llattal kapcsolatban úgy gondolom, hogy az folyamatosan körülveszi a babát, akkor is, ha nem vagy ott, és inkább nyugtató, mint izgató hatása van. Szerintem nem kell elköltöznöd mellőle, ha nem akarsz.

2010. nov. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok:az infacol nekünk se használt.
2010. nov. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
cumit már próbáltam. nem tudja bent tartani a szájában (MAM ot és több másikat is próbáltam), folyton kiesik a szájából.
2010. nov. 10. 12:14
 17/19 anonim ***** válasza:

08:59es vagyok. Infacol nekünk se vált be.

Nekem is az jutott eszembe, hogy éjjel ne keltsd fel enni, hátha ezáltal többet eszik nappal és éjszaka jobban alszik. én 4.5 hetes korától nem keltettem fel enni éjszaka, aludt amennyit aludt..

2010. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem biztos ,hogy nem tudja,lehet hogy nem is akarja bent tartani:)!Édes kis zsiványok már ilyenkor is!Próbál másfajtát!Nekünk egész cumiarzenál van,mire rájöttünk melyik kell neki!Abból aztán vettem egy párat.Lehet ,hogy a cumi tényleg jó megoldás lenni ,nektek!Én mondjuk úgy szoktattam rá,hogy eleinte tartottam.De még most is van olyan éjszaka,hogy 30x kelek fel,mert kiesik a cumi és ordít érte!Akkor megyek és visszateszem!A nagyobbik babád jó gyerek volt?
2010. nov. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
A nagyobbik másfél évesen aludta át először az éjszakát... :(((
2010. nov. 10. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!