Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátokat hány hónaposan...

Babátokat hány hónaposan klezdtétek el ültetni?

Figyelt kérdés

Én baóm 5 hónapos és ha berakom a fotalba úgy hogy a háta neki van döntve az ülésnek, úgy magától megüll.

De nm merem egy percnél tovább így hagyni, mert félek, hogy rosszat csinálok vele a gerincének!

Meg ez most az jelenti, hogy ő már tud ülni?


2010. ápr. 16. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az jelenti, hogy Te szeretnéd, hogy üljön azért ül ott. Nem szabad erőltetni, láttam olyan gyereket, hogy letették a földre, hogy ül és derékba meghajolva, a mellkasa a földtől 5 cm-re hagyták játszani, hogy ő már nagyon ügyesen ül.. több mint fél óráig. 8 hónaposan ült az enyém stabilan egyenes háttal, addig nem is próbáltam ültetni sem, támasztani meg végképpen nem.
2010. ápr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én nem ültettem soha őket. Azóta ülnek, amióta maguktól.

Tudom, erős a nyomás, nekünk is mondták, hogy félévesen ültessem, hogy megtanulja.

Ez jó nagy butaság.

Mindkettő 8 hónaposan ült először.

2010. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha még nem ül támaszték nélkül egyedül tartva magát,akkor ne ültesd,mert valóban árthat.Lányom 5,5 hónaposan ült egyedül,de magától felülni csak 6 hónaposan tudott.Nagylányom viszont mindent két héttel később csinált,mint a pici.Úgy tűnik,hamarosan ülni fog a tiéd is,a lényeg,hogy ezt bízzuk rájuk,hogy mikor.
2010. ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6 és fél hós, de még nem ül magától és én sem erőltetem. 2-szer próbáltam támasztani, de szegénykém nagyon előre dől, még nem ül úgy sem stabilan. Mindenképp megvárom, míg Ő egyedül tudja. Nem szabad azzal foglalkozni, ha más kisbabája már korábban ül, áll, stb. Minden gyermeknek egyéni fejlődési üteme van és ez nagyban eltérhet egymástól. Úgyhogy akkor fogom ültetni, amikor tényleg ÜL.
2010. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy babát soha nem ültetünk.

Akkor fog először ülni, mikor Ő fel tud ülni.

Aranyszabály.

2010. ápr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én is csak azért raktam le, mert amikor az ölemben van egy picit fektetve állandóan huzza fel magát, és egyenes hátal üldögél ott. De igyekszem mindig kitámasztani a mellkasommal, hasammal.
2010. ápr. 16. 22:03
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogy fog felülni? Már hasra fordul meg vissza! Egyszer csak felül? Milyen mozdultból jön ez?
2010. ápr. 16. 22:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!