Mit jelent az, hogy valaki nem tud hajat mosni és vécére menni gyerek mellett?
Még nincs tapasztalatom a kérdésben, ezért érdeklődöm, hogy van ez. Itt sokszor olvasom ezeket az intelmeket. Nem tudom, hogyan készüljek fel az első időszakra.:/
Nem tudnám bevinni a pihiszékben a gyereket, míg hajat mosok? Vagy esti fürdés közben nem tud az ember hajat mosni gyorsan, aztán megtörölni és majd megszárad? Esetleg addig bekapcsolni a légzésfigyelőt a kiságyában, míg kimegy az ember?
És a vécére se tudok majd menni, az azt jelenti, hogy nem lesz időm székelni? Vagy mit jelent?
És azért mondják ezt, mert az ember túl fáradt az éjszakázástól vagy mert a gyerek egész nap sír? Félek nagyon ettől, pozitív példát sosem hallok senkitől.
Esti fürdésnél simán rábízhatod apukájára. Nekem az volt az első welness-programom, hogy este legalább 20 percem volt magamra, fürcsi, hajmosás ha kellett, krémezés, stb... Direkt nem kapkodtam vele, mert tudtam, hogy kábé ennyi a lazításom.
A vécé az tényleg macera néha, mert ugye a legrosszabbkor érik rá az emberre a szükség, de hát kiságyba vagy járókába berakod... Általában nekem elvan ennyi idő alatt, de még ha akkor nyűgösködik, akkor is: sz*rni muszáj, ahogy a mondás is tartja. A lényeg, hogy ha sír is, biztonságos helyen legyen.
A pihiszék egyébként jó dolog, nálam néha hajmosásnál is, bár azt inkább este szoktam, de előfordult már, hogy pihiszékben végignézte. De a konyhában nagyon jól jött.
És igen, van egy olyan szint, főleg az elején, amikor nagyon fáradt vagy az éjszakázástól. De ha első gyerek, akkor simán aludhatsz az elején nappal is.
Én is nagyon féltem, hogy egész nap sír, majd csak cipelgetem és ordít, mint a filmekben, de nálam sokkal könnyebben ment, mint amire számítottam. Aztán persze gyerekfüggő is.
Szerintem inkább azért mondhatják sokan, mert amikor van pár perced szusszanni, akkor rájössz, hogy mosogatni kell, mosást berakni, teregetni, vasalni, takarítani, pakolni, főzni...
És akkor ezt megteszed a hajmosás rovására.
Szóval amíg nem szoktok össze, és nincs napirend, úgy érzed összecsapnak a hullámok a fejed felett, akkor mindig találsz valami fontosabbat, mint a hajmosás. Sokan ezért vágatják le szülés után rövidre, mert azzal kevesebb a macera (nekem derékig ér, és otthon festem).
WC-re én mindig mentem, amikor kellett. Amíg olyan kicsi volt, addig az ágyába tettem, amikor nagyobb, jött utánam.
babafüggő mire jut idő...az enyém anyatejes volt.
leírom hogy nézett ki egy nap mikor hazajöttünk a kórházból:
05.00 kelés a babával - pelus csere, 40 perc szoptatás, közben apa megcsinálta a reggelit nekem...utána volt 5 percem hogy megegyem, mert apának mennie kellett készülődni. Ahogy befejeztem a reggelit, a baba már sírt a pocakfájástól...tehát itt nem tudtam elmenni zuhanyozni, hanem mentem ringatni, dajkálni, közben fejnem is kellett ami szintén minimum 30 perc, sétálgattam vele, kivittem levegőztetni hogy elaludjon...ez így kb. 2-3 órát tartott mert nem tudott elaludni a hasfájástól...mire kezdett álmosodni újra megszoptattam - újabb 40 perc...akkora sikerült neki elaludni a cicimen - emiatt nem tudtam megmozdulni. ha letettem volna egyből felébredt volna, ezért inkább feküdtem mellette míg aludt.... - eddig ugye se zuhany se nagy wc - 11 körül felkelt, megint szoptatás...gyors ebéd, hideg kaja, okl, induljunk sétálni, de lekéne zuhanyozni..ilyenkor vagy letettem az ágyába és végig üvöltötte azt a 10 percet míg zuhanyzok, vagy egyszerűen büdösen mentünk sétálni. na a séta közben elaludt, akkor mikor hazaértem, gyorsan le tudtam tusolni, kakilni, mert ugye amíg alszik bent, akkor nem lehet mert felébred rá...aludni nem tudtam hiszen kint alszik, nem ébredek fel ha sír...ilyenkor csináltam a kerti munkát...na amikor felkelt szoptatás....utána megint dajkálás, szórakoztatás...majd megint altatás, ez ment estig.
na este jött a legrosszabb...akkor fájt legjobban a hasa...kb. 21.00-ra lett lefürdetve, szopizott 40 percet utána hajnal kettőig ringattam dakáltam szoptattam felváltva...02.00 körül ha elaludt az már jónak számított.....na remek gondoltam akkor alhatok. aha, de nem, megint fejni kellett (kevés volt a tejem).
na 03.00-tól aludtam 05.00-ig, így ha véletlen másnap nem a cicimen aludt nap közben, akkor nem a zuhanyt válaszotttam hanem a 30-60 perc alvást...
úgy körülbelül ez az e is első 2-4 hét...utána már könnyebb, és tényleg attól is függ milyen a baba...vannak babák akik az első 3-4 hónapban napi 16-18 órákat alszanak, nem hasfájósak, ha az anya pihent több a teje, nem kell fejni stb....így pozitív példával én sem szolgálhatok, de azt elmondhatom, hogy mikor kinőtte a hasfájást minden megváltozott, azóta egy nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott baba, most már 2 éves kislány és csodálatos vele minden együtt töltött perc...semmiért sem csinálnám vissza.
El is szégyellném magam, ha több napig zsíros hajjal és lebüfizett felsőben lennék itthon, még akár a férjem előtt is.
Nem értem, nekem három gyerekem van (a fiuk 6 és 4 évesek, a lányunk 7 hónapos), de sosem volt olyan, hogy ne lett volna időm reggel tornázni, letusolni, feltenni egy alap sminket, megcsinálni a hajamat, normálisan elkészülni. Pedig sosem hagytuk sírni egyiket sem, nem a TV előtt nőttek fel.
Szerintem ahol egy gyereknél már azzal is gondok vannak, hogy anyuka elmehessen pisilni, ott valami nagyon nem oké...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!