Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós tápszeres babánál mikor...

3 hós tápszeres babánál mikor kezdhetem a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Jelenleg 6 kiló, és a védőnő azt mondta hogy lassan be kéne vezetnem neki a főzeléket, + gyümiket. Mi a véleményetek erről, nem túl korai ez?

És glutén tartalmú dolgokat mikortól ehet? Inkább hamarabb (6-7hónap körül) vagy csak egy éves kor után?

Igazából az a baj, hogy mindenki mást mond, a doktornő, a védőnő, a szüleim, anyósék, stb. Nem szeretném leterhelni a bélrendszerét, félek hogy később valami komoly gondot okozok vele.


2010. ápr. 6. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem csak tápszeres volt a babám és 3 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. De nem voltam dilemmában, mert anyukám és a védőnő is ugyanazt mondták. Mindent elfogadott, nem köpködte ki az ételt már akkor sem. A gluténnal szerintem hülyeség várni 1 éves korig, 6 hónapos kortól simán lehet adni neki.

Ha ennyire félsz a dologtól akkor a szívedre hallgass vagy arra akiben igazán megbízol.

2010. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
4 hónapos kora előtt semmiképpen ne adj neki. Én a lányomnak 4hósan elkezdtem adni az almát, megfogta a hasát, ezért abbahagytam. Én is ahány embertől kérdeztem, annyi félét mondtak. Ezért a neten megkérdeztem egy szakértőt az egyik babás oldalon keresztül, aki ugye nem ismer, nem elfogult, hogy mit tanácsol, folytassam vagy várjak még?! Azt írta várjak 5hós koráig, akkor már elég fejlett lesz a baba pocija más kajára, így én 5 hósan kezdtem el az almát és társait adnia lányomnak.
2010. ápr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Megkérdezhetem, hogy melyik oldalon kérdezted meg a szakértőt, én is irnék neki, mert a családban előfordult lisztérzékenység is.
2010. ápr. 6. 14:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!