Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az igazság a babaúszással...

Mi az igazság a babaúszással kapcsolatban? Jó ha a babák fejét belemerítik a vízbe vagy sem?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi az igazság! Kétféle álláspontot is meghallgattam. Az első: A babák búvár reflex-el születnek és nem lesz semmi bajuk ha pillanatra lenyomják a fejüket a víz alá, sőt jobban tanulnak később úszni, nem félnek a vízben ha ezt a reflexet fenntartjuk.

Második: Rossz ha a babák fejét a víz alá nyomjuk mert valóban van egy ilyen reflex (mivel ezt a reflexet kinövi 4-5-6 hós korában) és ha fenttartjuk az idegrendszer fejlődését gátoljuk.

Akkor most mi az igazság? Én a laikus anyuka, hogy tudnék dönteni??


2010. márc. 26. 15:45
 1/1 anonim ***** válasza:
szia, én is ezzel a kérdéssel kezdtem a babaúsást. De úgy voltam vele, ha tetszik neki megyünk, ha nem nem megyünk. Ha sír merülésnél, nem merítem. De nem sír és nagyon élvezi az egészet. az úszásos napokon sokkal felszabadultabb és vidámabb, jobban eszik és alszik. Az órán semmi sem kötelező, fokozatosan vannak hozzászoktatva. Nem tartja fenn ezt a reflexet, pár hónap alatt átalakul a reflex tudatos cselekedeté. Tudni fogja hogy ez víz, nem kell lenyelni. Én úgy vagyok vele hogy semmit nem erőltetek, ő tudja, hogy mi jó neki és mi nem. Csak figyelj a jezéseire. (Az első órákon nincs merítés)
2010. márc. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!