Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi az igazság a...

Most akkor mi az igazság a prevenar oltással kapcsolatban? Fiam most lesz 1 éves, és mivel állítólag 1 év után, már csak 1 oltásra van szüksége a babának, a dokink eddig húzta-halasztotta a dolgot, hogy spóroljon a betegein.

Figyelt kérdés
Viszont olvastam a neten, hogy 12-23 hónap között 2 hónap kihagyással 2 oltásra van szükség.
2009. máj. 15. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
igen akkor 2 kell 1-2 évig, előtte több
2009. máj. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
pont most küldtek az orvosoknak hírlevelet változott a oltás rendje azért érzed a kavarodást!!! Mondta nekem az orvosunk
2009. máj. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Előkaptam a kiskönyvünket: mi 7 hónaposan kaptuk az elsőt, rá 8 hétre a másodikat. Nem említette a dokink, hogy ha várunk pár hónapot, akkor megússzuk egyből :(

De igazából nem értem ezt a spórolós dolgot: a Prevenar ingyenes.

2009. máj. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azt mondta novemberben, hogy nincs elég oltóanyaga. És akkor most hogy változott? Légyszi írd meg!
2009. máj. 15. 08:58
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt elolvashatod a pontos választ. A lényege, h' minél korábban adatod be, annál több ismétlő oltásra van szükség. A mi dokink azt tanácsolta, h' várjuk meg vele az egy éves kort, mert nem beteges, nem jár közösségbe, ezért valójában még nincs rá szüksége. Minél korábban kapja, annál nagyobb valószínűséggel vált ki mellékhatásokat, és a praxisában azt tapasztalta, h' az oltás után egy-két héttel a pici babák rendszerint megbetegednek. Én is bizonytalan vagyok a kérdésben, de ebben az esetben hallgatok rá. Ha kérem, bármikor beadja, tehát nekem nem volt olyan érzésem, h' hátsó szándék miatt akar lebeszélni. Természetesen nem gondolom, h' hiba korábban beadatni, úgyh' kérem, senki ne kritikának vegye, csak azt írtam, amit a mi orvosunk mondott. Igazából elég nehéz szülőként ilyen dolgokban dönteni. Remélem én sem bánom meg később.

2009. máj. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Örülj neki, hogy normális orvosod van. Nem a spórolás miatt mondta ezt, hanem mert egyetlen oltóanyag sem egészséges és nem mindegy hogy egyet kap vagy akár hármat. Még a prevenar oltóanyag is úgymond kísérleti stádiumban van. Persze csak átvitt értelemben és az ÁNTSZ-nél is csak tapogatóznak hogy akkor most hány ismétlő kell. Az én barátnőm asszisztens a gyerekorvos mellett. Ő sem adta be még a kislányomnak aki egy éves, és majd csak a 15 hós oltással együtt kapja meg. Én elfogadom az orvosnő véleményét és örülök, hogy három helyett csak egyszer kapja meg a lányom az oltóanyagot.
2009. máj. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Valaki elárulná, hogy mi volt a probléma a válaszommal?? Valószínűleg akkor nekünk azért adta be a doki 7 hónaposan, mert mi nagyon sokat jövünk-megyünk, rengeteget van közösségben a gyerek.
2009. máj. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!