Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi az igazság a...

Most akkor mi az igazság a csuklással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A kórházból, amikor hazajöttünk azt mondta az ottani gyerekorvos, hogy nem kell foglalkozni a csuklással. Minket jobban zavar, mint őt. Itthon, a védőnő meg azt mondta, hogy mindenképp el kell múlasztani, mert árt a szívének. Azt mondta adjak neki kiskanálból egy pár csepp citromlevet! Most mit csináljak, mert elég gyakran csuklik?
2010. jan. 29. 11:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én biztos nem adnék és nem is adtam nekik citromlevet, pedig az én gyermekeim is sokat csulkottak. Arról nem kérdezted a védőnőt, hogy akkor mi újság a citrusélék allergizálásával? Na és gondold el, annak a pici gyomornak, ami még szinte csak egy féle táplálékot ismer vajon jót tesz a gyomrának? Nem marja neki? Ilyet még nem is hallottam, hogy a csuklás árt a szívének. Szerintem is úgy van, ahogy az orvos mondta. Minket jobban zavar mint őket. Egy idő után hidd el, el fog maradni.

4 éves kiscsaj, 18 hónapos kispasi és 14 hetes pocaklakó anyukájuk

2010. jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is pont ezért nem mertem idáig adni neki, mert félek, hogy kimarja a gyomrát, vayg legalábbis biztos, hogy irritálná.
2010. jan. 29. 11:24
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a vésőnő mondta, hohgy teljesen természetes dolog, idővel elmúlik, erősodik a rekeszizma.

Nem kell elmulasztani, mert akkor később ér véget a folyamat.

Lehet téged zavar, de babákat nem. Nem kell rá sem pár korty anytej, se víz, de főleg nem citromlé és és egyéb drasztikus dolgok

Az elején szinte minden szoptatás után csuklott, már teljesen elmúlt.

2010. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavart, lányom most lesz 1 éves, és még mindig csuklik, de csak akkor ha nagyon nevet. Erről a verzióról nem hallottam, hogy ártana a szivnek, legalábbis nekem nem mondtak ilyet annó.
2010. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

védőnő

előző

2010. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Gratula 1. Én ha csuklott mindég cicire tettem.
2010. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én lányom is rengeteget csuklott.Valaki azt mondta azért mert fázik.Egy nyugdíjas védőnő azt tanácsolta hogy nem kell vele foglalkozni mert ahogy jött úgy elis múlik.Én azért ha csuklott akkor cicire tettem hogy igyon egy kicsit,amikor nagyobb lett szintén itattam vele teát vagy vizet.Citromlevet sosem adtam neki mert ha belegondolok én sem szives iszom meg nem hogy egy csecsemő!!!
2010. jan. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Fantasztikus, hogy milyen jó tanácsokat kapunk némelyik védőnőtől!! Csak azt nem tudom, hogy lenne-e valami következménye, ha ártok miatta a babámnak???
2010. jan. 29. 11:32
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte az enyémek is nagyon sokat csuklottak. Engem sosem zavart, csak a családban mindenki mást és ők mondtak hasonló okosságokat. De hát elég csak pl annyit látni, hogy mind a hárman szépen maguktól elaludtak csuklás közben is, akkor marhára zavarhatja őket...
2010. jan. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem az anyósom mondta a citromleves verziót és hogy ők is alkalmazták a gyerekeiknél ezelőtt 30 évvel.
2010. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!