Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az igazság a bébikomppal (...

Mi az igazság a bébikomppal ( járókával ) kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mikor én voltam gyerek nagy "sláger" volt. Most azt mondják hogy nehogy vegyünk. Lett baja valaki gyerekének konkrétan a bébikomp miatt ? Kinek mi a tapasztalat ?
2010. febr. 5. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Az én fiam használta,napi fél-egy órát,8hónapos korától.Semmi baja,szép tartása van,nem megy lábújhegyen, 10,5 hónapos volt mikor elindult.Szerintem ha nem órákat van benne,semmi baja nem lesz....lehet lepontozni:)!
2010. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném hogy a babám 6,5 hós már szépen ül, egyedül felül, és felhúzza magát a kiságy rácsába és sokáig megáll megkapaszkodva.
2010. febr. 5. 15:55
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Ez is mindig oszlani fog, mint sok más vélemény.

Én azt mondom, ha ésszel és időben használod, semmi baj nem lesz.

Lányom mikor már stabilan ült-7 hósan- tettük bele. Imádta, és mindig vele voltunk, mikor láttuk, hogy fáradt, kivettük. Erőltetni nem szabad, és sokáig benne hagyni sem. Hamar megtanult menni, idővel már tolta, maga kérte, hogy tegyük bele, vegyük ki. Most a babáit ülteti bele és tologatja:-)

Szóval szerintem nem árt, nyilván nem egy 4 hónapos babát és nem órákra kell beletenni.

2010. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk ugyanez a helyzet. 8 hónapos korában kezdett kompozni, már 10és fél hónapos és elindult. Ő sem jár lábujjhegyen. Én olyat hallottam, hogy O lába lesz a gyereknek tőle, de szerintem ez nem a komptól alakul ki!!
2010. febr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én is hallok ezt-azt. ezért érdekelne hogy valakinél okozott-e valamit konkrétan a bébikomp.
2010. febr. 5. 16:00
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Én gyógytornász vagyok és anyuka is. Jobb ha szabadon közlekedhet a lakásban négykézláb. A gerincének nagy megterhelés a függőleges tartás még akkor is ha már tud ülni, meg állni. Napi 15-30 percre persze beleteheted ha épp dolgod van, de többet ne nagyon. Hagy gyakoroljon Ő a maga ütemében.
2010. febr. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsémnek volt,ő lábujjhegyezett tőle,nagyon sokára,és nagyon nehezen szokott le róla.
2010. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
sokan félreértik a bébikomp hátrányait, nem az a baj, hogy lábujjhegyen fog menni, meg o lába lesz, szóval nem csak.., hanem, hogy a későbbi kognitív fejlődésére lesz hatással, mert a természetes mozgási érési folyamatok befolyásolva vannak. A mozgás nagyon jó az agyi féltekek asszociációinak kiépítésére, ezért olyan fontos, azért szerintem nem olyan veszélyes ha napi fél órát van benne a gyerek.
2010. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
persze, nem naphosszat akarom beletenni csak kicsit, meg neki is új élmény lenne, biztos élvezné
2010. febr. 5. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!