Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? , rossz anya vagyok!

Mit tegyek? , rossz anya vagyok!

Figyelt kérdés
Ne ítéljetek el tanácsot és segítséget szeretnék kérni. 8 hónapos a babám, mióta megszültem egyre rosszabbul érzem magam. Nem értem mi van velem, tervezett baba, akartuk a férjemmel és imádjuk mind a ketten, egészséges gyönyörű baba, nekem örülnöm és boldognak kellene lennem és helyette egy megkeseredett elveszett embernek érzem magam. Reggel óta sírok, a kislányomhoz semmi türelmem, ha sír felhúzom magam ahelyett, hogy megnyugtatnám. Rossz anya vagyok, nem ilyet érdemel. A férjem szerint a szülés óta teljesen megváltoztam szerinte mindenkivel durva és lekezelő vagyok. Azt szeretné ha kimozdulnék társaságba járnák a babával. Lemegyek én sétálni de kerülöm az embereket. Nem tudom mi van velem, ma már odáig jutottam, hogy rákiabáltam a kislányomra azért mert sírt és betettem a kiságyba, utána kivettem és vele sírtam, most elaludt de én még mindig sírok.
2010. márc. 26. 09:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
szegény kislány :-(
2010. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
nem vagy rossz anya,nyugodj meg.lehet,hogy kimerültél,elfogytak a tartalékaid.tényleg jó lenne,ha emberek közé mennél.hagyd a férjedre a babát,menj el fodrászhoz,kozmetikushoz,vagy ülj ki egy padra és élvezd a napsütést.ha meg tudjátok oldani,menjetek el kettesben a férjeddel egy hosszú hétvégére,vagy csak egy egész napot töltsetek el kettesben.sétáljatok,mozizzatok,menjetek fürdőbe,vacsizni.szerintem kicserélődsz.ha nem segít ez sem,akkor viszont kérj orvostól segítséget,mert lehet,hogy egy enyhe depressziód van.de a lényeg,NEM VAGY ROSSZ ANYA!!!
2010. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

nem vagy rossz anya. Egyszerűen fogadd el a megváltozott életedet és ne harcolj ellene. Most a babádnak élsz, Ő a szemed fénye. A saját igényeidet pedig majd szépen lassan visszahozod az életedbe, amikor már nagyobb lesz a babád.

(nagyjából én is írhattam volna a bevezetőt, én tiszta idegbeteg vagyok a kötöttség miatt, de igyekszem elfogadni... )

2010. márc. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Nem fog senki elítélni azt gondolom! Én depresszióra tippelek, amihez szakember segítsége kellene! És emiatt meg ne érezd még rosszabbul magad!!!

Rámehet erre akár a házasságod is, és a babának meg nem tesz jót ha te folyton rossz kedvű vagy!


A társaság mindenképp kellene, sokat kimozdulni, sétálni, barátkozni! Jó anya vagy, hiszen felismerted a problémát!

2010. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
jajj szegény! próbálj a férjeddel beszélgetni, v bárkivel, akiber megbízol, és akinek szintén el tudod ezeket a dolgokat mondani, amiket ide leírtál. be vagy fordulva elég jól, ami szerintem vhol és vmeddig időnként természetes, mert emberek vagyunk. szar napja is lehet mindenkinek, de ha ez nálad régebb óta tart, én lehet, h elmennék pár alkalommal 1 pszichiátérhez, aki ezen biztosan tud pár hét allatt segíteni. én azt gondolom, h megérdemli minden baba, h élvezzük a vele otthon töltött időt, ami nem mindig könnyű, de látszik a soraidból, h nagyon szereted a gyermekedet. próbálj segítséget kérni és élvezni azt az időt, amit csak vele tudsz tölteni. fel a fejjel!
2010. márc. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nem itélhet el senki,de ez már van olyan komoly,hogy orvosi segítséget kénne kérned.Biztos mind kettőtőknek jobb lenne utánna,élvezhetnéd az anyaság örömeit is.Ird meg majd mirre juttottál.Probálj megnyugodni.

2010. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

depresszió- szakember


bűntudatod ne legyen, hiszen nem szándékos, és csak még jobban felőrölne

2010. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Beszélj szakemberrel, valószínű depressziós vagy, ettől nem vagy rossz anya, de ha nem kezelik, akkor még lehetsz. Minél hamarabb beszélj a védőnővel, hidd el segíteni fog, megmondja, hová menj, kit keress, gyorsan túl leszel rajta meglátod, és onnantól tudsz felhőtlenül örülni a gyönyörű kislányodnak.

Ne ostorozd magad, nagyon sok anyukával előfordul, a hormonális változások állnak a háttérben, de kérj hamar segítséget!

Jó anyja vagy, mert szereted, de ha kezelik a depressziódat, akkor még jobb leszel, mert lesz hozzá türelmed is!

Az első válaszolóval meg ne foglalkozz, nem kell a kislányodat sajnálni, nem lesz semmi baj, ha az anyukáját meggyógyítják!

Kitartás, és szorítok, hogy mihamarabb újra jól legyél!

ҝ

2010. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Van egy jó kis szülés utáni depressziót, ezzel nem vagy egyedül. Vagy szakember segitségét kéred a védőnőn/gyerekorvoson keresztül, vagy önmagad kikeveredsz belőle. Szerintem, mivel már felismerted, hogy gond van, az első lépést megtetted. Ami szer segithet az elején: sedatif PC, magne B6. Kezd el őket szedni, kicsit nyugtat, higgattabbá tesz. Én ugy léptem az ingerültségemen túl, hogy igenis eldöntöttem magamban: nem kiabálok, nem leszek idegbajos, számolok 10- ig, mielőtt robbannék. Tudod, mi az ami felhúz, pl sírás. Amikor kezdi, mond magadban, hogy na, ilyenkor szoktam idegesedni, de most higgadt maradok! Ha már kezdtél átlendülni, kifordulni magadból, tedd a babát szó nélkül a kiságyba ès menj ki a szobából! Ne sirdogálj, csak vegyél pár mély levegőt és menj vissza. Vidd ki a sírás helyszinéről egy másik szobába és beszélj hozzá vidáman, nézzetek meg valami érdekeset, simogatsd meg. Ki fog zökkenteni titeketa közös sirdogálásból. Amugy meg nézd kivülről, miért is sirhat, éhes, szomjas, álmos,stb, amig ezen gondolkodsz, nincs időd csapkodni. Meg fogod magadtól oldani a bajt, legyél türelmesebb magadhoz és próbálj több figyelmet szentelni mások jelzéseire!
2010. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Én is teljesen megváltoztam amióta megszületett a fiam. Csak neki élek, de ez sokszor nagyon kimerítő. :( SEmmi és senki másra nincs időm, energiám, kedvem. A férjem már többször a szememre vetette. Néha én is türelmetlen feszült vagyok, néha a baba is érzi, de hát emberek vagyunk..... első hozzászólónak üzenem, örülök hogy ő "tökéletes". valószínüleg nem "egyedül" neveli a gyerekét és vezeti a háztartást meg minden
2010. márc. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!